Pullerits: Kelle ma valisin Eesti aasta parimateks sportlasteks?
Naissportlased
1. Eneli Jefimova
2. Nelli Differt
3. Irina Embrich
Differt sai küll olümpial kõige parema koha, neljanda, aga neljas koht on ju jama, nagu teame. Oleks ta tulnud kolmandaks, oleksin pannud ta esimeseks. Jefimoval on ikkagi MMilt ja EMilt medal ette näidata ja see maksab. Differtil on vastu panna vaid ühe MK-etapi 3. koht. Tegelikult oleks põhjust vaagida, kas ka Embrichi ei peaks Differtist ettepoole panema, sest tuli ju temagi Euroopa meistriks, nagu Jefimovagi. Jetisportlane Jasmiin Üpraus tuli koguni kahekordseks maailmameistriks, kuid tegemist on siiski nišialaga. Ka Kristin Lätt ei pääse vaatamata kaheksale turniirivõidule ja MMi 3. kohale minu valikusse, sest hoolimata suurest kärast, mis on Eestis suudetud discgolfi ümber luua, on see seni siiski harrastus- või hobisport. Võib-olla on Lätt ajast ees ja kaheksa aasta pärast on discgolf olümpiaala ning siis võiks ta tänavuste saavutustega pretendeerida ka esikohale, aga kuna praegu on tegemist ikkagi maailmaareenil marginaalse alaga, ei saa tema kordaminekuid ületähtsustada.
Meessportlased
1. Johannes Erm
2. Kristjan Ilves
3. Kregor Zirk
Siin ei ole midagi arutada, kindel number üks on Erm. Edasi läheb juba keerulisemaks, sest järgnevate saavutusi on raske üksteisega võrrelda. Panin teiseks Ilvese tänu sellele, et ta näitas läbi eelmise hooaja stabiilsust, jõudis viiel MK-etapil esikolmikusse. Jah, kahevõistluse harrastajate arv pole suur, kuid tegemist on iidse olümpiaalaga. Üksinda nii kaugele jõuda näitab noore mehe sisu. Kolmandaks panin Zirgi, kes on samuti visalt vaeva näinud. Olgem ausad, tema jõudmine olümpiafinaali oli tugev eneseületus hooaja tähtsaimal võitlusel, kus Eesti sportlased paraku nii tihti alt tikuvad minema. Kahjuks on võimalik kokku panna vaid parimate esikolmik, aga kui peaks panema ka kolm järgmist kohta, siis oleks minu silmis seal pretendendid Janek Õiglane, Aleksandr Selevko, Marten Liiv ja Madis Mihkels. Mihkelsi šansse kahandab tuntavalt see, et ta jättis Rahinge järve äärsel lõigul minu tulemuse ületamata. Nii ei saa Eesti parimaks kandideerida!
Treenerid
1. Holger Peel
2. Henry Hein
3. Helen Nelis-Naukas
Ausalt öeldes ei ole siin midagi kommenteerida, see valik sellises järjestuses on nii ilmselge, ainuvõimalik ja loogiline. Jätsin välja välismaa treenerid ja välismaalasi treenivad Eesti treenerid, sest peaksime ikka valima parimat Eesti treenerit ning samuti treenerit, kes annab oma panuse Eesti sportlaste tulemustesse.
Võistkonnad
1. Kurlingupaar Marie Kaldvee - Harri Lill
2. Rallipaar Ott Tänak - Martin Järveoja
3. Eesti laskesuusanaiskond
Tänak ja Järveoja ei saa kuidagi olla esimesed, kui nad ei tule maailmameistriks. Kurlingust ei tea ma midagi, aga Kaldvee ja Lill on lihtsalt hästi sümpaatsed sportlased, ajavad vaikselt oma asja, näivad lahked ja sõbralikud (olen kummagagi telefonis rääkinud korra). Muidugi on peamine see, et nad võitsid MMil hõbemedali ja juhivad maailma hooaja edetabelit. Ja nagu näete, ma ei ole sugugi kade tunnustama Eesti laskesuusanaiskonna neljandat kohta MMil. Kuid see ei muuda minu seisukohta, et laskesuusatamist on Eestis, eriti ETVs mõõdutundetult palju. Eesti discgolfi koondis tuli küll maailmameistriks, aga nagu eespoole ütlesin: ala on veel liiga noor ja pole saavutanud üleilmselt mõõdet, nagu näiteks kurling, et MM-tiitlist liiga vaimustuda.
Noorsportlased
1. Eneli Jefimova
2. Aleksandr Selevko
3. Karmen Bruus
Tunnistan, et noorsportlaste valimine oli kõige keerulisem. Kahe esimese, Jefimova ja Selevko asjus ei tekkinud kahtlust, aga kolmanda koha saajat oli objektiivselt raske määrata. Lõpuks otsustasin panna kolmandaks Bruusi ja peaasjalikult sellepärast, et kui sulle on kaks aastat kaikaid kodaratesse loobitud, üritatud sind maha teha, isegi tühistada – ja seda omaenda alaliidu poolt! –, siis on 3. koht juunioride MMil tõele au andes väga kõva saavutus. Bruusi peab toetama kas või sellepärast, et anda talle jõudu ja meelekindlust tippspordiga jätkata.
Mida mu valikust arvate? Minge ja langetage oma valik siin!
Foto 1: MM-il pronksmedali võitnud ujuja Eneli Jefimova vastuvõtt Tallinna lennujaamas 6. detsembril. Foto autor: Madis Veltman, Postimees/Scanpix
Foto 2: Kümnevõistleja Johannes Erm pressikonverentsil 6. novembril Tallinnas. Foto autor: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix
Foto 3: Holger Peel tutvumas 1. augustil Pariisi olümpiastaadioniga. Foto autor: Tairo Lutter, Postimees/Scanpix
Foto 4: Marie Kaldvee ja Harri Lill 18. detsembril Tondiraba jäähallis. Foto autor: Martin Pedaja, Postimees/Scanpix
Foto 5: Juunioride MMil pronksmedali võitnud Karmen Bruusi saabumine Tallinna lennujaama 2. septembril. Foto autor: Martin Pedaja, Postimees/Scanpix
1 Kommentaarid:
Zirk igal juhul enne Ilvest . Mis on ujumine ja mis on kahevõistlus ? Ka Mihkelsi , Marten Liivi ja Selevko asetaks enne Ilvest. Nende aladel on konkurentsi. Kahevõistlus olgugi vana olümpiaala on kõige konkurentsi hõredam pika puuga.
Postita kommentaar
<< Esileht