Pullerits: Miks pole välismaal mõtet võistelda?
Ikka juhtus, et jälle tülitasid konkurendid ja muidu huvilised mind lõppeval talvel küsimusega, kas ja millal ja kus kavatsen ma välismaratonil osaleda. Mitte ei saa aru, mis mõningaid inimesi seal piiritagustel maratonidel tõmbab, kuigi on ju lausa fakt, et Tartu maratoni rada ja küllap ka korraldus, kas või toidulaual oleva valiku poolest, on maailma parim. Uurisin siis mitmekülgselt ettevõtjalt Jüri Pärnikult, milline võitlus käib meile ühel lähemal, Tšehhi 50 km pikkusel klassikamaratonil võrreldes Tartu maratoniga. Ja tal oli rääkida järgmist.
Lendasime kaheksamehelise pundiga, kõik vanad orienteerujad, Tallinnast Prahasse, kus üürisime väikebussi, millega sõitsime edasi Libereci. Tšehhi maratoni Jizerská padesátka starti Bedřichovi külla saab võistluspäeva hommikul juba alates kella kuuest bussiga. Me läksime kella poole kaheksase bussiga ning jõudsime 25 minutiga kohale. Siis jäi rahulikult tund aega stardini. Need, kes tulid kohale autoga, pidid masina jätma kilomeetri kaugusele tasulisse parklasse ning jooksma mööda sõiduteed stardialasse.
Numbri sai eelmisel päeval kätte Libereci suurest kaubanduskeskusest. See on umbes sama, kui Tartu maratoni numbreid jagataks Lõunakeskuses. Jäi mulje, et inimesed olid nimme sinna meelitatud.
Maratonipäeva ilmaolud olid esmapilgul metsikud: neli plusskraadi, kergelt tibutas vihma. Otsustasin rajale minna karestatud, igasuguse pidamismäärdeta suusaga. Hommikul lookles määrdetelkide juures 50-meetrine saba, määrijad võtsid oma teenuse eest 30-40 eurot. Pärast selgus, et lihtsalt ka liivapaberiga töödeldud suusk, nagu oli mul, pidas ideaalselt.
Pole aimugi, mis nipiga see juhtus, aga endalegi üllatuseks sain stardikoha esimeses grupis, 101-500. Jizerská maratonil käib startimine lainetena. Viiesajalised grupid kogunevad väljale üksteise kõrvale. Niipea, kui eelmine grupp on stardikanga alt teele läinud, jooksevad järgmise stardigrupi liikmed stardialasse, panevad seal suusad alla ning jäävad oma stardikäsklust ootama. Aeg läheb jalakiibist käima siis, kui oled plagu alt läbi sõitnud. Kõige viimane grupp, 3501-4000, startis kella 9.35 ajal.
Esimesed kümme kilomeetrit kerib rada metsa vahel mööda mäekülge muudkui ülespoole. 6.-8. km vahel on tõusunurk eriti ebamugav, nii et raske on korralikult sammu sõita, vaid pead pigem nühkima. Seejärel jõuad platoole, kus puud muutuvad kiduramaks ning ümbruskonnale avanevad ilusad vaated.
Kohe pärast stardist väljumist koonduvad sõitjad kahele-kolmele rajale. Tõsi, too kolmas rada on selline, et seal ei mahu alati keppidega õieti tõukama. Hämmastas, et ka kahel ülejäänud rajal oli kepijälg juba esimese grupi tagumise poole sõitjatele muutunud sisuliselt kraaviks. Kepid vajusid pidevalt läbi. Nägin vähemalt kümmet meest, kes olid kepi ära murdnud. Sealsel rajameistril on Tartu maratoni rajameistrilt Assar Kütilt palju õppida.
Esimene joogipunkt oli juba 5.-6. kilomeetril, järgmine umbes kümnendal. Siis tulid toitlustuspunktid iga 10 km järel. Peamiselt pakuti teed, vett ja jõujooki, leiba ja soola, banaani ja šokolaadi. Imelik oli see, kuidas mõned toitlustajad võistlejaile apelsinilõike suhu suskasid. Tagapool tulijaile oli rada plasttopsidest nii paksult täis loobitud, et need kippusid kliistriga suusapõhja külge kleepuma. Inimestel oli igavene tegu, et neist lahti saada.
Platoolt laskudes on mitu kiiret ja pikka laskumist, pikim umbes 3 km. Sellest jääd koguni nii kangeks, et pead pärast keha ringutama. Tänu heale libisemisele võtsin igal laskumisel mitukümmend meest kinni. Aga rajavahetusega tuli olla hästi ettevaatlik.
Kuna suusajälgi on ainult kaks, on rada pidevalt rahvast tihedalt täis. Pikematel, 3-4 km pikkustel sirgetel on ilusasti näha, kuidas ees läheb sadu ja taga tuleb sadu suusatajaid. Seda, et kedagi näha ei ole, nagu võib juhtuda Tartu maratonil, Jizerskál küll ette ei tule. Lõpuprotokoll näitab, kuidas vaat et iga sekundi sisse mahub mõni võistleja.
Kokkuvõttes sain 915. koha, aega kulus 3:35. Peaminister Andrus Ansip oli 1298., aeg 3:49. Diplomit paraku ei saanud, sest selle järjekord oli meeletult pikk. Liiati küsisid korraldajad selle eest kaks eurot. Ka söögisabas seismisest loobusin. Kuuldavasti oli seal jagatud putru lihatükiga. Selle asemel läksime oma seltskonnaga Libereci veekeskusse, kus võtsime paar õlut, et saada tagasi osagi neist 3500 kilokalorist, mis rajale jäi. Õlu on sealkandis odav, Eesti rahas 11 krooni, mitte nii nagu Otepääl, kus sama suure klaasi eest küsitakse kolm korda rohkem. Ja korralduslikult on igal juhul parem, kui maratoni algus ja lõpp on samas kohas, mitte nii nagu Tartu maratonil.
Lõpuks pilk rahakotti. Jizerská padesátka maratoni eelarve (hinnad on arvestatud kroonidest eurodesse ja seejärel ümardatud):
Stardimaks 42 eurot
Lennupiletid Tallinn-Praha-Tallinn 187 eurot
Autorent 4 päevaks (8 inimese peale) ühe inimese kohta 37 eurot
Autokütus ühe inimese kohta 7 eurot
Ööbimine 4 ööks Libereci kesklinna hotellis 103 eurot
Söök 51 eurot
Kokku 427 eurot
******Dubrovniku vanalinn, Horvaatia. 26. juuni 2010. Pildistanud Priit Pullerits.
Fotod 1 ja 4: Jizerska 50 km klassikamaraton eelmise aasta jaanuaris. Fotode autor: Reuters/Scanpix
Foto 2: Eestlased enne tänavust Jizerska padesatka maratoni oludega tutvumas. Pildi saatja: Jüri Pärnik
Foto 3: Jizerska 50 km klassikamaratoni pikk sirge. Pildi saatja: Jüri Pärnik
43 Kommentaarid:
Pealkiri ei lähe sisuga kokku. Ma ei loe kuskilt välja väidet, et välismaal ei ole mõtet võistelda.
Samamoodi võiks ju kirjutada, et miks pole mõtet välismaal puhata. Priit, aga miks Sa puhkad välismaal?
Jah, välismaal võistlemine on muidugi kordades kallim võrreldes Eestis võistlustel osalemisega.
Aga millegipärast on vähemalt minu puhul nii, et isegi need välisvõistlused, kus käisin aastal 1991 (väga suur jooksuvõistlus Lidingöloppet Rootsis), on hästi meeles siiamaani. Küll aga ei meenu väga hästi, millistel rahvaspordiüritustel sai samal aastal Tallinnas võisteldud.
Veel on hea see, et mida rohkem väljaspool Eestit võistelda, seda adekvaatsemalt osatakse hinnata meie oma võistluste korraldust ja taset.
Madis, loe täpselt. Priit väidab (ja põhjendatult), et välismaal ei ole mõtet võistelda. Vähemalt selliste oludega massiüritustel. Inimese moodi puhkamiseks on välismaal aga kohti küll. Välismaal saab ka hästi treenida (spordimehe puhkus = treening). Dr Holden teatab, et saab 244 euroga (ei sisalda sööki) 18-päevase Costa Blanca laagri. Tundub küll parem diil kui siin kirjeldatud 427 euroline fast-food stiilis tripp.
Oh teid taipamatuid, aga see-eest nobedaid kommenteerijaid. Vaadake sissekande kõige viimast rida. Ja see tulemus on veel suure kokkuhoidlikkuse vili. Ligi kümme eurot kilomeetri eest maksta on ikka üüratult palju. Mul ei ole kodus rahapuud. Kel on, see võib ka sada eurot km eest maksta ja ikka leida, et on odav.
Viimane rida, kui Sa just foto kirjeldust ja autorit silmas ei pea, on "Kokku 427 eurot". Kas sellepärast, et välismaale reisimine kallim on, kui kodus passimine, on ka välismaal võistlemine mõttetu?
Teine küsimus on, et kas see 427€ on üldse võistlemise hind? Või aktiivse puhkuse?
(Äkki peaks küsima Stanislav Rezacilt, et kui palju tema välismaal võisteldes oma rahakotti kergitama peab?)
Lihtne loogika ütleb, et ka Eestis pole mõtet võistelda - tuleb veel odavam.
Priit, miks sa Eestis võistled?
Just, 21:40 - miks peaksin võistlema Tartu maratonil, kui muul ajal saan sama raja läbi sõita ilma rahata? Ja ilma mõttetu trügimiseta. Välismaratonide puhul võiks km-hinna jaoks arvestada ikka ainult sterdimaksu, muu on ju reisikulu, vaevalt et PP oma USAreise odavamalt teeb. Ja et antud maratoni jutt ühekülgne poleks, lugege ka http://heitih.blogspot.com/2011_01_01_archive.html ... Seal küll õllest liialt juttu, PP võib äkki lugemisest ajutrauma saada?
Ütle otse et välismaal pole mõtet võistelda, sest on lihtsalt kallis. Aga kui tööandaja maksaks kõik kinni ja veel ka palga lisks, tekkiks kohe mõte ja kiusatus välismaal võistelda. Kas kogu mõte seisneb rahas? Paljudele harrastajatele on see puhtalt puhkuse eest. Samamoodi võib oma puhkuse auto km rahaks arvutada ja vaata mis numbri saad?
hapud viinamarjad
Välismaal ei ole mõtet võistelda (sic! - võistelda, ma ei räägi puhkusereisist ega puhkamisest) seepärast, et who cares, mitmes sa Vasal Svenssonite ja Anderssonide ja Isaaksonide arvestuses/järel oled või Tšehhis Jiride ja Pavelitega võisteldes oled. Aga siin meil kõik omad joped, on, kellega sotte klaarida ja kellega pärast tulemust võrrelda. Aga mis see mulle ütleb - või ka ükskõik kellele teisele, vahet pole -, et olin 432., otse Kiruna mehe Björn Holmi järel ja Malmö mehe Mattias Nilssoni ees. I couldn't care less. Seepärast ongi välismaal mõttetu võistelda, eriti veel, kui see raha neelab, ja üüratult. Mina ei ole oma raha peale vihane. Viha, nagu mõned mehed siin seda välja elavad, on üldse üks selle kandjat hävitav tunne. Soovitan kõigile rohkem tolerantsust, ja nagu ütles sotsiaalse sidususe minister: maha kõik, kes nii ei arva!
No jah, omal käel TM-l osalemine on ainult 2 ja väga kõva kokkuhoidmise puhul 3 korda odavam ning sealjuures pole vaja veel lennupiletit lunastada.
Minu arusaamist onligi tegemist väga mitmekülgsete edukate rahvasportlaste suusa-sprintpuhkusega. Nö A-klassi puhkus ST ainult sõpradega sic! (B-kat on teatavasti armukesega, C-kat naisega ja D-kat naise ja lastega).
Võistlemise fakt on olulisel kohal sõidule õige kategooria saamiseks. Seega väide, et pole mõtet minna on õige ainult juhul, kui A-kati puhkuse kokkuleppimine kõigil pereinimestel probleeme ei tekita. Igakord aga ei leia paremat ettekäänet, kui võistlema minek.
Seega on ikka küll mõtet võistelda, teine küsimus on hoopis kohas. Mõnikord oled ka lihtsalt õnnelik kui õnnestub harmoonilise numbriga koht protokolli saada.
Lihtsalt offtopic küsimus Priidule, et kas see väidetav norraka kommentaar on sinu enda poolt eelmisse blogi postitusse susatud? Ladus keele kasutus igatahes. Ainult tõepära lisamiseks peaksid seal kõlanud ähvarduse tõttu küll politseile avalduse esitama. Vähemalt on seal kommentaaris niipalju ainest, et tolle lähetanud organisatsiooni esindaja nimi väljaselgitada õiguskaitse organite poolt. Kas sa tõesti lased nii lõdvalt omale sissesõita võõramaalasel? Ma ei usu, et sa nii tolerantne oled - pigem lõhnab asi provaokatsiooni järgi, et blogis pinget üles kütta. Nice try!
...ma ei saa aru, mis seal halvasti on öeldud? Ja millega sisse sõidetud? Või ei saa ma sealsest tekstist aru?
priit, mine võistle ükskord ära, siis võid uhkusega öelda, et pole mõtet.
niikaua võin mina öelda, et puhkus Utah osariigis on üks kõige mõttetumaid ajaraiskamise viise üldse (ja ära ütle, et mul pole argumente -
sama raha eest saab puhata mehhikos sama kaua ja pool jääb veel ülegi. pealegi, kes sind ikka näeb seal orus, paljas liiva ja kiviväli ainult. ja täpselt selliseid pilte nagu sul on flickr ja picasa pilgeni täis. igavuse tipphetk)
kas sportimise mõte on ainult oma jopedega sottide klaarimises ja võimalikult vähe kulutamises? saan aru, kui nii ütleks 16-aastane.
Priidu esmane ja ka kahjuks ainuke soov on ära panna ja loomulikult täitsa ilma või võimalikult odavalt.
No kui sa just soovid loogikaõpetust saada, et järgmine kord paremini oma juttu teha siis võta heaks siin see on:
"But be warned that you have an uphill battle. Those institutions you are going against can be very secretive."
Siin näeme soendavat hoiatust, et sul on tegemist "müstiliste jõududega"
"Just remember what happened suddenly to Bente Skari whose daddy was a big skiing boss."
Siin on juba paljuleierdatud stoori mis kõigile blogilugejatele tuttav.
"Don't "Stop the Pressen", Priit. You know what it is. Just look across the street from Sch. HQ."
Siin näeme kurikuulsa (loogilise)eitusena trükimasinate seiskamise keelamist
vapustava uudise avastamisel Priidu poolt. Seda on spetsiaalselt madalama IQ-ga inimeste jaoks veel rõhutatud, et sõnum kohale jõuaks lausega "You know what it is."
"Just look across the street from Sch. HQ." Viitab samanimelisele kohvikule, kuskil miskis olukirjelduses kindlasti Priit on sellest kah miskit kribanud, milles viidatakse söögikohale, kust tulevad allikatelt õhtu rabavaimad uudised ajakirjanikele otse kätte. Selle nimelise kohviku kohal on positsiooni võtnud sisse kohalik arstiabi keskus Hjelp24 Bryggeklinikken AS. Mis annab kiiret esmaabi muuhulgas ka kõigile ületee asuvatele tööga ülekurnatud Sch HQ ajakirjanikele. Kuivõrd tolle asutuse silt on palju kergemini Sch HQ-st näha, siis vihje oligi vaadata seda asutust mis asub Stopp Pressen peal. Nii jutid on kokku tõmmatud, ja mida siit järeldame? PP tegi ülevõimendatud nalja, sest vaevalt keegi hakkab siia blogisse töö poolelijätmise ettepanekuid niisama kribama. Selleks on teised kanalid.
Tänu 00:51-le Norra sõnumi huvitava tähenduskihi avamise katse eest. Jah, just katse, eest, sest faktid on õiged, järeldus ise aga vale 8) - norrakas ütleb, et ära piirdu kohvikuga, vaata kaugemale.
Skari lausega ütleb norra anonüüm, et suusailmas on tähtis olla well-connected - siis saad patud andeks. Loomulikult ajab see Pulleritsul kui self-made man spordifilosoofia pooldajal harja punaseks. (Bente Skari muide on EPL andmetel (16.01.2010, http://www.epl.ee/artikkel/486370) endine tippsuusataja, kes mõjuvõimsatel ametikohtadel FISis ja Norra suusaföderatsioonis ja omab isegi Eestis ühiseid ärihuvisid Smigunide suusaperekonnaga. Happiness Made in Heaven, mingit (negatiivset?) "stoorit" pole (või on kustutatud).
Sellised on minu tõlgendused. Aga tähenduskihte võib muidugi olla rohkem. Kus PM ajakirjanikud käivad? Kas "Karavanis"? Tahaks seal kärbes seinal olla 8)
PP puhul peaks kasutama tema ülemuse Kalle Muuli sõnu - üks asi on kuidas asjad on, teine kuidas välja paistavad. Antud juhul see AV puhul jääb paistma pigem see kehvem pool, et puhtalt intrigeerib.
Kahju, et eelmise loo juures üks asjalik komentaar ära kustutati, kus olid kõik kangelaslood välja toodud - presindendi teema, TMi laibad jm.
Kas liiga valulik koht?
1:35 on toonud välja tõesti selle mõtte, mida anonüümne "norralane" on Bente kohta meile kommunikeerida. Loomulikult on oluline selles kirjes viide Šmiguni liinile näitena sellest kust jutid jooksevad. Kuid küsimus on ju loo autoris ja kes ja miks palub vaadata härra Schibstedi selja taha tema peakontori peasissekäigu ees teiselpool teed?
Selle küsimusele tuleb vastus kunagisest Pulleritsu enese jutust mida ma momendil taga ei viitsi ajada ja mis võis olla ka öeldud suuliselt. Pullerits ükskord ise rõhutas vaimust kurnatud ajakirjanikele hädaabi saamise võimalust kohe ületee nende peakontori uksest. Seega jah. Kui ei tea taustsüsteemi, siis on raske teha häid järeldusi. Kuivõrd sellest vaatevinklist on hr Schibstedi selja taha vaadanud vähesed siis see ongi vihje ainult neile kes seda juttu teavad, ehk sellele kes on seda juttu ise rääkinud. Jälle üks loogiline sidekiht juures. Pealegi ärme unusta, et tegemist on apteegi nimelise tänavaga ja just tänav oli viimases lauses välja toodud. Seega tänav (apteegi tn)-vaatesuund(stopp pressen)- peakontorist vaadata (stopp pressen ei paista sealt silma Pullerits ise on sellest nii rääkinud) ja selge viide suu lukus hoida, sest sellest jutust mitte arusaades on vaja külastada tehnilistel põhjustel üle tee silmapaistvat (II korrusel asuvat)asutust.
Kuivõrd jutt klapib igas lauses liiga hästi sellega mida PP on meile osaliselt rääkinud siis kes viitsib oma teadmisi intriigi nimel manipuleerival moel kokkupanna siia blogisse? - Õige, Bingo - PP!
Loomulikult on üritanud ta maskeerida juttu filigraansete ilukirjanduslike kõrvalliinidega, ja kena inglise keelega. Kuid tõelist jälejkütti sedasi ei peta. Ja nüüd on väga selge plekk Muhvi (iseendale) kirjade kirjutamise eest Priidu rinnal. Kuivõrd tegemist on väga selge siseringile arusaadava ähvardusega, siis seda plekki võiks maha pühkida küll õiguslike meetmetega sest see ei ole ju ähvardus Priidu vaid terve vaba mittemanipuleeritava ajakirjanduse vastu. Ainult inimene kes ei soovi seista ajakirjandusvabaduse eest jätab sellise jultunud manipulatsiooni katse tähelepanuta. Tahtmatus selle teemaga tegeleda näitab, et tõde üleintrigeeritud kirja postitaja kohta ei kannata päevavalgust. Seega oli tegemist väga osava naljaga PP enda poolt. Kuigi jah mulle ikkagi meeldib, et siin kommentaarides toodi ühe kihina otse sisse ka Šmigunide nimi :)
Olles Tartu Maratoni sõitnud 5 korda ning Vasaloppetit ühe korra, siis pean nentima, et kuigi esimest korda Elvas finišeerida oli samuti väga meeliülendav, siis Mora kirikutorni nähes ning pikale lõpusirgele keeratas oli emotsionaalne (ka järgnevaks nädalaks) laeng ikka hoopis midagi muud.
"Miks pole Priidul mõtet välismaal võistelda?" oleks õige pealkiri.
Praegune pealgiri ja artikkel ütleb seda, et Priit otsustab kuhu on teistel mõtekas (õige) oma raha panustada või kulutada. Priit, igaühe asi, mida ta oma rahaga teeb. Samuti nagu sinu asi, mida sina oma rahaga teed. Praegu tuleb nii välja, et võtad Pärnikult intervjuu ja ütled, et ta on loll, et välismaal käis. Priit, püüa aru saada, et nii võid ise lolliks jääda. Pärnik sai selle rahaeest midagi sellist, mlle pealegi sa ei tule või mida sa ei oska väärtustada. Selline mitmepäevane reis koos sõpradega uute elamuste ja muljete hankimisel uues keskonnas jne. Kas sul üldse sõpru on? Muljed saad sa ovaalil tuhandeid ringe kerides. Priit on ka teisi alternatiive. Rumal on neid alternatiive sildistada sildiga "pole mõtet välismaal võistelda"
Miks pole mõtet välismaal puhata?
Lennuki piletid 300€, öömaja (7päeva)
350€, jne. Järeldus: puhka kodus.
Miks pole mõtet osaleda Tartu Mratonil?
Osavõtumaks 30€, suuskade määrimine 30€, transport 50€ jne. Järeldus: istu kodus.
Kekmise Tallinnlase (või mõnes teises kaugemas Eesti punktis elava inimese keskmised TMi kulud:
- Elamine Otepää ümbruses 2 ööd ca 50 EUR
- stardimaks odavas voorus 30 EUR
- autokulud (kütus ja amortisatsioon 2 inimest keskmises autos) 30 EUR
- suuskade määrimine 20 EUR (pulbrit ei pane)
- väljas söömine ....
Seega miinimum 130 EUR on väga lihtsalt läinud, mis teeb juba üle 2 EUR kilomeetri kohta, aga arvestatud pole igasugust muud sodi nagu geele-batoone, spetsiaalriideid, mida mujal vaja pole jne.Seega odavuse pärast ei käi keegi TMil.
Jooksumaratonide puhul on maratoni-turism väga levinud harrastus, mida viljelevad vähemalt sajad tuhanded kui mitte miljonid inimesed üle maailma. Eesmärk ongi silmaringi avardada. Priit, sa peadki varsti välismaratonidele minema, sest su tulemused võrdluses igasuguste naabrimeeste ja kohalike prominentidega hakkavad veelgi alla käima ja seda vabanduste joru a la aitasin Soonetsit on varsti juba piinlik lugeda.
terv
undionu
Pole ka palju raja taga suusatamas käinud (4-5), kuid positiivsed muljed on vägevad! Loomulikult on TM korralduslikult paljudest üle, kuid maastik ja rada on igal pool erinev. Konkreetselt Jzerskal - vahvad vaated keskmäestiku platoodel ning pikad laskumised, mida Eestis ei kohta. Või Marcialonga võrratud vaated ja samuti pikad laskumised. See kõik tasub avastamist!
Priit, et teema sootuks meelest ei läheks, siis mis sai su järelepärimise teemast Madshusi ja teistele suusasuurfirmadele seoses tippsportlastele eraldatud suuskade müümise poliitikaga?
Tõmbasid asja suure hurraaga käima aga tulemust pole näha olnud.
Tanel
eee... sõnasõnalt juttu tollest maratonist või lugeda paar kuud tagasi ajakirjast Jooksja. tiba imelik on seda kopipeistida justkui uudisena
Hea näide tüüpilisest Pulleritsust: teemad lähevad käima paugust nagu uued Ferrarid ning surevad välja kui kasutatud Alfad:) Jah, kus on Madshusi tegelinskite vastused?
M
Priit, pull a fast one!
Priidu selle talve jooksul ainult Tähtvere ringil kogutud 1300km on pea nii ringi käima pannud, et ainult Euro märgid on silme ees. Kõik läbitud suusa km lüüakse eurosse ümber.
Täiesti üldistav pealkiri. Inimestel on maratonidel käimise eesmärgid ju täiesti erinevad. PP käib maratonidel ilmselgelt mõõtu võtmas - võrdleb, kellele kaotas, keda edastas. Läbi aastate statistika jne. Väga viis. Loomulikult ei ole mõtet Sul välismaal võistelda.
Minu maratonidel osalemine on veidi teise tähendusega. Ma ei sõida Estoloppetit selle pärast, et võrrelda oma aega sõbraga. Või kui kaugele ma PPst maha jäin. Minu jaoks on oluline fiiling, mida saan nii rajal olles, kui ka enne ja pärast võistlust (saun, sõpradega arutamine, muljetamine jne.) Välismaa maratonidel ei huvita mind koht, ega see, kas mu ees ja taga on soomlane või poolakas, vaid ma saan kogemuse erinevate riikide radu ja korraldust proovides. Ja jällegi üks teema, mida kunagi lastelastega näiteks arutada. Minu jaoks on vägagi mõtet välismaal võistelda (see pole tegelikult minu puhul õige sõna). Ja vaatamata sellele, et ka mul rahapuud kodus ei kasva.
Ehh ei saanud minagi aru, et miks siis mötet pole...aga vast on mulle möistmatus andeks antav, olen maalt ja hobusega....
....aga kui tösisemalt möelda, siis rahvaspordi tasemel maratonidel osalemine peaks jääma siiski naudingu, emotsiooni otsinguks, mitte meeletuks mööduvötuks kes-teab-kellega-mille-nimel....see soov hirmsasti end teistega mööta, ongi vist herr pulleritsule arengus takistuseks saamas....asja tuleb vabalt vötta, mönuga, mitte aga tatt ninast välja punnitada....
....siinjuures ongi tegelt rutiinseks muutuvatele estolopeti sarja maratonidele igal aastal vöi üleaasta vahelduseks välissöit...lisaks saab maratonil osalemise ühildada kultuurireisiga ....aga ega siin kindlat reeglit olegi, eks igaüks kaeb kuis möistab ja paremaks arvab....
Seal on mees, kes teeb Sulle 400 kr (või 600 kr) eest jõusaali kava. Toitumiskava! Maratoni ettevalmistuskava! Telli treeningukava internetist! Palju igasugu masuurikaid on tekkinud..
Mis on juhtunud? Veel aasta tagasi oli suusablogi mõnus ja asjalik lugemine.
R.
Ma alati mõtlen nendest inimestest kes lähevad välismaale puhkama ja siis sõidavad linnast linna ja vaatavad mingeid torne, losse, kivisid. Puhkamine seostub minule puhkamisega, kuhugi sooja mere äärde minek seal ujumine, surfamine, snorgeldamine, päikesevõtmine, sukeldumine see on puhkamine. Seega ei kiida sinu Ameerika reise üldse heaks, kuna see on mõtetu raharaiskamine.
Huvitav, kas Priit sporti ka veel teeb?
12:25, arvuta sporditegemine rahasse ja saad vastuse oma küsimusele.
(Priidul ei kasva kodus rahapuud, nagu ta väitis)
Mõnus!
See on ju päris tore ettevõtmine,
ainult kinnitab et korra peaks maratoonar ka välismaal suusatamas käima - Jizerská-le tasub minna, ise pole seal käinud, kuid huvi pakub.
Võib öelda et tasub ikka, need kes on käinud on usaldusväärsed arvajad!
5.05lllllyuanair max 90
chicago blackhawks jerseys
air max uk
nike free run
nike trainers uk
nike roshe run shoes
chicago bears jerseys
green bay packers jerseys
new orleans saints jerseys
oakland raiders jerseys
philadelphia eagles jerseys
san francisco 49ers jerseys
atlanta falcons jersey
dallas cowboys jersey
indianapolis colts jerseys
kansas city chiefs jerseys
miami dolphins jerseys
minnesota vikings jerseys
new england patriots jerseys
new york giants jerseys
links of london
michael kors outlet
swarovski crystal
true religion jeans
michael kors handbags
chrome hearts sunglasses
chrome hearts eyewear
uggs outlet
abercrombie outlet
coach outlet online
pandora outlet
nike outlet online
iphone case uk
ray ban sunglasses
michael kors wallet
ray ban sunglasses
instyler
fred perry polo shirts
true religion jeans
bottega veneta outlet
mulberry handbags sale
ray-ban sunglasses
michael kors outlet online
burberry outlet store
basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes
celine outlet online
ferragamo shoes
michael kors outlet uk
fitflop clearance
beats headphones
ugg outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
toms shoes
hermes belt for sale
czq20160827
curry 4
retro jordans
chrome hearts
nike air zoom pegasus 32
michael kors
air jordan
air jordan 6
kd shoes
adidas neo online shop
prada eyeglasses
zzzzz2018.7.13
giuseppe zanotti sneakers
adidas yeezy
nike air max 95
ugg boots clearance
polo ralph lauren outlet
ugg boots clearance
off white nike
ralph lauren uk
mlb shop
saics running shoes
Postita kommentaar
<< Esileht