Esmaspäev, oktoober 05, 2015

Pullerits: Kas spordireklaam annab tulemusi?

Igasugused firmad kulutavad suuri summasid, et saaks anda oma nime mõnele rattameeskonnale. Ja siis loodavad, et see ära tasub. Et turunduskulu teiseneb aja jooksul suurenenud käibeks ja paisunud tuluks. Selleks peavad kümned tuhanded inimesed saama võistlustel nende vilksatanud firmanimest impulsi ning ostma nende tooteid või tarbima nende pakutavaid teenuseid.

Kas teie teate kedagi, kes on näiteks rattamaailma suursündmusel, Tour de France’il osalenud meeskondade nime mõjul mõne ostu sooritanud? Või kui mõju pole otseselt tuvastatav – sest kes ikka tahab tunnistada, et jah, läksin reklaami õnge –, siis vähemalt ostnud midagi, mis kannab Tour de France’il osalenud meeskonna nime?

Ma ei tunne võltshäbi ja ütlen, et mul on kodus kaks sellist toodet. Ühe äraarvamisega pole kellelgi ilmselt raskusi. Kõik teavad, et mul on Treki maastikuratas, Salt Lake Cityst Treki concept store'ist (mis iganes see tähendab) ostetud – kuigi ma Tartu rattamaratonil sellega ei sõitnud. Tegemist oli siiski juhusega. Olin aegsasti valinud välja kaks kauplust, mida külastada; esmalt käisin Bicycle Centeris, mis müüb Specializedi rattaid, vaatasin seal hindu; seejärel suundusin Bicycle Company poodi, millest omal ajal sai pikalt kirjutatud.

Aga suur küsimus kõlab: mis on mul see teine toode, mis kannab tänavu Tour de France’il osalenud meeskonna nime?
******
Horseshoe Canyon, Canyonlands National Park, Utah 30. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Jalgratturid kui reklaamitulbad. Vasakult Chris Froome, Joaquim Rodriguez ja Nairo Quintana enne tänavuse Tour de France'i 19. etapi starti. Foto autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Avastus - vaat, miks on rattaspordis vaja pealtvaatajaid hästi raja kõrvale lasta! Sellepärast, et nad näeksid särgil ja rattal väikses kirjas reklaame ja nimesid lugeda. Chris Froome tänavuse Tour de France'i 10. etapil mäkke ronimas. Foto autor: AFP/Scanpix

56 Kommentaarid:

At 10:04, Anonymous lauri said...

kui väike asi, siis Soudali silikoon/liim/vaht; kui suur asi, siis Bora kubu.

 
At 10:53, Blogger Priit Pullerits said...

Ei ole kahjuks õige vastus.

 
At 11:55, Anonymous Anonüümne said...

Sky meedia.

 
At 11:56, Anonymous Anonüümne said...

Alpecin šampoon

 
At 12:13, Anonymous Anonüümne said...

garmini GPS seade
kah Priit

 
At 12:36, Anonymous Dr Vatson said...

Elementaarne, One Way suusakepid.

 
At 13:00, Anonymous Anonüümne said...

Katjuuša, naine.

 
At 14:32, Anonymous Anonüümne said...

Skoooda.

 
At 15:00, Blogger Priit Pullerits said...

Ja nüüd võib pakkuda, kes on pihta saanud.

 
At 15:35, Anonymous serlok olms said...

vatson muidugi. elementaarne

 
At 16:34, Anonymous Anonüümne said...

Õige, Serlok!
Rõõm näha, et teravaid pliiatseid siin teisigi.
Teie Vatson

 
At 16:36, Anonymous Anonüümne said...

Miks mitte keegi trussikuid ei pakkund?

 
At 17:55, Anonymous Anonüümne said...

Säärane klubi on olemas vä? Trussik Racing? Või String cyclers?

 
At 18:39, Blogger Priit Pullerits said...

Mis te, mehed, arvate, et sellega sai võistlus läbi, kui üks teist õigele vastusele pihta sai?! Kuulge, ega siin blogis asjad nii labaselt ja lihtsalt ka ikka käi. Nüüd on teie, mitte-äraarvanud luuserite ülesanne välja peilida, kes õigesti vastas. Või käib isegi see, kui õige vastus on eelpool must valgel kirjas, teile üle jõu? Siiski, rohkem latti langetada ei ole võimalik, lihtsat kurb hakkab, et mitte öelda klišeelikult ja kulunult: piinlik. (Aga ei ütle, sest "piinlik"-sõnaga vehivad maotud pehmod.)

 
At 20:28, Anonymous Anonüümne said...

Kas Paunvere kurikuulsad detektiivid juba mitte ära ei arvand?

 
At 21:00, Anonymous Anonüümne said...

Asi läheb ikka juba pühaduse teotuseks.
On muuga kuidas on, aga TM ülekannetest me kindlasti ei loobu! Kõik see mees suuskadega ja teritatud keppidega Toompeale, kohe kui esimene kirme maha tuleb, ja ütlematagi selge, et esiasfaldisuusataja PP on võimsate hordide eesliinil võitlemas, vägevalt ja vapralt!!
ETV: "Nõnda ei jätku uuel hooajal spordisaade „Suurmeistrid“, ära jäävad ülekanded Tartu suusamaratonist ja Eesti kergejõustikumeistrivõistlustest."

 
At 06:51, Anonymous Anonüümne said...

et siis ikka garmini geps:)
kah priit

 
At 07:03, Anonymous Anonüümne said...

Kollane liidrisärk?

 
At 08:40, Blogger Priit Pullerits said...

Õige vastuse ütles teile 11:56. Palju õnne talle! Kahjuks ei tea, keda tunnustada...

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

a mis firma raseerija? vaht? deodorant? parfüüm? lugejat see kõik nii huvitab ju!

 
At 11:37, Anonymous Anonüümne said...

Antud juhul said kiired (kuid lohakad) lugejad tünga - Priit ei küsinud asju, mille nimesid kannavad profimeeskonnad oma särkidel, vaid nimesid, mida kannavad meeskonnad ise.

Terav tillikas!

 
At 12:40, Anonymous Anonüümne said...

http://www.postimees.ee/3352321/liiklusonnetuses-raskelt-viga-saanud-trikirattur-suri-haiglas Hr Pullerits, sellest võiks veidi põhjalikumalt rääkida. Ehk siis ma ei tea, kas teised ratturid-liiklejad sellega nõustuvad, aga mina keelaks jalgrattaga sõites kõrvaklappide kasutamise.

Heiki

 
At 13:35, Anonymous H ja K said...

ja mida see keelamine aitaks? roolis ei tohi telefoniga rääkida, vaadake ringi, mis toimub. täis peaga ei tohi sõita, kiirust ei tohi ületada. varastada ei tohi. no ja nii edasi. eks see on iga inimese enda kaine mõistuse koht. keelud parake üksi ei tööta, kui ei ole tugevat kontrolli ja karistusmehhanismi. pullerits ju laseb ise punasega üle tee, kuigi see on keelatud. aga ise rattaga sõites klappe ei kanna. joostes ja suusatades küll. aga seal pole reeglina avalikku liiklust ja kiirused väiksed.

 
At 13:36, Blogger Priit Pullerits said...

Ma näen neid trikirattureid sageli Tähtvere kandis tänavail, ka Jakobi mäel. Kui neil tõesti pidureid ei ole, siis on nad küll enesetapjad. Teiseks, muidugi see, millest olen kogu aeg rääkinud - kiiver pähe! No ei olnud noormehel kiivrit peas. Ja kolmandaks veel üks asi, millest olen rääkinud: milleks on vaja liikluses liigeldes kõrvaklappidest midagi kuulata? See, muide, kehtib ka teie kohta, jooksjad! Nagu näete, siis mitu elementaarset viga...

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

Siin on üks asi, mdia mina just väga sageli ei näi - karu jõuetuks tegemine (kopeerin juhise):
"Õieti tehtud! Karule tuleb käsi suruda õlani kurku, võtta siis karu sabajuurikast kinni ja ta lihtsalt pahupidi tõmmata: siis on küüned sissepoole ja hambad väljapoole ning loom ei saa teile midagi teha. Las ta mõmiseb palju tahab, visake ta õlale ja viige koju!"

 
At 16:32, Anonymous Anonüümne said...

Ega see Alpecin pole kiilanevale pealaele?

 
At 16:58, Anonymous Anonüümne said...

to 16:32 -

Ega ta juuksekasvu oluliselt ei paranda, pigem annab emotsionaalset tuge ...

 
At 18:05, Anonymous Anonüümne said...

nakkusliku kiilaspäisuse vastu aitab ikka ja ainult eksakloortribroomkloraat, nagu on teada tuntud linateosest.

 
At 20:53, Blogger Uku said...

:D lugesin üle hulga aja, kuna pealkiri oli huvitav.....

kahjuks sisu polnud :(

.... aga vastus pealkirjas püstitatud küsimusele?........ see mis oli kõige ees "rasvaselt"? :D

See "suure küsimuse" püstitus kitsendas kogu teemat nii, et lõpuks võiks lühiloo pealkirjaks panna :"Kas spordireklaam annab tulemusi Hr. PP näite põhjal, vaadeldes ainult TDF-il osalevaid meeskondi ja nende poolt kantavaid reklaame? ... või midagi sellist.... igatahes sisu(tus) rikkus kogu teema ära.....

Sry aga.... Priit - varem olite Te pisut "teravam pliiats".

Samas kommentaarium on endiselt "anonüümikute" pärusmaa, mis ihkab "verd ja pisaraid" rohkem kui "higi". Selline "masohistlik" kitsendus aga lausa provotseerib midagi rumalat ja võibolla isegi midagi "ärapanejalikku" siia kommentaariumisse "jätma" ....(nagu koduloomad enda tagant ei korista) :D ... ja lõpuks tundub asi rohkem "Loomade farmi" kui spordiblogi kommentaariumi moodi..... või siis peegeldabki see keskmise (kuivõrd eri metoodikaid kasutades keskmist saab leida) eesti harrastussportlase vaimseid ja moraalseid võimeid.... (võibolla ka füüsilisi) :(

 
At 20:53, Anonymous Martin said...

hr Pullerits, kas olete oma russofoobiast vabanenud? Õnnitlused! Õnneks on haigusi, mis hea tahte krrral ravitavad. Teie üleskutsega "Kiiver pähe!" ei saa patsifistina aga kuidagi nõus olla. Militarismi ei poolda. Sõidan Kalamajast Narva maanteele ja igale poole soniga, sall ümber kaela, kitsad valged tvillpüksid jalas, et säär keti vahele ei satuks. Mõnus!

 
At 23:18, Anonymous Anonüümne said...

Uku, kui Te ise peaksite 3x nädalas linnukese kirja saama, siis läheks ka Teie pliiats nüriks. Priit on ikkagi pea 10 a vastu pidanud, minu lugupidamine. Paljud meist teevad veelgi mõttetumat tööd, nii et pole häbeneda midagi.

 
At 08:57, Anonymous Anonüümne said...

Martin on ju hipster! See ütleb kõik. Lootusetu variant. Rohkem polnudki siit midagi oodata...

 
At 23:42, Anonymous Anonüümne said...

Esimene mees pakkus Bora toodet- olen suht veendunud et sellist asja ei saa ajakirjanikuhärral kunagi olema:)

 
At 04:16, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:19, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:21, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:25, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 05:00, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 02:39, Blogger Unknown said...

kobe 9
nhl jerseys
nike air max
air max 90
mcm backpack
ugg outlet online
hermes belt for sale
ugg outlet store
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
ralph lauren uk
juicy couture tracksuit
coach outlet
lacoste shirts
abercrombie and fitch
snow boots
true religion jeans
longchamp handbags
hermes outlet store
1205minko

 
At 04:04, Blogger xumeiqing said...

151207meiqing
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet clearance
ugg australia
chanel bags
michael kors outlet stores
michael kors outlet
michaek kors outlet
prada outlet
canada goose jackets
ugg clearance
ugg outlet
replica watches
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
kate spade handbags
louis vuitton handbags
abercrombie fitch
uggs on sale
celine
adidas originals
pandora jewelry
ray ban sunglasses outlet
michael kors bag
michael kors outlet online
uggs outlet
gucci shoes
coach outlet store online
ugg boots
cheap jordans
coach outlet
coach outlet
cheap uggs
michaek kors handbags
uggs for sale
supra shoes
uggs australia
ray-ban sunglasses
toms shoes
michael kors outlet online

 
At 03:30, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 17:10, Blogger Unknown said...

true religion uk outlet
tiffany jewellery
barbour coats
wellensteyn jackets
michael kors factory outlet
nobis outlet
ugg boots outlet,ugg outlet
winter coats
fitflops clearance
louis vuitton bags
fitflops clearance
discount ugg boots
oakley sunglasses
coach outlet store
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ugg outlet
tory burch outlet
ugg outlet
moncler jackets
ugg sale
black friday deals
true religion outlet uk
oakley sunglasses sale
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
tory burch sale
hollister shirts
canada goose jackets
woolrich outlet
michael kors uk outlet
ferragamo outlet
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet
fitflops clearance
belstaff jackets
moncler outlet
ray-ban sunglasses
tory burch outlet online
snow boots

 
At 10:20, Blogger 柯云 said...

2016-01-15keyun
louis vuitton outlet
ray ban outlet
hollister kids
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
cheap ugg boots
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs on sale
tory burch outlet
canada goose
air jordans
oakley sunglasses
ugg outlet
nike air max uk
nike free 5.0
pandora charms
oakley sunglasses sale
ugg outlet
louis vuitton handbags
nfl jerseys
fit flops
lebron james basketball shoes
louis vuitton bags
tiffany and co
ugg boots
louis vuitton bags
the north face jackets
fake oakley sunglasses
ugg boots on sale
retro 11
ugg boots outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
nike roshe run mens
concords 11
discount ugg boots
ugg boots
ralph lauren sale

 
At 02:43, Blogger 柯云 said...

2016-02-27keyun
ugg boots
ugg australia
canada goose outlet
ed hardy outlet
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
uggs on sale
abercrombie & fitch
hollister clothing
tods sale
true religion jeans outlet
kobe 10
timberlands
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ugg outlet
oakley sunglasses
ray ban outlet
nike air huarache
louis vuitton bags
celine bags
kate spade purses
louis vuitton bags
lebron james basketball shoes
louis vuitton outlet stores
michael kors handbags
longchamp handbags
rolex watches
oakley outlet
burberry outlet online
gucci handbgs
ralph lauren outlet
kobe 8
canada goose
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
burberry sale
cheap toms shoes
coach factory outlet
cheap oakleys

 
At 03:29, Blogger Unknown said...

20160317meiqing
louis vuitton outlet
coach factorty outlet
tods outlet
jordan 4 toro
abercrombie and fitch
louis vuitton outlet stores
air jordan retro
replica watches
louis vuitton handbags
nike running shoes
true religion jeans
ugg boots
abercrombie and fitch
prada handbags
canada goose outlet
adidas uk
nike trainers
ugg outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
mcm outlet
pandora jewelry
christian louboutin shoes
coach outlet
louis vuitton handbags
ugg slippers
coach outlet
cheap nfl jerseys
nike trainers
ugg outlet
giuseppe zanotti sneakers
cheap oakleys
celine
timberland boots
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
toms shoes
replica watches
cheap uggs

 
At 08:45, Blogger 柯云 said...

2016-03-18keyun
coach factory outlet
jordan 4
jordan retro 3
christian louboutin shoes
toms shoes
pandora outlet
christian louboutin outlet
kate spade handbags
cheap nfl jerseys
true religion outlet
nike uk
jordan 3 white cenment
basketball shoes
gucci belt
ugg boots
nike huarache shoes
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
burberry outlet
adidas originals
michael kors outlet
jordan retro 11
coach outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
ralph lauren uk
louis vuitton
caoch outlet
louis vuitton outlet
coach factory
christian louboutin shoes
coach factory outlet
ray ban sunglasses
louis vuitton
michael kors outlet
longchamp outlet
ed hardy clothing
michael kors handbags
toms shoes

 
At 11:02, Blogger Unknown said...

tiffany and co
ugg boots
lacoste polo shirts
ugg australia
true religion outlet
iphone case
omega outlet
michael kors outlet
mulberry handbags sale
tiffany jewellery
uggs outlet
mulberry uk
michael kors outlet
mac cosmetics sale
michael kors uk
rolex watches outlet
tiffany outlet
michael kors handbags clearance
ray ban sunglasses sale
celine outlet
longchamp handbags
louis vuitton outlet stores
nike huarache
ray ban sunglasses
nike outlet store online
ray ban sunglasses sale
gucci outlet
louis vuitton outlet
ysl outlet online
polo ralph lauren
ralph lauren uk
coach outlet
louis vuitton handbags
lebron shoes
coach outlet online
20160812caihuali

 
At 17:35, Blogger Unknown said...

Ugg Slippers
Ugg Boots
Cheap Uggs
http://www.cheapnbajerseyscustom.com
fitflops sale
fitflop shoes
fitflop sandals
fitflop outlet
cheap ray bans
oakley sunglasses
Michael Kors Sunglasses
cheap ray ban sunglasses
Stephen Curry Jerseys
Kevin Durant Jerseys
Russell Westbrook Jerseys
James Harden Jerseys
Paul George Jerseys
Carmelo Anthony Jerseys
Kobe Bryant Jerseys
Joel Embiid Jerseys
Anthony Davis Jerseys
Chicago Bulls Jerseys
Cleveland Cavaliers Jerseys
San Antonio Spurs Jerseys
L.A. Clippers Jerseys
Moncler Men
Canada Goose Womens
Moncler Coats
Moncler On Sale
Canada Goose Parka
Canada Goose Coats
Uggs On Sale
Ugg Boots On Sale

 
At 12:23, Blogger chenlili said...

ugg outlet
nike air max
ugg boots
polo ralph lauren
adidas nmd runner
christian louboutin heels
ray ban wayfarer
cheap uggs
timberland shoes
true religion outlet
hzx20161226

 
At 18:09, Blogger Unknown said...

nike air max
christian louboutin
fred perry polo
louboutin uk
louis vuitton outlet
hollister co
vans outlet store
pandora charms
cheap oakley sunglasses
ralph lauren sale clearance
20170217caiyan

 
At 10:58, Blogger Unknown said...

nike outlet
rolex replica watches
yeezy boost 350
lebron james shoes 2017
burberry sale
red bottoms
tommy hilfiger shoes
pandora outlet
coach factory outlet online
adidas outlet
20170419caiyan

 
At 13:25, Blogger Unknown said...

polo ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
pandora charms
adidas nmd
cheap jordans
burberry outlet canada
giuseppe zanotti sneakers
polo ralph lauren
burberry sale
yeezy boost 350
xushengda0619

 
At 12:32, Blogger Unknown said...

www0516
air max trainers
canada goose outlet
mcm outlet
longchamp outlet
heat jerseys
dolce and gabbana
canada goose outlet
dansko shoes
coach outlet
michael kors outlet

 
At 11:20, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.6.22
snapbacks wholesale
christian louboutin shoes
christian louboutin shoes
oakley sunglasses wholesale
nike shoes for women
ralph lauren uk
pandora jewelry
fitflops
coach outlet
jordan shoes

 
At 09:59, Blogger Unknown said...

qzz0725
birkenstock sandals
ralph lauren polo shirts
pandora charms
cheap jordans
true religion outlet
ray ban sunglasses
uggs outlet
lacoste soldes
mcm outlet
ecco shoes

 
At 06:44, Blogger Unknown said...

www0803

ugg boots clearance
cheap basketball shoes
tory burch outlet
uggs outlet
soccer boots
cheap snapbacks
canada goose jackets
nike air max 2017
moncler outlet
nike outlet


 

Postita kommentaar

<< Esileht