pühapäev, märts 22, 2015

Pullerits: Millest räägivad esimesed rattatrennid?

Küsimus on lihtne: kuidas teha kasulikult rattatrenni, kui väljas puhub vali tuul ja temperatuur püsib nulli ringis? Vastus on ka lihtne, nagu öeldi vene sõjaväes: moltša. (Kogenud mehed ei vaja tõlget ja kollanokad ei saa nagunii millestki aru.)

Ja nagu laulis minu noorusajal, aasta siis oli 1978, Amanda Lear: «Follow me». Sellest saavad kollanokad küll aru – nii et minu järel kõik see kamp!

Nagu Eesti spordiavalikkus teab, siis suusad panin nurka seisma 2. märtsil ning maastikuratta tõukasin välja 6. märtsil. Esimese nädala sõitsingi MTBga, et kohe tiivad selga ei kasvaks: kui istuda otsemaid maanteeratta sadulasse, võid suurest vaimustusest n-ö üle panna. Esimesel nädalalõpul sõitsin näiteks 29,2 km keskmise kiirusega 22,8 km/h ning 41 km keskmisega 23,5 km/h. Sest nagu endine rattaproff Rene Mandri mullu kevadel õpetas: kiirus ei ole üldse tähtis, ära spidomeetrit vaatagi, tähtis on... no seda teab ju igaüks, seda pole mõtet siin laialt kuulutada.

Nädal hiljem, kui ilmad läksid juba palju kuivemaks ja päikselisemaks, ajasin võidusõiduratta õue. Nädala keskel olin teinud paar MTB sõitu keskmise kiirusega 23 km/h kanti, aga Scotti maanteerattaga, ehkki jälgisin Mandri jagatud eelmise aasta soovitusi, tõusis kiirus kohe märgatavalt. Järgnevalt ülevaade alates 14. märtsist, kui olen sõitnud võidukaga.

L, 14.3. – 45,3 km 1:27.55, keskmine 30,9 km/h
P, 15.3. – 52,6 km 1:44.14, keskmine 30,25 km/h
E, 16.3. – 33,1 km 1:03.50, keskmine 31,1 km/h + hommikul EMS 0:20
T, 17.3. – 33,1 km 1:01.55, keskmine 32,05 km/h
K, 18.3. – 45,0 km 1:23.30, keskmine 32,3 km/h
N, 19.3. – 41,0 km 1:10.13 (paaris Steve Astokiga), keskmine 35 km/h
P, 22.3. – 44,3 km 1:30.52, keskmine 29,25 km/h

Jah, pühapäeval võtsin hästi rahulikult, n-ö pakkisin end korralikult sisse – pikk soe spordipesu kõige alla, siis suusakombe selle peale, siis selle peale lühike rattavorm ja kõige peale dressipluus, kiivri alla pähe suusamüts, rattakingade peale tütre kingitud sooja pidavad katted, kätte paksemad suusakindad –, sest väljas oli null kraadi ja tuul polnud just nõrgimate killast. Uuel nädalal ootavad laias laastus samasugused olud, vähe sooja ja tugev tuul. Peaasi on ennast mitte külmetada, ülejäänu on kõik puhas boonus. Ehk lisaväärtus.

Ei saa ju lõunalaagrimeestele kergekäeliselt liiga suurt edumaad kinkida, ega ju?
******
Joint Trail to Chesler Park, Needles District, Canyonlands National Park, Utah. 28. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Ja nüüd gaas põhja! John Degenkolb (keskel mustas) spurdib pühapäeval Milano-San Remo võidusõidu võidu suunas. Foto autor: AP/Scanpix
Fotod 2 ja 3: Rattasõidus loeb ja maksab üksnes võit. See on John Degenkolbi (keskel mustas) võit pühapäeval Milano-San Remo võidusõidul. Fotode autor: AP/Scanpix
Foto 4: Ajakirjandust huvitab üksnes võitja. John Degenkolb pärast pühapäevast võitu Milano-San Remo võidusõidul pressi piiramisrõngas. Foto autor: AFP/Scanpix

54 Kommentaarid:

At 00:35, Anonymous Martin said...

Vene sõjaväes kuuldavasti aeti pea ka paljaks. Mis tõenäoliselt andis märgatava efekti.
Kiilaks ajamine üldse esineb paljudes totalitaarsetes, kriminogeensetes, aga ka mõnedes religioossetes kultuurides. Hare krišna

 
At 08:29, Anonymous Anonüümne said...

Kas PP-l on plaan järgmisel aastal lõunalaagris olla, seal ju päeva kilometraaz 2-3 korda suurem ja saab hooaja alguseks korraliku põhja alla.

 
At 08:34, Anonymous Anonüümne said...

Loodame et PP on siiski meiega. Siin on ta palju vajalikum kui kuskil lõuna laagris vänta ringi ajades. Meie võitlus pole ju veel lõppenud? Mehed? Mis?

 
At 08:41, Anonymous Anonüümne said...

Ega PP-l pole raha niisama loopida, et lõnunamaale rattaga sõitma läheb. Ta on talupojamõistusega eestlane - pakib end 5 kihiga sisse ja ongi soe, st palav. Nagu lõunamaal ning 5 sotti kokku hoitud.

 
At 09:43, Blogger Indrek Sarapuu said...

Mandri rääkis ükskord ka seda (minumeelest oli PP ise ka siis kohal), et ei pea külma käes rattaga trennimisest kuigi lugu.

 
At 10:29, Anonymous Laste sünnipäev said...

Nii ta on jah.

 
At 11:41, Anonymous Anonüümne said...

Neoonrohelise kiivriga mehike sõnumilehes:

http://tervispluss.ohtuleht.ee/666639/miks-trenn-ei-arenda

 
At 11:44, Anonymous Lisan Mandre soovetuste järgemese kohta täpsustusi said...

Rene Mandri seatud eesmärk: ära spidomeetrit vaatagi
Sportlase enesehinnang: jälgisin Mandri jagatud soovitusi


Tulem: järgneb piinlikult pikk ja täpne spidomeetri jälgimise andmestik

 
At 11:45, Anonymous Anonüümne said...

Aga Indrek Sarapuu, kuidas teil suusatalv läks ja millise ülevaate annate suusablogi lugejatele?

 
At 11:50, Anonymous Gustav said...

Meie president ütles õigesti, et äärmused hakkavad pead tõstma:
Džunglist leiti natside peidupaik

 
At 12:20, Anonymous Anonüümne said...

Kas vändameeste sõpruskond on tõesti nii väike?

http://www.vandamehed.ee/et/profiklubi-projekt

-----
Kas PP-l on luureandmeid, mis suurusjärk tsikliste hooaja eel lõunamaadel laagerdab?

Millised võistlused on Pulleritsul plaanis tuleval rattahooajal?

 
At 12:31, Anonymous Anonüümne said...

Tahaks vändameestest rohkem teada. Algus oli jutt et sommid võetakse kampa et sealt saab kergemini finantsi? Vändamehed võiks ka karmimalt sõna võtta siin. Et miks asjaliku tegutsemise asemel mingi mõttetu kiimlemine?

 
At 12:33, Blogger Indrek Sarapuu said...

11:45, käisin suusatamas. ühe korra. Sain aru, et vastupidavusaladest pole ärevatel aegadel rohkem kasu kui et vaenlase eest põgenemiseks. Selle asemel otsustasin kõigepealt puhata korralikult. Siis jõusaali. Eesmärgiks saada piisavalt tugevaks et jõuaks kahe kuulipildujaga puusalt vajutada. töö käib veel, edusammud on olemas. Lahingus näeme, rsk!

 
At 12:36, Anonymous Anonüümne said...

12:31, tundub, et lahmite.https://www.facebook.com/vandamehed

http://www.vandamehed.ee/bw_client_files/vandamehed/public/img/File/FinEst_Cycling.pdf

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Eestis on üks MTB-hunt, kes julgeb kohalikest rahvaspordiüritustest kaugemale vaadata.

Teda saab toetada sel teel.

http://stardipaik.ee/projektid/jalgrattasport/martin-loo-mk-etappidele/

 
At 13:05, Anonymous Anonüümne said...

Kui leiaks üles kuhu natsid oma varanduse peitsid saaks Martin vabalt olümpiale. Saskia ja Grete ka.

 
At 13:55, Anonymous Anonüümne said...

Teeks ja oleks aga kevad väsimus tuleb peale. Olümpiale ka ei saa. Mis mõtet on punnida?

 
At 14:43, Anonymous Anonüümne said...

Saa ruttu terveks, Edgar! Ootame sind tagasi!

 
At 15:37, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 14:43, lähengi kella 16.15-ks haiglasse, et otse värsket infot otseallikatest saada.

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Kriitiline. Kriitiline. Jätkuvalt kriitiline.
Loodame, et härra Pullerits toob viimaks häid uudiseid.

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

Kriitilisi küsimusi (kriitikat!) esitada Tallinna Linnavalitsuses, mitte haiglas. Las haige puhkab, pärast kriitilises seisus viibimist ei ole ühtegi patsienti oma ametikohale paari kuu jooksul oodata.

Kuidas linn toimib?

Teised küsimused mingu erakonnale. Aga kuna lähema 3 nädala jooksul on see erakond opositsioonis, ei ole Riigikoguga seoses küsimused kriitilised.

Kordan, ajakirja klikimulli puhumine ei ole rahva seisukohast kriitiline. Õhtulehe mullitajatest ette jõudmine ei ole kah kriitiline. Kedagi ei aita, kui Postimees24.ee artiklitele klikitakse ja sellega ettevõtte omanikele reklaamitulu tuuakse.

Kriitiline on ajakirjanduseetika ja poliitiline eetos korda saada!

 
At 19:14, Anonymous Anonüümne said...

Vaid härra Pulleritsult on oodata usaldusväärset ja moonutamata infot.

 
At 19:17, Anonymous Hillar, profülaktik Kuusalust said...

Väikesest kriimust jalal sellise suure kriisini...
Kuulge, mulle tundub see vandenõu teooriana. Ja seda omade seast. Küllap läbikukkumine riigikogu valimistel selleni viis. Kahtlustaks omasid venemeelsete seast.

 
At 19:45, Anonymous Meinhart, Valgamaa said...

Senjöör Pulleritsult ootaks hoopis vihjeid PM-i telgitagustest. Kuidas siis nüüd tegevdirektor järsku nõukogu juhtima hakkab? Kust jooksevad jõujooned? Kes on kossõgin selles mängus?

 
At 20:30, Anonymous Anonüümne said...

Noh semantikud - teile midagi närida. Priit Aus lubas kõva aja joosta ja isegi olümpiale pääseda. Kui see jutt aga asetada konteksti? Siis?
http://www.jooksuportaal.ee/2015/03/priit-aus-tahab-uuendada.html

 
At 20:33, Blogger Priit Pullerits said...

Lp 19:45, see mäng käib selgelt üle minu pea, mul väiksemad ja maisemad mured, nagu kuidas Savisaare elu päästetakse, sai täna pressikalgi käidud - muide, seal oli ainult üks ajakirjanik, kes küsis. Ma ei tea, miks teised midagi ei küsinud. Professorid toodi ju spetsiaalselt ajakirjanike ette - pärige! Kõik tuleb ära küsida, mida küsida on, sest uut võimalust ei pruugi tulla. Aga noh, võib-olla oli asi ka selles, et haarasin otsustavalt ohjad enda kätte ja teised ei pääsenud löögile... Mis teha, eks sealgi oli isaste võitlus, et kellel õnnestub end kehtestada.

Ma ei välista, et sai endal antud oluline panus sellesse, et pressikas üldse korraldataks. Hommikust peale helistasin asjasse puutuvaile inimestele, püüdsin ühendust saada, nii et lõpuks helistas üks perekonna esindaja (mitte liige!) mulle tagasi ja soovis minuga off-the-record rääkida. Mõtlesin tükk aega, kas ma tahan seda teada, mida ta rääkida võiks, sest ma ei teadnud, mida tal rääkida on, ja teinekord võib off-the-record info teadmine sul edasise reporteritöö kinni panna. Ta oli täpselt informeeritud, kellega olin üritanud rääkida ja millest. Võtsin temaga mõni aeg hiljem uuesti ühendust, et palju on vastukäivaid väiteid ja spekulatsioone, et neid peaks täpsustama - ma ei taha poolikuid ega kontrollimata fakte tiražeerida. Siis tuligi mõne aja pärast teade, et tunni ja veerandi pärast tehakse pressikas. Seal küsisin ülemarstilt, kas põhjus pressika tegemiseks on ka see, et palju oli spekulatsioone ja poolikut infi, ja ta vastas, et jah, seda ka kindlasti.

Nii et, 19:45, mina tegelen meie riigis selliste väikeste asjadega, aga kes on nõukogus ja kes juhatuses, see on nii kõrge mäng, et ma ei julge sinna poole vaadatagi.

Aga inside-infot sain teile ikka puistata, eks ju.

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

Õige Priit! Aga ole mureta, sina oled meie mitteformaalne ehk tegelik kunn, esimees ja jõugu juht. Kui sa teaksid kui suur on leegion su selja taga, siis võiksid seal PM toimetuses ülbitseda nagu vana Nikolson (tead küll seal libahundi filmis). Jalad lauale ja ceo jutule.

 
At 20:58, Anonymous Anonüümne said...

Aga kui järsku ülbitsebki? Keegi ei julge vihjata, sest kardavad.

 
At 21:01, Anonymous nwofiil said...

No ma ei tea Priit. Praegune pressikas polnud niivõrd spekulatsioonidest vaid sellest, et KE-s käib juba armutu võimuvõitlus. Täna on panused koalitsiooni saamisel. Tuleb meelde, et KGB ampluaase kuulus tervisehädade suunatud ründed. Samalaadseid tehnikaid on ka teistel eriteenistustel. Igatahes on Edgar aktiivsest poliitikast nüüdsest eemal ja teatepulga võtab üle värske jõud. Kas tegu on plaanitud tegevusega või ropu asjade kokkulangemisega, seda ei saa me tegelikult kunagi teada. Spekulatsioonid jäävad üles nagu Estonia parvlaeva puhulgi.

 
At 21:13, Anonymous Voldemar said...

Unustage see Estonia vandenõu. Meie meremehed tegid 4 viga, mis kahjuks osutusid fataalseks ja põhjas ta oligi. Lugege see paar lehte pdf-i läbi ja veenduge ise.
http://iseseisvuspartei.ee/test/tl_files/oja_20_aastat_valgest_laevast.pdf

 
At 21:45, Anonymous Anonüümne said...

Oma ustavatele suusablogijüngritele võiks ikka rohkem infi jagada? Või me pole enam tagatuba?

 
At 22:07, Blogger Priit Pullerits said...

Ega mul rohkem suurt lisada ole. Palju on juba täna nagunii igal pool meedias ära räägitud, homme võtan lehes selle kurva saaga veel loogiliselt ja selgelt kokku.

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Kas rattamehed trennis pulsinäitu ka vahest vaatavad või käib kõik see treening keskmise kiiruse järgi?Edgarile aga kiiret paranemist,ilma tema osaluseta võib poliitikavärk igavaks minna.

 
At 23:27, Anonymous Martin said...

Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

 
At 23:56, Anonymous Anonüümne said...

22:57, rattamehed, sh PP, jälgivad kadentsi.

 
At 00:26, Anonymous Arvi, Raudna, Suure-Jaani vald, Viljandimaa said...

eessõitja tagumikku.

 
At 08:39, Anonymous Martin, semiootik, baudrillardist said...

Arengutest Eesti poliitmaastikul.
Kui ainus Vene-suunaline poliitiline jõud Eestis nõrgeneb ja kaob, siis tekib Ameerika kultuuri, huvide ja armee "maaletoojaid" äkki liiga palju.
Varsti saame näha kerjuste kaklust.
Iseseisvuslased nagu Vello Leito jälgivad seda põlastusega.

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Ma arvan küll - kui ikka vähegi see mees paraneb, siis veab taaskord kartulid Vabaduse väljakule.

 
At 10:05, Anonymous Anonüümne said...

Käes on aeg porgandite vedamise jaoks.

Minul on sisemised otsustused tehtud. Kui selle Singapuris tehtud sisselõike tagajärjel lähevad Refid ja Keskid parlamendis liitu, jään elu lõpuni uskuma, et sisselõige oli tellimus või korraldus. Kui praeguse diskussiooni kolmik koalitsiooni teeb, jään uskuma, et võis tõesti vigastus ja ebaõnne tagajärg olla (vilets tervis ja vanus, halvad kokkusattumused).

Vabaduse väljaku juurviljakastid kuivavad kevadtuules.

 
At 12:28, Anonymous Anonüümne said...

Hmm: "Vabaduse väljaku juurviljakastid kuivavad kevadtuules.", see kõlab sama kummaliselt nagu:"S¢bre t¢da Espaēa el cl‚lo sin nubes".

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

Enivei, seltsimehel ei ole ainus jalg maailmas. Jala kummardamisest tuleb - maksku, mis maksab, lahti saada.

 
At 16:17, Anonymous Jüri ÖÖ said...

Segast panete härrased, minge parem õhtal trenni.

 
At 16:19, Blogger Priit Pullerits said...

...mulle tundub ka, et niipea, kui ma teile suunda kätte ei näita ja vagu ette ei anna, nii panete kohe päris umbluud. Mõned vähe targemad on vait, aga teiste tekst on nii et... ohohoooo... väärib vaid diliiti.

 
At 17:03, Anonymous Anonüümne said...

Jah Priit! Kevad on käes, aga kommentaarium magab. Sa pead oma jüngreid vähe utsitama. Variante on kaks. Kas sõimad (ebatsensuurseid väljendeid kasutades) või hellitad (parimaid scanpixi pilte vilgutades).

 
At 17:20, Anonymous Martin said...

Pullerits ja Edgar saaksid nüüd luua hästi "püsti püsiva" koalitsiooni.

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

"Priit Pullerits ütles ...
...mulle tundub ka, et niipea, kui ma teile suunda kätte ei näita ja vagu ette ei anna, nii panete kohe päris umbluud. Mõned vähe targemad on vait, aga teiste tekst on nii et... ohohoooo... väärib vaid diliiti." Heh,
targemad ei oska ilma vao ettenäitamiseta sõna võtta? :D Kõik mehed ei mahugi ühele vaole. :D Mis "-diliiti" - häbi, mees, ise tahad teistelt korrektset keelekasutust. Nii neid värdsõnu igalepoole sigineb.

 
At 18:29, Anonymous Anonüümne said...

Priit Pullerits, olete kunagi mõelnud, miks teil sõpru ei ole?

P.S. Need " sitakotiklaköörid" ilmselt ei kvalifitseeru?! Vòi?

 
At 18:37, Anonymous Anonüümne said...

Härra M.(17:20) jälle Te panete siin segast.
Kaua võib?

 
At 19:11, Blogger Priit Pullerits said...

18:29, you pick it:
- sest mul on endagagi väga huvitav;
- tõelisel ajakirjanikul ei saagi olla sõpru;
- tuleb mõelda, kas nad aitavad tulemust paremaks teha (M. Alaver);
- parem sada väga head tuttavat kui seitse pooleteralist sõpra;
- parem sada tuhat eurot kui sada sõpra;
- kes ütles, et mul sõpru pole? Allikas? Tema usaldusväärsus?
- kõik, kellel on elus olnud õnne minuga vähemalt viis korda rääkida, võivad end minu sõbraks pidada;
- hmm, miks ma üldse teiesuguse lollpeaga, mittesõbraga, vestlusse laskusin...?

 
At 05:29, Blogger Dongdong Weng said...

20156.9dongdong
jordan 11 low
true religion outlet
mont blanc
replica watches
michael kors
juicy couture
jordan 11s
cheap jerseys
coach factory outlet
concords 11
fitflops clearance
ralph lauren
oakley sunglasses wholesale
fitflops
oakley sunglasses
ghd hair straighteners
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
coach factorty outlet
louis vuitton outlet
kate spade handbags
cheap jordans
abercrombie kids
fendi bags
michael kors outlet
ralph lauren polo shirts
toms shoes
oakley sunglasses wholesale
toms outlet
michael kors outlet online
polo ralph lauren
michael kors outlet
true religion outlet
christian louboutin outlet
timberlands
ray bans

 
At 05:20, Blogger Lili Wang said...

20150727wanglili
louis vuitton
ray-ban sunglasses
michael kors handbags
louis vuitton outlet
michael kors
nike air max
running warehouse
coach outlet online
longchamp handbags
nfl jerseys
air jordan retro
ralph lauren
cheap oakleys
michael kors
longchamp sale
new jordans
mont blanc legend
cheap toms sale for kis
chanel outlet
coach factory outlet
louis vuitton outlet
cheap toms shoes
hollister clothing store
ray ban wayfarer
true religion sale
ray ban sunglasses
true religion outlet
ray ban wayfarer
louis vuitton handbags
louis vuitton handbags uk
louis vuitton outlet

 
At 02:50, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 02:51, Blogger Minko Chen said...

mbt shoes outlet
beats by dre
ed hardy clothing
longchamp outlet
ugg boots sale
nike air max uk
oakley outlet store
prada outlet online
coach outlet online
air jordan shoes for sale
fitflops sale
longchamp handbags
louis vuitton bags cheap
rolex uk
winter jackets
cyber monday deals
oakley sunglasses wholesale
ray ban,rayban,occhiali ray ban,ray-ban,ray ban occhiali,ray ban sunglasses
michael kors handbags sale
1205minko

 
At 04:27, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 

Postita kommentaar

<< Esileht