Teisipäev, oktoober 14, 2014

Pullerits: Ja rikas vähemus tulebki enamuse kallale!

LISATUD KAVANDATAVA GOLFIRAJA SKEEM!
Lisatud ajalooline foto!
Nüüd, spordimehed, on asi küll liiale läinud. Mõned tüübid on ikka täiega ülbeks keeranud ning plaanivad sõita spordimeeste enamiku tahtest üle sama jõhkra teerulliga, nagu riigikogu sõitis eelmisel nädalal üle eesti rahva enamiku arvamusest.

Lausa uskumatu, millise enesekindluse ja enesestmõistetavusega mõned vähemuste esindajad tulevad enamuse kallale sõna otseses mõttes vägivallatsema.

Nimelt jõudis eile Tartu Postimehe toimetusse suur värviline joonis, kuidas Tartu dendroparki, kus on talvel tartlaste peamised suusarajad, kus suvel käivad paljud jooksmas (ja ka koeri situtamas), kus sügisel teevad paljud suusahooajaks imitatsioonitrenni, kus ratturid peavad krossivõistlusi – olen ise näinud, kuidas Rein Taaramäe alistas seal võimsa sõiduga Caspar Austa ja Allan Orase –, on kavandatud golfiväljak.

Mõned poliitkorrektsed ja sinisilmsed on seni oma lühinägelikkuses ja lapsemeelsuses mind sageli süüdistanud, miks ma suhtun kriitiliselt mõnedesse spordialadesse, nagu näiteks jalgpall, ja küsinud, miks ma ei võiks olla tolerantsem, et miks peab spordialasid vastandama. Siin tuleb nüüd teile tõestus, miks mul on vastandades olnud totaalne õigus ja miks need, kes on jutlustanud sallivusest, kaevavad auku iseendale ja, mis veelgi hullem, teistele ka.

Asi on selles, nagu näitab golfiväljaku plaan, et kui dendroparki tuleb golfiväljak, siis võib suusatamine sattuda seal küsimärgi alla. Ehk lihtsalt öeldes: mingi väike grupp rikkureid – ja-jah, te ei eksi: minus räägib pesueht klassiviha, mis muud (nali!...) – tuleb ja võtab tavalistelt eesti inimestelt, kes on harjunud dendropargis sporti tegema ja treenima, lihtsalt platsi käest ära.

«Ma olen šokeeritud, päris tõsiselt,» ütles mulle Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek Kelk, kui talle eile õhtul helistasin. Tõsi, ta möönis kirgede jahutamiseks, et ei ole golfiplatsi kavandajatega rääkinud, ega välistanud, et äkki on nende plaanid pahatahtmatud, aga lisas, et igatahes on nood astunud liiga suuri samme kõiki osapooli kaasamata ning avalikkust teavitamata. Kelk lausus, et nägi golfiväljaku plaani esimest korda eelmise nädala reedel. «Asjaomased isikud võiks aru anda,» soovitas Kelk, «kui nüüd on paberil kirjas jõulised sammud, mis teiste lumelinna ja liivakasti laiali lõhuvad.»

Hankisin, nagu lubasin, pärastlõunaks golfiväljaku detailse plaani (vt ülal!), et te võiksite oma silmaga veenduda, kuidas golfirajad lõikavad korduvalt üle dendropargi 4,7 km pikkuse suusaraja, mille neli korda ühtejutti läbimise maailmarekord, nagu küllap teate, on jätkuvalt minu nimel. Asi on selles, et on väga kahtlane, et talvel võiks suusaraja üle golfiradade rajatraktoriga sisse pressida. Kelk seletas mulle, et kui hooldatud murul lumi kinni pressida, siis kevadel jääb muru halliks, sest see ei saa piisavalt hapnikku, mistõttu muru kasv aeglustub. «Golfimuru on ikka golfimuru, see pole tavaline heinamaa,» nentis Kelk.

Niisiis, suusatajad ja jooksjad, discgolfi mängijad ja mobiiliorienteerujad, rattasõitjad ning niisama jalutajad ja koerasitutajad ka – on tekkinud suur oht, et Tartu dendropargist jääme peagi ilma, kui läheb läbi plaan rajada sinna golfiväljak.

Kas me laseme sel toimuda ja vaatame asja lihtsalt pealt? Kui nii käitume, siis kaotame oma trennipaiga kindlasti. Mul on plaanis kirjutada algatuseks sel teemal homsesse lehte kolumn, kus astun vastu kavatsusele rajada dendroparki golfiväljak. Selleks vajan ka teie toetust. Millised on teie argumendid, et dendroparki ei peaks tulema golfiväljak? Olge hea ja jagage neid, et võiksin neid kasutada, sest praegu on meil üks võimalus, kui saame tõestada, et me ei ole kõvad mehed siin niisama ärplema, vaid et meis valitseb tõesti spordimeeste ühtsus ja jõud!

Kelk ütles mulle eilse vestluse lõpuks, kommenteerides golfiväljaku rajamise plaani: «Selline asjade käik väga häirib, kui nii labaselt ära tehakse.» Ärgem laskem endale taas (!) ära teha!
******
Balanced Rock (second from left), Arches National Park, Moab, Utah, 25. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Tartu dendropark - siia ongi plaan rajada golfiväljak. Pildil olev RMK taimede- ja seemnemajanduse dekoratiivtaimede ja seemlate tootmisjuht Alvar Peterson ei ole golfirajamisega kuidagi seotud. Foto autor: Margus Ansu, Postimees/Scanpix
Fotod 2 ja 3: Rein Taaramäe (punases, nr 228) kaks sügist tagasi Tartu dendropargis rattakrossil. Edaspidi, kui dendroparki tuleb golfiväljak, on sedasorti pinnase mudastamisel lõpp. Fotode autor: Priit Pullerits
Foto 4: Priit Pullerits umbes kümme aastat tagasi Niitväljal elus esimest ja viimast korda golfi proovimas. Foto autor: Ergo Kuld, Postimees/Scanpix
Foto 5: Jaak Teppan tegelemas Tartu dendropargis mobiiliorienteerumisega. Edaspidi, kui dendroparki tuleb golfiväljak, on sellega lõpp. Foto autor: Priit Pullerits

163 Kommentaarid:

At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Lahenduse nimi on koostöö. Soomes lidusin võistlustel koos teiste härgadega aastaid tagasi otse läbi golfi väljaku. Ei olnud seal mingeid piiranguid ja golfiväljakute vahel olid kenasti teerajad olemas. Järgmine päev öeldi ainult, et seekord jookske ikka mööda radu, mitte otse üle greeni kui snaiperid lööke harjutavad, võite pihta saada ja songite greeni kah oma nuppudega buutsadega ära. See, et Niitväljal on tara ümber golfimaa on jah klassiviha õhutamiseks ja kanaliseerimiseks. Noh, et keegi just otse läbi aia ei roniks. Dendrosse mahub aga suusarada normaalselt parki ära koos golfiväljakute kaskaadiga kui kampa võetakse oskuslik väljakute arhitekt. Asja vetostamine vaevalt kõigi osapoolte huvides on. Koostöös saab nõuded ja vajadusel ka servituudid paika panna. Juriste on vaja , juriste!

 
At 11:47, Anonymous Anonüümne said...

Ega siin midagi - parim kaitse on rünnak. Tallinna poolsed klubid, ühendage jõud ja tellige kibekähku eskiis, mis kavandaks näiteks Niitväljale cyclokrossi rada. Aga see vist pole omavalitsuse maa....

 
At 11:52, Anonymous Anonüümne said...

Sigadus, ei muud. Need golfimehed on ikka peast väheke soojad, et üldse taolise ettepaneku teevad. Tallinlasena ma küll ei kujutaks ette, et nt Piritast otsustatakse krossirada teha (tehniliselt täitsa võimalik ju).

Mitte vaid mõni kohalik, vaid eelkõige Tartu belletristiline rammimisvai nimega Priit peaks need golfivennad verbaalselt paika panema. Pealinlased toetavad.

P.S Golf on nõme.

 
At 12:01, Anonymous Har Megiddo said...

See golfi teema on suht näpust imetud jutt. Täna vaatasin öösel actionund. Asja sisu oli Läti poolt liikus põhja poole üle 3000 meetri kõrgune pinnasesodi tsunami. Enne elektri ärakadumist oli erri viimane teade, et Lääne-Siberist Peipsini toimus teadmata põhjusel megamaavärin. Avaldatud graafiku kohaselt oli seal meteoriiditabamuse sarnased kahjustused ja mitte ühtegi hinge. Probleemid tabasid poolt Soomet, Rootsit ja Norrat. Lätist Poolani oli katastroof. Eestis hakkas kohe sadama ka happevihma ning inimeste karvad sulasid otse pealael, ning paljud sulasid ka ise. Eestis olid suurimad ohvrid kagu aladel. Vot selliste murede kõrval on golfiväljaku ehitamine nii väike mure, et pole muretsemiseks mingit põhjustki.

 
At 12:09, Anonymous Anonüümne said...

Selge, härra Megiddo, kõik on selge. :)

 
At 12:10, Blogger AinK said...

Olen juba pikemat aega murelikult jälginud seda, kuidas järk- järgult toimub kesvusalade harrastajate Dendropargist eemaletõrjumine. Juba aastaid pole linn suutnud välja pakkuda visiooni antud ala arendamiseks, toimunud tegevused ja arengud on kaootilised ning kohati isegi teatud spordialade harrastajate suhtes vaenulikud, heaks näiteks on diskgolfi radade rajamine arvestamata juba väljakujunenud jooksu- ja suusaimitatsiooni radasid (ohtlikud ristumised, ühe raja algus ja ühe korvi paigutamine lausa suusaimitatsiooni rajale). Ja nüüd siis veel see golfipargi rajamise idee. Ausalt öeldes võtab sõnatuks. See oleks ju Tartu linna suusapordi mõrv, juba niigi on kestvusspordi harrastajad dendropargist eemale tõrjutud ühelt poolt ebaõnnestunud diskgolfi radade planeeringuga ja teiselt poolt tegevusetusega välisporditingimuste parandamisel Tartu linnas.

Priit, saatsin sulle samasisulise e-kirja, ma arvan, et Dendropargi teema vajaks Tartu PM-s natuke pikemat ja analüüsivamat käsitlust, kui seda kolumni formaat võimaldab.

aink

 
At 13:36, Anonymous Anonüümne said...

Priit, parem uuri, miks riigkogulased ei saa e-hääletada, näiteks Erki Noole juhtum. Jätame homotralli teema hetkel täitsa välja, aga nagu meil siinmail promotakse, on meil e-riik jne.

Nagu ma aru saan, siis on see normaalne, et riigikogu liikmed ei saa iga kord kohal olla välislähetuste tõttu, miks nad ID-kaardiga eelnõude poolt ei saa hääletada näiteks? Kurat kõike muud ju saab arvutitega teha.

 
At 13:37, Anonymous Vahur said...

1) Golfiraja tegemine just päris niisama valutult ka ei käi. Dendropargist kui sellisest kohe kindlasti midagi alles ei jää, sest hea murukatte saavutamiseks on vaja VÄGA PALJU pinnast koos olemasoleva taimkatte ja puittaimestikuga eemaldada. Pinnase täitmise ja radade jaoks vajaliku kuivendus ning niisutussüsteemiga muutub olemasolev veerežiim märkimisväärselt.

Huvitav milline keskkonnamõjude hinnang välja näeks? Jäävad ju äärmised rajad Emajõe veekaitsevööndisse …

2) Linnavõim võiks ikka "ideeliselt" soosida rahvasporti ... ehk siis mida rohkem harrastajaid ruutmeetril seda parem. Hetkel on niigi Dendroprak nädalavahetusel ja õhtustel tundidel ülerahvastatud. Kuhu siis kõik need inimesed peaksid minema??

3) Ainus hea külg selle projekti juures on suurem avalikkuse tähelepanu Dendropargile, kui linnarahade jagamise projektid. Tegelikkuses on tegemist hetkel ikkagi maakeeli võsaga. Lõpuni läbimõtlemata ja kasutamata maaala, mis vajaks korralikku detailplaneeringut ning mõistlikult erinevaid spordialasid koos harrastava lubavat lahendusi ...

 
At 13:40, Anonymous Ants said...

Võimalik, et paanika ei ole põhjendatud, aga vähemalt võimaldab see plaane mitte kalevi all ajada. Ma usun, et sümbioos on täiesti võimalik ja golfiväljakud on tegelikult esteetiliselt ilus vaatepilt jooksu kõrvale.
Kui keegi viitas Piritale, siis 2004 oli ju plaan rajada Lillepi parki 9-golfirada. Selle plaani nurjasid kohalikud seltsid ja ornitoloogid, kes vabalt kasutatava roheala säilimise nimel aktiivselt võitlusse asusid. 2008 saime sinna sm. Bureshini armust hoopis ratta/uisutee... Võib uurida, kes olid need munadega mehed/naised, kes munadega mehed ära peletasid.

2004 uudis:
15. detsembril kell 18.00 toimub Pirita Vaba Aja Keskuses Rummu tee ja Kose tee vahelise ala ehk Lillepi pargi detailplaneeringu avalik arutelu.

Eskiisprojektiga on võimalik eelnevalt tutvuda Pirita Linnaosa Valitsuses tuba 202 ning internetis aadressil http://www.tallinn.ee/linnaosade_valitsused/pirita/

Pirita linnaosa vanema Triinu Rajasalu sõnal jääb park kõigile avatud alaks, kuhu tulevad lisaks golfiradadele ka teed ja liikumisrajad tervisesportlastele. Lähtuvalt elanike ja Pirita Halduskogu ettepanekutest, koostatud eksperthinnangute tulemustest ning spetsialistide märkustest on valminud täiendatud lahendus, mis nüüd esitatakse tutvumiseks Pirita elanikele. Võrreldes esialgsega on tunduvalt muudetud golfiradade paigutust, puutumata alaks jääb Varsaallika oja kalda-ala. Parki läbivad põhilised liikumisteed on säilitatud või pakutud alternatiivne võimalus.
Täpsustatud on ka planeeritava Selveri hoonestusmahtu ja kujundust.

 
At 13:48, Anonymous Geimo said...

JUHIME TÄHELEPANU, et Dendroparki kasutavad jooksjate, suusatajate ja koeraomanike kõrval ka linna samasoolised. Nad käivad seal suuseksi praktiseerimas.
Golfiraja ehitus oleks nimetatud vähemust selgelt diskrimineeriv ja seetõttu selgelt lubamatu.
Aktiivgrupi nimel,

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit, ei mingeid golfareid avalikku ruumi. Eesti eliit on suusatajad, jooksjad, tsiklistid ja orienteerujad. Meie siin Tallinnas hoame teie võitlusele pöialt. Kui vaja tuleme appi. Laupäeval.
Chase them down to the Gates of Hell!!!

 
At 14:36, Anonymous Anonüümne said...

Golfi mängul ja väljakutel on omad ohutusnõuded, reeglid ja kombed. Paraku jooksmine, rattasõit ning golfipalli lennutamine ühte kajhuks ei klapi. Pigem üks välistab teise. Kui dendropark saab golfaritele, siis aheneb viljelevate alade ring, ka suusatamine ei sobitu - kokkupressitud lumi ei ole golfimurule hea. Spordi- ja dendropark on olnud väga laia kasutajaskonnaga: profispordi tippmehed, harrastajad, tervisesportlased, mehed, naised, noored, vanad. Kes tuleksid asemele? Pealegi, siin toimuvad ühed suuremad lastespordiüritused nii kevadel, suvel, sügisel kui ka talvel, muudest üritustest rääkimata. Talvisel ajal on kogu kompleks fantastiline: peaaegu lumeoludest sõltumata on suusarajad hoolikalt ja hästi ettevalmistatud, sõitjaid rohkelt. Pakute koostööd? Tänan, ei.

 
At 14:48, Anonymous Anonüümne said...

Jõe teine kallas on kasutamata ja vajakski arutult laiali vedeleva raha investeerimist - siit samast kaardilt on näha, mis võsastumine seal pärast lodjakoda algab - http://2.bp.blogspot.com/-scxEPXLpu7I/VDzwtgtLJGI/AAAAAAAAT7c/UIi3gMEZxCE/s1600/dendropargi-golfirajad.jpg

Uued asjad uude kohta!

 
At 15:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas vähemusse kuuluv linnapea tõmbab pidurit?

 
At 15:34, Anonymous Anonüümne said...

Niigi see discgolf juba häirib sealset jalutamist ja rattaga sõitmist. Muru on korvide juurest ära tallutud ja maastik muutub järjest enam inetumaks. Kuna pinnas on tavaliselt liigniiske, siis igasuguse tallamise mõju pinnasele on oluliselt suurem. samuti ei ole mul väga usku, et golfiväljaku jaoks sobilik muru seal üldse kasvama hakkaks. Ja mis veel hullem, golfiväljaku hooldamine hakkaks võtma väga suuri rahasummasid, mida võiks kulutada praeguse seisukorra hooldamiseks. Taldrikuga vastu pead ei taha saada, kuid golfipalliga mitte üks raas - see oelks juba eluohtlik. Tartu üldplaneeringu ( http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/ÜP-0065 ) järgi on seal üldkasutatav haljasala (ÜM), mitte puhke- ja virgestusrajatiste maa (ÜR). Seega oelsk tegu üldplaneeringut muutva detailplaneeringuga, mida ei saa lubada ja piisava hulga rahva vastuseisul ei saa selline asi mitte mingil juhul läbi minna. Tartu linnapea on Urmas Klaas, kes on nt Orienteerumisliidu president. Võib-olla U. Klaas võtaks orienteeruajte arvamust kuulda, mis kindlasti ei oleks sellise rajatise suhtes pooldav arvamus. Ei saa võtta rahvalt ära liikumiseks mõeldud piirkonda mõne väga väikse vähemuse huvide jaoks. golfiväljak tuleks rajada kuhugi mujale linna äärde vabale maa-alale.

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

15:34 räägib üdi

 
At 15:54, Anonymous Anonüümne said...

Hea Priit, oleme ikka korrektsed: samasoolistele õiguste andmine ei võta traditsiooniliselt perelt mitte midagi ära. Golfiväljaku rajamine võtab aga teiste alade harrastajatelt kõik võimalused.

Vahest oleks golfimängijate jaoks odavam rahastada golfibussi liikumist Tartu ja Tallinna vahel? Tallinna tuleb ju niikuinii väljak.

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

Milles probleem, linnavalitsus on Tartus, kes otsustab ja peaks arvestama kõikide sportlaste huvidega.

 
At 16:07, Anonymous Anonüümne said...

15:34 ärge tehke U.Klaasi tööd keeruliseks. Jõeäärsele maaalale saab väga edukalt golfiplatsi rajada (nt Jõelähtme). Isegi mereääres on platsid kõik kenasti rivis. Dendropargi nimelise võsa kordategemine on igale linnale aukohus. Park ei ole ainult teed vaid ikka ka puud kus vahel saab ringi tatsuda. Olgem tolerantsed rahameeste vastu. Luues golfiplatsi linna, antakse rahakatele inimestele rohkem motti selles linnas oma ettevõtlust arendada. Kust need maksulaekumised siis linnaeelarvesse tulevad, kas tõesti ametnike poolt tasutud maksude tasumisest? Skeemilt on ilusti ka näha, et Priidu rekordirada jääb kenasti alles. Seda ei puutu küll keegi. Piis pliis.

 
At 16:13, Anonymous Varnadsky said...

Te sõbrad ei näe suurt pilti? Mis siis kui Toomas tahab tulla Tartusse golfi mängima? Mis me talle siis ütleme? Et Tartus, eesti teises linnas ei olegi golfi väljakut? Ärge nalja tehke mehed. Need suusatajad ja muud tritsutajad need on ju rahvasportlased. Neist ei ole asja ega tolku.
Aga kui Siim tuleb koju käima ja tahab sõpradega Tartus golfi mängida? Mis me talle siis ütleme? Et Tartus, eesti teises linnas ei olegi golfi väljakut? Mõelge selle peale.

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
sa oled lihtsalt üks väiklane ja kade inimene

 
At 17:50, Blogger Priit Pullerits said...

Näete, mis ma teile ütlesin! Ma ütlesin, et nüüd ajab ka ajaloolane, kõva harrastusjooksja Pärtel selja sirgu ja astub hääleka vähemuse vastu - ja nii läkski**

Aga mis puutub hiljutise seadusemuudatuse raames avatud pandoora laekasse, siis siin on selle viljad, kuhu liberalism välja viib**

 
At 18:02, Anonymous Goša said...

Pärtel pani karmi teksti. Kiidame!

 
At 18:27, Anonymous Anonüümne said...

Esiteks kes annab Sinule loa kõneleda "enamuse" eest?

Teiseks valisite te ju ise inimesed, kes täna linna juhivad!

 
At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

PS! Tallinnasse tuleb ka munitsipaal golfi väljak! Golf on aadlite mäng (kuigi britid on hakanud viimasel ajal rohkem ratast sõitma, damn Froome ja Wiggo).

 
At 18:31, Anonymous Anonüümne said...

See oleks ülilahe kui Lillepi pargis oleks ka golfirada, saaks mitu kärbest ühe hoobiga! Pooldan! Kes Savisaarele ettepaneku teeb?

 
At 18:31, Blogger Priit Pullerits said...

18:27, mina küll neid inimesi ei valinud, kes praegu Tartu linna juhivad, seega on mul täieline õigus nende kallal võtta.
Teiseks, ainult nõrgad ootavad, et neile antaks mingi luba, kas või kõnelda. Tugevad võtavad selle loa ise.
Tänan tähelepanu eest.

 
At 18:39, Anonymous Anonüümne said...

Kiitus Priidule ja Pärtlile kiire vastusammu eest! Poliitiline risk on olemas, erit peale viimaseid tormiseid päevi, kuid seekord on PP-l taskus selline jokker et oi-oi-oi - vaid üks avatud küsimus dendropargis suusatamise (rattasõidu, jooksmise) jätkumise teemal EL digivolinikule ja ei tule siin mingit planeeringute menetlemist. Suusatamine oli, on ja jääb dendrosse.

 
At 18:55, Anonymous Meest sõnast said...

Abilinnapeale tundub golfiväljaku tegemine dendroparki võimatuna.

 
At 19:21, Anonymous Trampoliino Viktor said...

18:39 tubli!
Meil on EL digivoliniku näol selline trump taskus et hoia ja keela. Kui selle letti viskame, jäigastub õhk kuni Riia linna suburbideni

 
At 19:47, Anonymous Anonüümne said...

19:21, enamgi veel, digivoliniku sooja ametiruumi aknad tõmbuvad koheselt jäässe mitte küsimuse, vaid küsija tõttu, sest, olgugi neutraalsest ja avatud küsimusest, on kõrgel ametnikul teadmine, et küsijal on teatav toimik, kaust, papka. Mehed, meil on seekord suisa Royal Straight Flush!

 
At 20:07, Anonymous Anonüümne said...

19:47 seleta palun täpsemalt mis papka? Mis on Royal Flush? Kuninglik peer?

 
At 20:12, Blogger Andres P said...

16:07 - Ma ei saa küll kindlalt väita et Priit täpselt sama rada sõitis, kuid 2012/2013 olid suusarajad umbes taolised- http://ow.ly/CKsHH
Lugege mitu lõiget tuleb ...
Vaba käega joonistatud suusarada on sinisega. Ja tiigi juures tuli väike nõks sisse, päris üle vee ikka ei sõida.

 
At 20:19, Anonymous Anonüümne said...

Ma juba ootan põnevusega Mister Digivoliniku autoriteetset sõna - golfiplats tuleb ainult üle minu surnud laiba

 
At 20:51, Anonymous Anonüümne said...

AndresP tänud valgustamast, kohe teine tera kui ikka jutu asemel jutt maha kribatud.

16:07

 
At 21:52, Anonymous Titaaniku hukkur said...

Priit, my companjeero, seoses klassiviha pulbitsemisega pole vaja vabandada. Ka minul paadunud ärimehel ja väikekodanlasel viskab alati, ALATI kops üle maksa kui ma kuskil golfiväljakut näen. Lausa silme eest läheb mustaks. Kui palju loodust pannakse persse et mõned tõusikud saaksid muru peal jalutada! Müün oma maastur-volvo ja ostan kuulipilduja. Nii me seda asja ei jäta raisk. Me kõik oleme töölisklassi päritolu ja siis mingid šaakalid tulevad tahavad enda jaoks sada hektarit kõrbeks muuta. Meie Eestimaast! Ma kurat võtan punase lipu ka ühes mis sümboliseerib peatselt juhtuvat kolossaalset veretööd! konglomeraatset kurbmängu! Enneolematut vihakuritegu! Kõige õudsemat, mis siin juhtunud pärast Jüriöö massaakrit!

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Jüriöö oli kehv orgunn, muu on teie isiklik probleem.
Golfiväljakut dendroparki ei tule. Punkt.

 
At 22:51, Anonymous Anonüümne said...

Mukunga leiaks tööd. Livrees golfiväljaku restoranis rasvavoltides Neinar Seli, EOK presidenti koos kõrgema seltskonnaga, Rein Lang, Mati Alaver, pealinna advokaat Aivar Pilv, väiksemaid tegelasi nagu Jaak Mae tagapool, õnnestunud ettevõtmisi - ja muidugi sporti! sporti! - tähistamas. Ja kes seal 5. Hole'i taga niidukiga põristab? See on ju Tiidrek Nurme, golfikeskuse voolikumees.
Eestis ei ole õigeid rikkaid. On moraalsed värdjad. Rikaste seas on ka palju neid, kes olude sunnil rikkaks saanud ja hea meelega teistele rikastele pasunasse annaksid, nagu too volvomees.

 
At 23:12, Anonymous Õdede ja vendade nimel, Jaagup said...

Näen, et mehed on kui titaanid täis hakkamist ja väge, et igasugu interventide, hõlptulu teenivate korruptantide, kapitalistide, imperialistide, rääkimata lödipükstest poliitik-tallalakkujate ja muude ühiskonna lõhestajate - moraalsete värdjate ja maotutele limukate domineerimisele lõpp teha ning õiglus, mis ka ON õiglus, lõpuks maksma panna.
Tublid mehed! Ja jätkame moraali kõrgel hoidmist, sest tippvorm tuleb ajastada veebruari lõppu.
Kohtupäev ei ole kaugel.

 
At 23:18, Anonymous Anonüümne said...

Kogu selle materdamise mõte on arendajalt rohkem raha välja pressida.Pärast vindi ülekeeramist kahetsevad kõik osapooled, et näed ei saanudki miskit, palju vaeva läks aia taha ja ikka on dendropark valgustamata ja võsastunud. Tuleb meelde uue Estonia põhja laskmine ja vana Estonia hukk esimene läks hõlmikpuu kaitsjatega ja teine väidetavalt suure pohhuismiga oma ülesannetesse. Ai bljäät oskavad ikka estontsõd kaevata ja viriseda. Noh jah nii on. Ja selle Pirita golfiraja oleks võinud ju Suhkrumäele püsti panna aga kus sa sellega, arendajal sai papp jälle otsa. Aima ei või, samas kaubanduskastid muudkui kerkivad ja kerkivad, üks hullem kui teine ja mitte keegi ei virse. Vot see on imelik, Justkui ehitatakse kirikuid, mida kõigile kangesti vaja on. 10 aasta pärast on aga pooled laostunud ja mahajäetud ning laudadega kinnilöödud. Rahvast ju põle kui tehaseid ei kerki ja multikultiväljamaal sama töö eest kordades rohkem pappi saab. Milleks siin rahvuslusega enam jamada kui see ei toida? Ikka tuleb minna sinna kus elu mõnusam, kaubavalik laiem ja golfiväljakud ees ootamas.

 
At 00:11, Blogger Priit said...

Andrese joonistus on väga hea ja näitab millist ala rahvasport hõlmab talvel. Lisada tuleks ka suvine dendropargi kaetus harrastuste ja tegevustega.

Pigem tekitab küsimusi miks ei ole rajad suvel hooldatud orunõlvadel olevaid radu, et saaks maastikuratastega seal treenimas ja sõitmas käia. Olen sattunud tihedasse heina ja ei ole seetõttu seal saanud rattaga sõita.
Odavam on heina teha kui muru niita.

Mitte talvisel ajal võiksid seal toimuda ka maastikuratta päevakud!
Huvitav miks selle peale pole tuldud ja analoogselt Tallinas toimuvatele päevakutele korraldada seda ka Tartumaal, kas siinne väike huvi?

Rajad 1,2,6,9 ja green on suusaradadega kaetud - välistatud.
Rajad 3,4 ja 8 aga on planeeritud Randa ja kallasrajale, kus joostakse ja kalastatakse, päevitatakse ja mängitakse rannavõrkpalli?

Igal aastal toimub dendropargi maastikul 2-3 orienteerumispäevakut
OK Ilvese poolt korraldatud ja Alama Linnasprindi üritus.

Antud ala "ära planeerimine" ohustaks väga paljude spordialadega tegelejate harrastamisvõimalusi ja treeninguid:

Suusatajad
Jooksjad
Orienteerujad
Ratturid
Rannavõrkpallurid
Discgolfi huvilised
Kepikõndijad ja jalutajad
Koerajalutajad
Piknikupidajad
Telkijad

VS

Golf

Kui siis panna iga ala osalejate arv aastas siis tuleks seda võrrelda golfi huviliste linna inimeste arvuga aastas. Tulemus oleks huvitav teada.

Miks versus sest arusaama järgi ei oleks alal ju ohutult samaaegselt võimalik tegutseda.

Marti Viilust ei saanud artiklis hästi aru, kas ta mõtles tõesõnaga et golfiplatsi tuleku tõenäosus on 50% või tähendas see seda et valida on kahe variandi vahel: tuleb 50%/
ei tule 50%??
SA juht jättis kummalise mulje, kas golfiliidu lobistid on ta juba
"palganud"?

 
At 03:02, Anonymous Anonüümne said...

Golfil pole ju spordiga mingit pistmist. Kuidas seda siis spordiparki planeerida saab?

 
At 03:09, Anonymous Anonüümne said...

HARJUTUSPLAAN
rahvuslikult mõtlevatele tervetele meestele
* Rööbaspuudel surumine jõulinnakus.
* Rind, triitseps.
* Lõuatõmbed: althaardega, pealthaardega. Palju kordusi.
* Poksi imiteerimine.
* Maas (toenglamangus) kätekõverdused. Laie haare, kitsas haare.
* Kükid
* Sörkjooks
* Venitused

 
At 08:14, Anonymous Alexei said...

Aitüma unetu 03:09
see on väga šeff plaan rahvuslikult mõtlevatele tervetele meestele. Sörkjooksu tegin ära, praegu pumpan ja järgmiseks asun poksi imiteerima. Lahe oleks lisada veel noaterade loopimine. Nii nagu Mister Matšerano tegi Desperado filmis. Hea vaikne rünnak, vaenlasi langeb nagu loogu, saab kasutade nii sise- kui välitingimustes, külvab hirmu ja õudust. Tekitab paanikat ja peataolekut. Nagu eespool öeldi, the Judgement Day is not faar. Kui saame mitme ala spetsialistid kokku, see lühikese jutu aga pika toruga volvomees eespool, Matšerano, paar maadlus- ja judomeest, siis ei tohiks meil siinpool peipsit konkurentsi karta.

 
At 08:23, Anonymous Anonüümne said...

Ma ei ole muidu ropendaja aga golfiväljak dendropargi suure ringi asemel paneb küll ütlema mehed minge m..i. Kui on vaja nüüd kuhugile piketeerima tulla olen kohal. See asi puudutab mind kaugelt rohkem kui kooseluseadus

 
At 08:34, Blogger Priit Pullerits said...

Lahe! Kohe näha, et seeme on langenud viljakasse pinda, mehed on viimastel aegadel kõik löögivalmiduses, tõmba vaid tikku. Loed hommikul läbi, mis õhtul arvati, ja kohe on päevaks mott laes.

Eriti hea meel on näha seda, et need tolerastid, kes on retooriliselt jutlustanud, et miks peab alasid vastandama, on nüüd ise hakanud halastamatult vastandama ühte ala paljudele tiestele - ja no mercy!

Toimiku koha pealt on teil õigus. Selle esikülg, millele on löödud suurte punaste tähtedega "Juurdepääs piiratud", on mul kui trumpässa/jokkeri meeldetuletus kogu aeg desktopil. Et kust toimiku sain? Vabadusvõitlusmehed ühel suvisel päeval poetasid, nii igaks juhuks, et hoia seda, mees, kunagi ei tea, millal seda tarvis võib tulla.

 
At 08:43, Anonymous Anonüümne said...

Meie battle cry dendropargi kaitsjate mobiliseerimiseks on:

Täna läheb dendropark, homme juba Pulleritsu ovaal!

 
At 08:44, Anonymous Anonüümne said...

Mis on Royal State Flush? Kompra?

 
At 08:52, Anonymous Anonüümne said...

Päeval, mil Tartus rahvuslikult mõtlevad mehed lähevad alasti torso väel viimasesse lahingusse, suurendatakse Tallinnas sallivust ja üksteisemõistmist.
http://kultuur.postimees.ee/2952673/tallinnas-algavad-geiteemalise-luhimangufilmi-votted

... püüdes läbi huumori näidata ühiskonnas valitsevate kultuuride vastasseisu absurdsust ning suurendada sallivust ja üksteisemõistmist.
Millises kaevikus sina seisad?

 
At 09:48, Anonymous Anonüümne said...

Priit paneb kulda

 
At 09:54, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks juba pihta hakata, aga nagu targemad siin ütlevad - Kohtupäev ei ole kaugel. Siis seniks treenime lihast ja teritab pussi.

 
At 10:50, Anonymous Anonüümne said...

tsiviliseeritud riikides EI ole golfiväljakutel aedu ümber. Need on enamasti avalikud pargid, kus golfi mängitakse. Nendes võid jalutada ja orienteeruda, radadel rattaga sõita jms. Suusaradde kohta ei tea, kud Soomes-Rootsis-Norras on kundlasti vastav praktika olemas.

 
At 11:38, Anonymous Anonüümne said...

Tallinnlased on pussid alati olnud. Või neil on seal kavas "valitsevate kultuuride vastasseisu absurdsus"? Et inimesed peaks enda kõrval kakanokude "kultuuri" sallima? Hullem kui ebola

 
At 12:05, Anonymous Anonüümne said...

Priit on nagu ikka desinformeeritud viltu tehtud profiilidega. Mina küll ei tea siin blogis ühtegi tolerasti, kes oleks nõus pedeseadusega. Tõsi ta on, et piiratud silmaringiga kodanikud ei suuda mõelda out of the box ja sobitada veel ühte ala harrastajate seltskonda oma naabrusesse.

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

down towards the Gates of Hell
Judgement Day coming soon
out of the box
bulk dendro

 
At 12:30, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav miks ei saa kommenteerida Kadastiku romaani? Kunagi aastaid tagasi oli Ekspressis Kadastiku essee "uuest ajast". Jätan õhku rippuma.
http://kultuur.postimees.ee/2954941/pudelimang-klassikokkutulekul

 
At 12:32, Blogger AinK said...

12.05 kirjutas: Tõsi ta on, et piiratud silmaringiga kodanikud ei suuda mõelda out of the box ja sobitada veel ühte ala harrastajate seltskonda oma naabrusesse

Golfipargi idee algatajad on öelnud, tsitaat Postimehest: Idee algatajad on ühe võimalusena pakkunud välja selle, et soovijad saavad ümber krundi trenni teha.

Sobitamiseks nimetad sa seda, et teistel lubatakse lahkesti mööda aia ääri käia, sisse neil asja pole. Ning kui joonist tähelepanelikult vaadata, siis himustatakse ka Emajõe randa, Emajõe kallasrada, alleed Emajõeni.

aink

 
At 13:23, Blogger Priit Pullerits said...

Just sain teada, et kõigi riigikogu liikmete üldmeilile on saadetud kiri, et me vajame golfieluseadust. Ausõna, see ei ole nali, ja ausõna, seda ei saatnud mina. (Kuid seekord peab ilmselt lubama teha nii, et teen kõik, mis minust sõltub, et selle seaduse vastu hääletajaid kevadel valijaile meelde tuletada.)

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

... himustatakse ka Emajõe randa, Emajõe kallasrada, alleed Emajõeni.
----------------------------------------------
järelikult seisavad golfipargi idee algatajate selja taga reptiilid

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

Reptiili test http://avanejad.weebly.com/vaumlrsked-uudised/test-selgita-vlja-kas-oled-reptiil

 
At 13:45, Anonymous Anonüümne said...

Ooo jaa Mister Kadastik kirjutab nagu noor Gööte. Mister Pulleritsule jääb küll alla, aga loodame et tuleb romaane ja novelle lisa.

 
At 13:54, Anonymous Anonüümne said...

See on Kadastikul lühikese aja jooksul juba kolmas raamat. Vaevalt kvalitatiivset hüpet enam teha annab.

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Mister Kadastik ei küündi Mister Pulleritsuni. Looduslikku talenti jääb vajaka.

 
At 14:03, Anonymous Anonüümne said...

Endale sahtlisse võib sellist teksti kirjutada. Aga tervele Eestile välja panna? Mina ei julgeks.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

13:45, kahjuks pole ise lugenud, aga kas seal seksist ka juttu tuleb?

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

Kirjutada ikka võib aga kes selle lettidelt ära korjab, kas ta ise või keegi tõesti aitab teda selles?

 
At 14:28, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb juttu küll. Kangete konstruktsioonide abil.
http://kultuur.postimees.ee/2954941/pudelimang-klassikokkutulekul

 
At 15:00, Anonymous Anonüümne said...

Oeh, milleks maalida kokkutulekust pilti kui ülbikute kogunemisest? Vast ainult sellepärast, et soovitakse ülejäänutest jätta muljet nagu nad oleksid minategelasest hullemad. Vaevalt, et klassikad nüüd miskid maailmapilti muutvad huvitavad ettevõtmised on aga ikkagi.

 
At 15:22, Anonymous Anonüümne said...

Ütleks et kogu kirjeldus on väga ebausutav. Just algus. Sa ei mäleta inimeste nimesid? Vale, ikka mäletad. Palju muud, aga ei viitsi kirjutada

 
At 16:29, Blogger Priit Pullerits said...

Hallooo, mehed, mis on teema!?!

 
At 16:30, Anonymous Anonüümne said...

Süüdakem pirrud?

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Teema on, et Pullerits on palju parema kirjutamisoskusega võrreldes oma tööandjaga. Tead selle golfi teema võib siin prolede blogis kalevi alla lükata. See ei küta pinget. Blogis on max 10 tartlast ja tesitele ei jõua see progressile vastuhakk kuidagi kohale. Ludiitlus mis muud.

 
At 17:55, Anonymous Big Snuss said...

Jõuab ikka kohale. Ma ise olen Tallinnas ja tean et vanad sõbrad Põlvast elavad täiega kaasa. Härra Karvajalg Harku kandist on ka kindlasti tegija ja põleb soovist kadakasakstel selg prügiseks teha. Nii et ärge alahinnake, pidake meid asjaga kursis ning kui madinaks läheb võtame midagi ette.

 
At 18:20, Anonymous Anonüümne said...

Piinlik lugeda.

 
At 18:42, Anonymous Anonüümne said...

Blogi rahvuslikult mõtlevatele tervetele noortele meestele, kelle jaoks sport on enamat kui tuim venimine maanteel või tammumine tempomeistri taga higises inimmassis. Kestvusspordiharrastuse läbi ka kõrgemaid rahvuslikke eesmärke taotlev harrastaja leiab siit innustust ja eeskuju, samuti asjalikku nõu kuidas treeninguid õigesti üles ehitada.
Nii sõnastaksin selle blogi eesmärgi.

 
At 18:56, Blogger Priit Pullerits said...

...ja et eesmärk ei jääks pelgalt sõnaliseks, vaid oleks ka konkreetne eeskuju, siis täna, kolmapäeva õhtul päris vastiku tuule käes rattaga maanteel 41,2 km 1:18-ga, mis teeb keskmiseks rahulikud 31,7 km/h. Hoidkem vormi, füüsilist!

 
At 19:02, Anonymous Anonüümne said...

aga kuidas Priit vaimset ja moraalset vormi hoiad? Mediteerid? Maletad? Annad virtuaalselt molli internetis luuravatele lödipükstele?

 
At 19:07, Anonymous Anonüümne said...

Täielik bläma. (see Kadastiku kahasse kirjutatud "romaan"). Loodetavasti ei käi Herr Kadastik oma alluvate blogisid lugemas. Sest ülemused üldiselt ei salli, et alluvad paremini kirjutavad. Aga väikeses Eesti Vabariigis on kõik võimalik. Lödipüksist saab siin rahvusvahelist mastaapi minister, parlament täidab ühtlasi ka rahvusliku komöödiateatri rolli ja kirjanikud, aga samuti paljud tunnustatud teadlased, "panevad segast".

 
At 19:08, Anonymous Anonüümne said...

Kõik on tore aga meie strateegia ja taktika lühema aja peale laotuna? Kas Priit üksi kirjutab, lobistab, vaidleb, võitleb, kannatab? Kes on autoriteetsed mehed kes õla alla panevad? Pärtel oli, kirjutas karmi sissekande, aga teised?

 
At 19:15, Anonymous Anonüümne said...

pannnngeeee passarisse üxteisel peded jätke normaalsed inimesed rahule

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Kange värk. Tugev. Jõuline esitus, super Pärtel, super! Jätkame...

 
At 19:22, Anonymous Anonüümne said...

19:08

Eesti Gei Meeste Liit paneb kindlalt õla alla! Dendro on meie ühine projekt ja huvi, et seal ikka liibukatega aastaringselt saaks ringi lasta ja varustus checkida

 
At 19:22, Anonymous Anonüümne said...

Never underestimate the power of sheer heart attack. Kui ise ei oska, õpi teiste pealt. Kirjutamist ma mõtlen. Raske on, aga ikka parem kui oma toorest tarkust välja laduda.

 
At 19:25, Anonymous Anonüümne said...

`: Kõiķidele täie aruga inimesţele teadaoľevalt on KOGU peêşeks TÄIEGA niivôrd räpąne, ilgę ja tervişele ohţlik perveŕssus, et selĺega tegeĺevad ehk vaid üksiķud, eríti räige kiikşuga perveřdid.
Eeşti Sekşuaalteřvise Liídu [a.m.o.r.ee (punktideta)] al. Ę.S.T.L.-i aeţav möĺa on tegeĺikult sihiţud pęđędele, et nad teinéteise peřşeiď puhťa räbąlateks ei rapiķs, kuņa neņde lappimine läheķs Haigękassale kaĺliks. Kuşjuures seĺle kuuĺamine on isęgi neíle vabaţahtlik. Seepäřast ei saa see Ę.S.T.L.-i möğa ka koolíde ôppemateřjal olla. Peaĺegi saab Ę.S.T.L. oma juřa ajaďa vaíd seal, kuhu kutşutakse ja kooliďesse eřiti ei kutśuta, kuna peêşeksikooliţust pole üheģi nořmaalse kooli ôppeķavas.
Miskípärast on Hariďus-Teaďusmin. oma meeĺetus peđefoobşusehìřmus Ę.S.T.L.-i
jauřamise kařistamatust koģemata kinņitanudki.
Loomuĺikult ei sooví meíe selgřootud ameţid, asutuşed, arştid, etç. oma sisşetuleķutes kaoţada ja seepäřast peavaďki "kohustusĺikult" seda Ę.S.T.L.-i peđeśţunud ila kaaşa ümísema. :D

 
At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

Esiteks pole viimast kohtuotsust ja teiseks pole sellisit seadusepügalat olemas, et ei või õpetada.
Vahelejäänud ja süüdi jäänud kulturistid annavad kõik rõõmsalt tunde ja veel raha eest, keegi ei tee teist nägu.

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

That's it, ma sain seda blogi lugedes ebola.

 
At 21:44, Anonymous Anonüümne said...

Noh! Palju õnne Priit, keerasid ilusa golfiplaani passarisse. Juba abilinnapea teatas televusseris kapitulatsioonist. Teema maas ja ei saa sinna võsalõikajaid ning rääkimata teedest ja valgustuset.

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Kadastiku katkend avab muljet. Eriti need Kõlu anekdoodid, mida ümber jutustatakse.

 
At 22:27, Anonymous Anonüümne said...

see brežnevi anekdoot on jumalast nüri. Aga K ütleb et naljakas.
Kurb. Väga kurb. Kahepeale kokku kirjutada nii väheusutav dialoog.

 
At 23:45, Anonymous Anonüümne said...

"Ivo Nikkolo kostüümis daam sisenes ühe sügisese sompusilmalise päeva õhtul, veidi pärast kella 18 - kui autode huugav vool hämarduvas kesklinnas annab märku tööpäeva lõppemisest, kohvikusse ja lasi pilgul libiseda üle hämaras ruumis kobaruti laudade taga kohvitassi (mõnes lauas ka konjakipitsi) taga istuvate, valdavalt juba vanemas eas külastajate kirju seltskonna."
"Ivo Nikkolo kostüümis daam ..." -- Milline täpne alustus! Nagu rusikalöök makku. Adam Gopnik The New Yorker-ist võiks nii kirjutada. Milline stiilitunnetus ja ökonoomia! Detailide tähelepanemise võime ja sotsiaalne närv.
"Ivo Nikkolo kostüümis daam ..." -- Avab intriigi ja hetkega tekitab lugejas huvi.
- -
Kui kirjanduslikus žanris kirjutada, siis kirjutada jõuliselt, värskelt, traditsioone austades ja samas neid lõhkudes. Kirjutada nagu Honore de Balzak, nagu Ernest Hemingway, nagu Igor Severjanin. Või üldse mitte kirjutada. Plöga on nii palju.

 
At 00:34, Anonymous Eino said...

Oli vist Žvanetski, kes omal ajal ütles kuldsed sõnad, et Bulgaaria veini juurde sobib rääkida küll kiiretest autodest, välismaa teksastest ja kinematograafia saavutustest, aga lõpuks tingimata sellest, et, kurat, oleks pidanud siiski viina võtma!

 
At 01:50, Anonymous Anonüümne said...

OHHJEERUM!
Vist jumalik ettekuulutus on mind tabanud: PP tunneb lähiajal vastupandamatut tõmmet kandideerida ühte komöödiatruppi kambas, kus ka üks teine tuntud suleline - ajakirjanik ees! Kas tõesti on see tõsi?????

 
At 02:40, Anonymous Anonüümne said...

01:50, jah, see on kõigi ajakirjanike tee. PP-l on selleks rida professionaalseid eeldusi: pin-stripe tumesinine ülikond, punane kitsas lips, seitel, parempoolne maailmavaade, suures meedias sissetöötatud isiklik bränd, treitud sõnaveeretamisoskus, samuti p*rselakkumisoskus, kitsas teadjate ringis väga prestiižne Columbia School'i ettevalmistus.
Pullerits on nendest jobudest peajagu üle.

 
At 02:42, Anonymous Anonüümne said...

VEIDER LEBOLA
Kui sööme, siis lisame toidule soola.
Sest kaua ei taha magusat.
Kui reisime, siis mitte Tšehhi või Poola,
vaid Libeeria, Iten või Eldoret.

Siin neegrid on pikali, aeg enam ei voola.
Nad on vist rammestund trennidest.
Enam ei joo taastusjooki või koolat
kesk seda veidrat lebolat.

Kui sööte, siis lisage toidule soola.
Sellega väldite Ebolat.
Kui reisite, siis pigem Tšehhi või Poola,
kui Libeeria, Iten või Eldoret.

 
At 05:09, Anonymous Anonüümne said...

Lugesin PM-st ning hiljuti oli samal teemal R2 Rahva omakaitse saates ka juttu...

http://kultuur.postimees.ee/2952141/abiks-priit-pulleritsule

Nõus Juurega, et kloun, mis kloun.

 
At 07:43, Blogger Priit Pullerits said...

Anonüümne lollpea, 05:09, kes sa isegi ridade vahelt ei oska lugeda:
Nii palju võiks ikka matsu jagada, nagu siin teised mehedki tunnistanud, et mu kiri oli kõige jõulisem päevapoliitiline tekst, mis Eestis sel aastal, aga ilmselt kogu sel kümnendil koostatud. Seepärast seda tsiteeritaksegi, ja sugugi ei teinud seda ainult Juur - kes, nagu Mardiga rääkisime, tegi seda heatahtlikult, kirja permanentse efekti suurendamiseks, et sõnum rahval ei ununeks -, vaid seda tegi ka Õhtulehe vastav rubriik, kus see oli pööratud riigikogu kirjaks mulle. Ja mu tekst oli pikalt jutuks ka Kuku raadios "Pressiklubis". Ainult jõulisi, karismaatilisi, une pealt äratuntavaid tekste saab niimoodi kasutada, nagu seda tegi nt Juur, sest vastasel juhul see kõik ei kõnetaks lugejat absoluutselt. Teie kiun on kui sea kisa aia vahel, ei enamat. Tegelt, te olete minuga võrreldes nii teisest klassist, pean silmas, et alamast ja madalamast klassist, et teie aasta sündmus ja elamus on juba see, et teiesugusele siin üldse nii palju tähelepanu pühendasin. Aga ma pole kitsi, ka lollpeadel on õigus ilusale päevale. Siin see teile on - carpe diem!

 
At 08:50, Anonymous Anonüümne said...

Braavo, Priit, braavo!
Meistrit tunneb tekstist.
Aamen.

 
At 10:39, Anonymous H ja K said...

mart naeruvääristas priitu ja see ei saa arugi. lahe:)

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

Põrgus põlevad need valerahategijad ja eesti rahva hukku plaanivad soerdid kõik ühel ilusal päeval. Eks Juur on ka ära haistanud et kooris Kuu poole ulguda on praegu kasulik. Kui ajad muutuvad, siis käänavad jälle kasuka teistpidi. Et Vanatühi neid võtku!
Priidul on õigus. Taevased väed on tema poolel.

 
At 10:45, Anonymous Anonüümne said...

Noh mehed! Kas kakime sada kakskümmend kommi jälle täis?

 
At 11:51, Anonymous Anonüümne said...

Juurel on ses suhtes õigus, et võime ju pingutada meeldejätmisega aga kui ikka kevadeks 66 uut alternatiivkandidaati pole tuntuks tehtud uue parteiga siis pannakse vanamoodi edasi.

Teatavasti räägitakse surnutest ainult head. Pärast Leinatamme lahkumist peaks rääkima head ka tema ja partei poolt tehtud otsustest. Ühesõnaga tuleks panna kokku list kus on näha head asjad, mida riigikogulane on teinud. See list tuleb teha iga riigikoguja kohta ja näidata ära mida mees on lubanud teha ja mida head ta hakkama sai. Me ei pea ju inimese surma ootama, et tema tehtud heategusid meenutada. valimiste ajal siis on selge pilt, et kellest on kui palju tulu ja võimalusel küsida aru, et miks lubatud tulu nii napilt on. Miks kodukulusid pole kontrolli alla saadud, miks Eesti Energia korralekutsumine terve valimistsükli aega võtab ja ikka asja ei saa? Halbu asju pole mõtet meenutadagi, sest neid tuleb nigu saekaatrist laudu ja ei jõua järge pidadagi. Promoks siis paremi inimesi kellest Eesti poliitlaevukese kursi ja tempo muutmisel kõige rohkem tulu on. Nii tekib korralik alternatiivnimekiri mis pahapoisid iseenesest ukse taha jätab.

 
At 12:32, Anonymous Spordisõber said...

Meeste mäng: http://speedgolfinternational.com/ Peaks pakkuma väljakutset ka tänastele liibukameestele, ehkki algne mäng pärit keltide maalt:-) Ja lõpetage see klassiviha ekspluateerimine. Pole see ühti ainult rikaste ja vanade mäng. Lisaks nõuab/pakub teinekord intellektuaalselt rohkem kui mõni vastupidavusala. Proovige ise järgi.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

Mehed, näib, et tuleb Karl Lemani klubi ortodokside koostööpakkumise viisakalt tagasi lükata: valged lipud juba kerkivad juba enne talve - golfarid, nüüd üks rotinäoga lurjus, too näeb unes likvideerimist. Neil alatutel pole isegi sedagi, et minna väärikalt vastu oma lõpule. Vaat mida tähendab vahe sulg.
Paar korralikumat mäsu enne kevadet oleks hädatarviline siiski.

 
At 12:59, Anonymous Svante said...

Jah 60 meest ja kõik sellised kes jooksevad väljaspool pakki. Siin Talinas on selliseid vähe - Pavel, Valdimir, Kubu ja Kristo Reinsalu. Ehk Lõuna Eestist leiate rohkem

 
At 13:57, Anonymous Anonüümne said...

Krt ma kahtlen kas me kevadeks kasvõi 51 tõsist alternatiivkandidaati kokku saame.

Egas need 40 lurjust ja hääletama jätnud ju iseenesest probleem pole, igal parteil on müüdavate komministlike noorte ja vanade pink üsna pikk nii et paari riigikogust välja jäänud lurjuse asemele kedagi teist samasugust saata kahjuks ei ole probleem.

Kogu häda on põhiseaduses, riigikogu liiget tagasi kutsuda ei saa, ta hääletab oma südametunnistuse järgi, pole kohustatud valimislubadusi pidama ning on vabastatud igasugusest vastutusest oma tegevuse ajal.

Üldiselt on vaja tervele kartellile vesi peale tõmmata, muidu ei muutu midagi aga kas patrioodid suudavad eestlased enamuse häältest koguda???

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

13:57 suurepärane post!
võtke eeskuju mehed kuidas peab konkreetselt kirjutama ja otse silmade vahele lajatama! Ega nunnutades asja ei tule, nagu härrasmees kirjutab:
Tervele kartellile peab vee peale tõmbama!
We must chase them down to the Gates of Hell!!!

ps. kustkandi mehi olete? Ega ometi Tarbatu?

 
At 15:03, Anonymous Anonüümne said...

14:50 on õige niidiotsa leidnud 13:57 postist üles. Meil on vaja suusa/jooksu/kepi/poksi/ratta parteid mis esindaks meie huve. Mille ümber keerleks maailm. Maailm keerleb teatavasti põhjanaela ümber. Iga kiire mees kasutab ka naelu, nii jooksjad, karastunud taliratturid, rallivennad, kepikasutajatel sh suusameestel on lausa naelad keppides, poksivendadel on naelteravad löögid siin blogis seega on vaja teha põhjanaela partei. Muidugi nael kostab vanamoeliselt ja kes valijatest ikka naela näeb kuid kompass näitab alati põhjanaela suunas. Pealegi on igal nutitelefoni kasutajal GPS kompass ka telefonis alati kaasas suunda või kiirust või asukohta näitamas. Kompassiga ei eksi õigelt põhiseadust järgivalt teelt. Seega tuleb spordiblogis teha kompassi partei ehk akronüümina kompartei, mida on lihtne igal võistlusel oma nime taha panna. Ma pole muide siin jõuliselt esinevaid Karli Poksiklubi mehi kunagi protokollides näinud, nad vist kah häbelikud. Ka nemad võiks jõulisemalt esineda ja võistluste protokolli nime taha kasvõi oma klubi akronüümi Ka Po panna.

Jah 13:57 tabab matsu, et 4 inimesega ei tee miskit. Tallinnast on vaja 33 meest rivvi laduda. Ega siin tuleb valimatult panna kõik spordiblogide pidajad üles. Endised tippsportlased, kes pole dopinguga vahele jäänud, tippdopinguküti, tippsuusatajad, tippratturid ja kui EOK nimekiri lahti lüüa, sealt tuleb nimesid mis mühin. Kui inimene ikka terves kehas olevast vaimust lugu peab, siis vast ta ikka pedeseadust ei toeta. Kahjuks ei lähe spordilembe ja blogijana Ratas arvesse, kuna tal on vaja millegipärast positiivse iibe asemel toetada kokkuelajate seadust.

 
At 15:21, Blogger Priit Pullerits said...

No kes oleks osanud arvata, et kunagi tasa ja targu alustanud suusablogist on välja kasvamas rahvuslikult meelestatud tõeliste meeste foorum, kus hakkab juuri ajama koguni spordimeeste erakonna (Spera?) loomise idee.

 
At 15:31, Anonymous Anonüümne said...

Läheb mehed, läheb!
Kütame takka kuniks raud veel soe. Tallinn on suur aga 33 meest kes pole dopinguga vahele jäänud? See on väljakutse (väga kurb kasutada seda anglitsismi (challenge) kas tõesti ei ole eesti keeles oma paremat sõna?)
Aga jah, Karl Lemani poksiklubi poisid kes veel eelmisel sügisel Priidule bäkki tegid, need on kuidagi vaikseks jäänud.
Kuhu on kadunud SPERA naisfraktsioon? Kaidi ja teised tugevate reielihastega kaasvõitlejad?
Seda oli juba algusest aimata, et suusablogist kasvab välja rahvuslik makkaabi (vasar, nõidade haamer).

 
At 17:09, Anonymous Anonüümne said...

Spera teguvõimas ja lühike nimi sobib tõesti kasutada põranda all tegutsemiseks. Aga kas see on meie eesmärk, mida teravamõttelise nimega nurjata? Riigikogu ei ole mingi põrandaalune rahamaffiapesa kuhu Speral asja on. Sealsete erakondade nimed on ikka traditsioonilisemate nimevalikutega.

 
At 17:17, Blogger Priit Pullerits said...

Selge, tuleb kuulutada välja tõeliste spordimeeste erakonna nime konkurss. Olen nõus, et Spera pole küll mingi nimi, mille alla vinged mehed koonduda tahaks. See oli mõeldud lihtsalt loovuse käivitamise sütikuna. Nii et pakkugem paremaid!

 
At 17:19, Anonymous Anonüümne said...

RAKOSPEE - Rahvuslik Konservatiivne Spordimeeste Erakond Eestis

Esimees - PP
Auesimees - AS (Soonets)
Sekretär - KR (Reinsalu)
Juhatus: ...........

 
At 18:20, Anonymous Anonüümne lollpea, 05:09, said...

nagu näha läks asi väga hinge...
kahjuks ei saa nõustuda, et olen madalamast klassist. mille alusel hr PP klasse jagab? selle järgi, et edevusel pole piire ning sooviks igal sammul võimalikult palju intriigi otsida? nii mõnegi näitaja järgi võiks vastupidi öelda, et hr PP madalamast klassist hoopis. kas on patt, kui ei soovi avaliku tähelepanu, kuid samas mõnda meest natuke maapeale tagasi tuua...?

 
At 19:01, Anonymous Anonüümne said...

Huvitav kas siin meie bloogis pikamaaujujaid liigub? Need on sitked ja tublide rinnalihastega mehed. Abiks ikka toompea augeiase tallide tühjaksviskamisel.
http://www.ohtuleht.ee/599596/vladimir-putin-sai-rahvusvaheliselt-ujumisliidult-omaparase-preemia

 
At 19:38, Anonymous Anonüümne said...

Rakospeel võiks olla rohkem kui üks auesimees. Näiteks V Puutin ka. Kes on poolt?

 
At 20:31, Anonymous Anonüümne said...

Veebikolumnist Priit Pullerits ütles ...
No kes oleks osanud arvata, et kunagi tasa ja targu alustanud suusablogist on välja kasvamas rahvuslikult meelestatud tõeliste meeste foorum, kus hakkab juuri ajama koguni spordimeeste erakonna (Spera?) loomise idee.

15:21

Noh, ajaloohuvilistele tuleb kindlasti meelde Kalevi Pataljoni ajalugu kus spordimehed koos rindele läksid. Sportlased on visad, neil on ühiskondlik toetus, nad suudavad ise tegutseda ja teisi kaasa haarata.

Ma olen vaikselt ise ka seda ideed mõtisklenud. Midagi tuleb igatahes ette võtta.

 
At 21:25, Anonymous Anonüümne said...

http://nihilist.fm/maalt-pededele/

 
At 21:52, Anonymous Tiiu-viiu lugu said...

Räägin ruttu ühe loo, kohe läheb mul rahhmimiseks.
Otsustasin ka siin mõnda aega tagasi vuntse kasvatada(nagu Priidul seal golfi pildil). Kui vunts oli juba korralikult tummine, siis mõtlesin et teen naisele tiiu-viiut. Sukeldusin siis reite vahele ja järsku löödi plaks väravad kinni. Pärisin, mis nuss on? Kõdi ON. Plätt mis kõdi, lendasin garaazi, katsin mäkkaiveriga vuntsi kinni ja ruttu tagasi. Tunti huvi, kus käisin ja pandi tuli põlema. Öeldi, et nüüd on isu lännu ja ma pidavat väga pervo välja nägema:). Magasin öö läbi anakonda vastu naba, enam kunagi vuntse ei kasvata.

 
At 21:52, Anonymous Tiiu-viiu lugu said...

Räägin ruttu ühe loo, kohe läheb mul rahhmimiseks.
Otsustasin ka siin mõnda aega tagasi vuntse kasvatada(nagu Priidul seal golfi pildil). Kui vunts oli juba korralikult tummine, siis mõtlesin et teen naisele tiiu-viiut. Sukeldusin siis reite vahele ja järsku löödi plaks väravad kinni. Pärisin, mis nuss on? Kõdi ON. Plätt mis kõdi, lendasin garaazi, katsin mäkkaiveriga vuntsi kinni ja ruttu tagasi. Tunti huvi, kus käisin ja pandi tuli põlema. Öeldi, et nüüd on isu lännu ja ma pidavat väga pervo välja nägema:). Magasin öö läbi anakonda vastu naba, enam kunagi vuntse ei kasvata.

 
At 22:06, Anonymous Anonüümne said...

siin on teksti millele tuleks diliit panna

 
At 22:17, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/2957343/kolmas-positiivne-proov-ahvardab-astana-klubi-litsentsita-jatta
See teeb juba murelikuks. Meie tsiklismuse lipulaev kahe mehe näol läheb haamri alla. Nibalski koos paari lähema kamraadiga leiab uue tiimi, aga nagu oli aimata, siis Kangertiga tal just parimat klappi ei olnud.

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

Россия дружбой не торгует. -V.V. Putin

Vohh! (Pole saladus - või siiski on? - et Putinil on selle blogi lugejatest kestvusspordimeeste - rahvuslikult mõtlevate spordimeeste! - hulgas palju pooldajaid. Paradoks, kas pole?)

 
At 23:38, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole paradoks.
Mida siinsed vaprad karastatud mehed hindavad - see on puutinlikud väärtused: rahvuslikkus, isamaa-armastus, kõrge moraal, sõprus, tagasihoidlikkus, alandlikkus, suuremeelsus.
Katsu aru saada et oht Eestile tuleneb paljuski eesti enda tegevusest viimasel 10 aastal. Kõige sellest tulenevate järeldustega. Eesti on väga ebaõnnestunud geogr koha peal ja sellest lähtuvalt oleks pidanud täpselt ja ettevaatlikult oma kaardid välja mängima.

 
At 23:58, Anonymous Anonüümne said...

Anglosaksid olevat juba otsuse teinud, et Putin tuleb kukutada. See tähendab sõda ja suure tõenäosusega Venemaa tükeldamist. Hodorkovsky on valitud Venemaa uueks juhiks. Ja Hodorkovsky ütleb BBCs otse välja, et tuleb verevalamine. Sellisel juhul on pea kindel, et venelane annab taktikalise tuumalöögi. Sealjuures räägivad venelased ennetavast taktikalisest tuumalöögist. Õnneks küll mitte meile, vaid Leedu-Poola kanti. Sellised ärevad teated.

 
At 00:11, Anonymous Anonüümne said...

ei ole kindel et Poola-Leedu. Mida seal rohkem on mis Eestis? Leedu on piiratud Kalinigradi ja Valgevenega. See on peos. Eesti on Moskvale ja Peterburgile lähemal.

 
At 00:14, Anonymous Anonüümne said...

kas linki ei saaks? Ei leia mingit verevalamist

 
At 09:11, Anonymous Kalle said...

Tubli, Priit! Taolistele absurdsustele tulebki ühiselt vastu hakata. Ühinen.

 
At 11:28, Anonymous Anonüümne said...

Mullune võitja, Tiidrek Nurme keenialasest treeningupartner Ibrahim Mukunga täna ei stardi, kuigi kolmapäeval oli ta veel valmis jooksma. Algselt pidi keenialane Eestisse jääma kuni 11. novembrini. “Teisipäeval sõidame ära Keeniasse treeninglaagrisse,” põhjendas Jooksuportaalile olukorra muutust Tiidrek Nurme, kes ka ise jooksust eemale jääb. ???
Kuhu nüüd järsku nii kiire? Eestimaalgi veel plusskraad ja päike taevas. Justkui põgeneks maksuameti eest.

 
At 13:41, Anonymous Anonüümne said...

Kirsipuu-Veerpalu-Mati Alaver-Harry Lemberg-Pavel Loskutov-Seli-Mae-.. -Taaramäe-... need on kõik ühe ahela (või pigem võrgustiku) lülid. Kui ühest kohast susata või sikutada, siis läheb kogu võrk liikvele.

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

Minek on tõeliselt äkiline. Lennupiletid ostetakse mitu kuud ette, eriti reisumeestel, kelle rahakott just kõige tummisem pole.
Mis siis Tiidreku ja Ibrahimi äkklahkuse põhjus on?

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

"Esmakordselt saavad kolme päeva jooksul osaleda end kirja pannud paarid, kelle all tuleks mõelda abikaasasid või elukaaslasi." /Ahto Jakson, Meie Maa, https://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=61382

Tiidrekul ja Mukungal oleks olnud head väljavaated paaride kategooria kinni lüüa.

 
At 14:00, Anonymous Anonüümne said...

Artistidel hakkas kiire.

 
At 14:05, Anonymous Anonüümne said...

13:53 hehe olete humorist,
aga väga hea tähelepanek küll!
Jaksonil on imepärane võime kirjutada lauseid, mida annab 6 erineval moel interpreteerida

 
At 14:29, Anonymous Anonüümne said...

Et kuidas on "pedeseadus" ja siiras huvi spordi ehk oma tervise heas korras hoidmine seotud?

 
At 14:38, Anonymous Anonüümne said...

http://sport.postimees.ee/2957973/balotelli-lubab-keskendun-jalgpallile-ja-mangu-eel-ei-seksi

kas Eesti koondise poisid peaks siit eeskuju võtma? Järsku tuleb mõni rünnak rohkem välja.

 
At 16:47, Anonymous Anonüümne said...

Partneritevaheline dialoog (Reliikviat fraseerides)
Mukunga: Tiidrek, mis meist saab?
Nurme: ei tea

 
At 17:44, Anonymous Anonüümne said...

Kas äraminek oli joostes? Seda oleks näha tahtnud.

 
At 17:58, Anonymous Anonüümne said...

Priitu ei ole eetris. Ametis "Paarismängu" läbitöötamisega.

 
At 18:04, Anonymous Anonüümne said...

Ootaks siis asjalikku arvustust.

 
At 18:15, Anonymous Märt, hobikorras riistvõimleja said...

Ja arvustuses peaks sisalduma ka merkantiilne element, et kas tasub raamatut osta või siiski mitte. Praeguse vahu pealt ei julge osta.

 
At 19:56, Blogger Priit Pullerits said...

Täna, reede õhtul maanteel vabas õhus ja karastavas tuules rattaga 49,7 km 1:32.35ga ehk keskmine kiirus mõnusad 32,2 km/h. Vorm kestab.

 
At 20:40, Anonymous Anonüümne said...

Hirmus mees! Sellise külmaga 50 kilo?

 
At 20:41, Anonymous Alex said...

Väga hea, Mr Boots on the ground, personally! Nii juba läheb.

http://www.postimees.ee/2958645/madalmaade-kapten-oppustest-meil-ei-ole-midagi-varjata-lihtsalt-harjutame-eestis

 
At 20:48, Anonymous Anonüümne said...

Võtke õppust pealinna ludrid! Lõuna mehed panevad trenni nagu poleks pakasest midagi. Selliste meestega poleks Napoljoon waterlood kaotanud

 
At 20:52, Anonymous Harjumaa kapten said...

Ei saa aru,
seleta lähemalt mis siin nii head on?

 
At 21:02, Anonymous Alex said...

Noo, mida rohkem buutsi ja mariini sinimetsades ringi liigub, seda rohkem vene kodus või idas peab toimetama. Ja Lääs jääb meitele.

 
At 21:10, Anonymous Anonüümne said...

Need buutsid ja mariinid on siin niikaua, kuni neil igavaks läheb. Siis paarutavad koju tagasi. Naaber jääb aga ikka samaks.
Kavalusega oleks tulnud asja ajada, mitte buutsidega. Pikas perspektiivis oleme ikka kuses. Ning aina rohkem.

 
At 21:12, Anonymous Anonüümne said...

Võetakse. Elavalt võetakse.
Ei ole palju öelda, et lausa haaratakse.
Müüjad ütlesid, et täna juba mitmendat kordi toovad tagaruumist riiulitele juurde.
Et kus võetakse? "Rahva Raamatus", kõige käidavamas raamatupoes, Tallinnas Viru Keskuses.
- -
See on nüüd väike liialdus ülemusele pugemiseks, kuid tõepoolest, Mart Kadastiku ja Katrin Tammerti "Paarismäng" on RR müüdavaimate teoste Top 10-s praegu 8. kohal.
- -
Kadastik on 27 aastat noorema kauni kaasautoriga võtnud suuna pehmelt öeldes erootilise väärtkirjanduse poole. Üllatav mõneti 59-aastaselt autorilt.
- -
Eks see pane mõtlema, kas ja millal toimetuse nooremate, kuigi juba kogemustega kaastööliste debüüdid võiksid toimuda. Ka 50 täistiksumise järel pole veel hilja.
- -
Ainult annet peab olema. Ja tahtmist. Raudset tahtmist. Nagu Kristo Reinsalul, kes proovib kõike - kirjutab kohvikus, saunas, lennujaamas, enne ja pärast pöörast jooksu, et leida asendit, mis laseks tal heausksete kebade kogutud kullafondi veksel välja lunastada.
- -
Pulleritsu puhul on pigem on küsimus motivatsioonis. Tõukes, mis paneb ilukirjanduslikku teksti kirjutama.
- -
Andega pole Pulleritsul aga mingit küsimust. Pulleritsu on kirjutamistalendiga ülekülluslikult õnnistatud.
- -
Mõni teine on nii kinni kui kinni. Samas püsiva tööga võib äkki peidus olnud talent avalduda.
Näiteks Holden. Kusagil 2006-7, siis, kui Pullerits oma Suusablogi alustas, olid Pullerits ja Holden sõbrad. Holden ei olnud siis veel doktor. (Ei olnud väitekirja ära kaitsnud). Elas Tallinnas Nõmmel ja kirjutas lühikesi kommentaare ERR Suusafoorumis. Peamiselt suuskade määrimisest ja kuidas mitte ära külmuda. Käis ka tihti Suusablogis ja kommenteeris. Pulleritsul ei olnud siis veel palju lugejaid. Holden oli neist üks aktiivsemaid.
- -
Olukord aga muutus kusagil 2010, kui doktoriks saanud Holden tegi oma blogi. Eks ta võttis malli Pulleritsult. Kirjutamisannet, tuli välja, et Dr Holdenil oli. On ju ta lõpetanud Võru Gümnaasiumi inglise keele eriklassi. Stiililiselt olid Holdeni blogilood väga Pulleritsu moodi. Mahlakas keel ja maamehelikult muhe huumor (millest Pullerits vahel arugi ei saa) olid aga originaalsed ja kindlaks plussiks. Holdenil hakkas kogunema lugejaid, tema blogi populaarsus tõusis.
- -
Mingil hetkel jõudis see ka Pulleritsule kohale. Eks ta tunnetas konkurendi ilmumist. Reaktsioon oli kiire tulema. Pullerits süüdistas oma blogis otsesõnaliselt Holdenit rahvasportlaste "lüpsmises" (ingl milking the cash). Holden ei jäänud võlgu, avaldades omakorda mõistukõnelisi sarkastilisi blogikirjutusi "Tartu kõrendsportlasest", soovitades sel "sõstramahla purkipanemisele" keskenduda (võrdlusviide Holdeni enda eduka äritegevusega). Sellepeale nõudsid mõlemad üksteiselt avalikku vabandamist. Ise muidugi esimest sammu mitte tegemata. Lugu viiski nii eestlasliku üksteise ignoreerimisvande alla panemisega. Seni ei ole veel kumbki Nobeli kirjanduspreemiat saanud.

 
At 21:21, Anonymous Anonüümne said...

Tänases Ekspressi Kranaadis oli hästi pihta pandud. Aga noobelisti ainest on ka mõnedes kommentaatorites. See vaid tervitatav.

Aga see spordimeeste erakond? Mis tollele siis nimeks saab? Kes kuuluvad juhatusse? Juhin tähelepanu, et efektiivsuse huvides ei saa erakonnas liberaalseksistlikku demokraatiat harrastada. Ehk Juhatust ei valita, vaid Juhatus valib ennast ise. Kitsamas ringis Esimehe ja autoriteetide poolt.

 
At 21:28, Anonymous Anonüümne said...

21:10, äkki valgustad, mis see kavalus oleks, millega tulnuks asja ajada?

 
At 22:31, Anonymous Anonüümne said...

Näed, isegi puutin kuulas täna noormeest Eestist kõrvad kikkis. Poleks sõbralikke buutse ovaalsaal täis olnud, oleks paremal juhul puutin linna peale naistesse läinud, halvemal juhul kärgatanud, poššjol tõõ... ja võtnud higistaval estoonetsil paberi käest ära ja voltinud sellest lennuki...
Moraal: vähem veli peab alati hoidma buutside ligi.

 
At 22:31, Anonymous Anonüümne said...

Hea küsimus - millega? Aga peavad olema ka mehed asja ajamas. Putin võitleb Milaanos Waltzman-Poroshenkoga nagu amuuri tiiger. Kusjuures areeniks pole tatami, vaid kaupmeeste tagatuba, kus Odessa Waltzmanil naturaalne mäekõrgune üleolek. Ja Putin ei tagane. 385 USD t m3-st. Ettemaksuga. Võlgu? - nahhui! Las Merkel ja Olland maksavad.
Eestis ei ole küsimus millega, vaid kellega.
Muidugi, kui USAl õnnestub Khodorkovsky pukki panna, siis Khodorkovsky, Waltzman, Kallas, Rõivas, meie lossimees leiavad kergesti ühise keele. Väike aga.. aga mõelge ise

 
At 22:33, Anonymous Anonüümne said...

22:31, segast paned. Nina täis juba? Vaata et molli ei saa...

 
At 22:43, Anonymous Anonüümne said...

Link ka buutside jõust.

Peaminister Rõivase kõne pani president Putini Eesti seisukohta hoolikalt kuulama.
http://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=69969937

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

Tõesti? Sosistas adjutandile: "See noormees on klass!"? Seesama Putin, kes Merkelit neli tundi oodata lasi?

 
At 23:07, Anonymous Anonüümne said...

Peaajakirjanik ise kirjutab.
Või sa arvad, et meie ajakirjandus on kallutatud? Isegi valetab?!

 
At 04:00, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, christian louboutin outlet, longchamp, oakley sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet, replica watches, nike air max, michael kors outlet, louis vuitton, michael kors outlet, prada outlet, cheap oakley sunglasses, oakley sunglasses, gucci outlet, prada handbags, michael kors, polo ralph lauren outlet, kate spade outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, ugg boots, jordan shoes, ugg boots, nike outlet, burberry outlet online, longchamp outlet, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, ugg boots, louis vuitton, louboutin, nike air max, louboutin outlet, chanel handbags, longchamp outlet, louboutin shoes, burberry, tiffany jewelry, nike free, uggs on sale, oakley sunglasses, replica watches

 
At 04:01, Blogger oakleyses said...

new balance pas cher, sac longchamp, hogan, true religion jeans, kate spade handbags, nike air max, air max, north face, ray ban pas cher, air jordan pas cher, true religion outlet, nike air max, ralph lauren pas cher, north face, louboutin pas cher, coach purses, sac guess, lululemon, coach outlet, timberland, nike roshe, longchamp pas cher, michael kors, burberry, air force, true religion jeans, lacoste pas cher, tn pas cher, nike air max, abercrombie and fitch, true religion jeans, hermes, vanessa bruno, michael kors, nike free run uk, michael kors, ray ban uk, ralph lauren uk, coach factory outlet, nike blazer, mulberry, michael kors, coach outlet, converse pas cher, nike free, vans pas cher, oakley pas cher, nike roshe run, hollister, hollister pas cher

 
At 04:02, Blogger oakleyses said...

bottega veneta, giuseppe zanotti, mac cosmetics, nike air max, north face outlet, longchamp, lululemon, soccer jerseys, mont blanc, new balance, celine handbags, baseball bats, oakley, ralph lauren, babyliss, louboutin, valentino shoes, insanity workout, vans shoes, nike trainers, iphone 6 cases, asics running shoes, reebok shoes, mcm handbags, beats by dre, ferragamo shoes, chi flat iron, hollister, jimmy choo shoes, nike huarache, wedding dresses, nfl jerseys, instyler, p90x workout, ghd, north face outlet, herve leger, abercrombie and fitch, iphone 6s cases, iphone 6s plus cases, iphone cases, hollister, soccer shoes, ipad cases, birkin bag, nike roshe, s5 cases, iphone 6 plus cases, timberland boots, iphone 5s cases

 
At 04:03, Blogger oakleyses said...

louis vuitton, converse, canada goose outlet, michael kors outlet, michael kors handbags, pandora jewelry, moncler, hollister, ray ban, sac louis vuitton pas cher, moncler, lancel, ugg boots uk, bottes ugg, doke gabbana outlet, moncler, coach outlet, montre pas cher, louis vuitton, moncler outlet, canada goose, louis vuitton, moncler, michael kors outlet online, doudoune canada goose, thomas sabo, moncler, karen millen, juicy couture outlet, toms shoes, wedding dresses, converse outlet, canada goose, moncler, vans, marc jacobs, links of london, hollister, pandora jewelry, moncler, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, nike air max, swarovski, canada goose, pandora charms, ugg,ugg australia,ugg italia, swarovski crystal, supra shoes, canada goose, pandora charms, barbour jackets

 
At 03:00, Blogger Unknown said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 04:08, Blogger Unknown said...

nike air force
nike air max 2017
nike lebron 15
nike air max 90
retro jordans
yeezys
yeezy
nike outlet store
adidas shoes
adidas superstar

 
At 15:23, Blogger  Image Editing Services said...

Interesting Blog! I wish everyone had a great time here. Thanks for sharing such a beautiful post. I enjoyed my stay here.
Car Image Editing

 

Postita kommentaar

<< Esileht