reede, mai 29, 2015

Pullerits: Mis raskused ootavad Tartu rattaralli viimasel kolmandikul?

Täna pärastlõunal, kui käisin Tartu rattaralli stardinumbrit välja võtmas, kohtasin Pelotoni klubi sõitjat Peip Reedit, omaaegset kõva suusameest. Ta ütles ühe lihtsa lause, miks ta seekord ei osale - lause, mis pani sügavalt mõtlema: "Kui sõita jõuad, on ikka kuradi raske." Tõepoolest: neil, kes sõita ei jõua, on lihtne; eriti raske on sõita jõudjail küljetuules, lisas Reedi. Aga pühapäevaks prognoosib EMHI just küljetuult.

Milleks siis tuleb valmis olla Tartu rattaralli tagasiteel, raja viimasel kolmandikul, alates Luuast? Kohe näitan ja kirjeldan. Kahe esimese kolmandiku kirjelduse leiate kahes eelmises sissekandes.
Kui olete keeranud Luual paremale, järgneb kohe laskumine (fotol ülal; selle ja järgmiste piltide autor Priit Pullerits; pildistatud sõidu ajal rattasadulast), mis kõigepealt läheb soojatrassi alt läbi.
Luua laskumise lõpus, olge valmis, tuleb tüürida vasakule (fotol ülal). Kiirus läheb suureks, üksinda saab seal kergelt 50 km/h kätte. Usun, et grupp läheb vähemalt 60 km/h. Kui te kurvi välja ei võta, maandute paremal veekogus nagu Ott Tänak.
Umbes poole kilomeetri jagu pärast Luua laskumist kulgeb võrdlemisi kitsas, kuid normaalse kattega asfalttee puude vahel usjalt vääneldes (fotol ülal). Mu varasemad kogemused näitavad, et kiirus püsib siin kerge vaevaga suur, nii et olge valmis hästi nobedaks sõiduks. Tõenäoliselt läheb siin suisa kihutamiseks.
Sirge tee suundub aedlinna meenutava elurajooni vahelt läbi (fotol ülal).
Pärast nn aedlinna järgneb metsa all veidi rohkem kui pool kilomeetrit õrnade kurvidega teed (fotol ülal), kuid pange end valmis ootamatult saabuvaks vasakpöördeks kõrvalteele - vaadake, et sellest hooga mööda ei põruta, sest pöördekoht on võrdlemisi märkamatu. Pöörde järel tuleb tilluke laskumine, mille järel olge valmis ligi kilomeetriseks hüpitava kattega ehk pisut muhkliku asfaldiga lõiguks.
Pärast hüpitava asfaldiga lõiku järgneb ligi kahekilomeetrine laugelt kulgev tõus (fotol ülal). Tõus iseenesest ei ole põrmugi raske, aga kogu aeg tuleb tööd teha, lisaks läheb tee vägagi kitsaks, mis tähendab, et rivi venib pikaks ning küljetuulega võib raskegi hakata. See on Tartu rattaralli üks tuultele avatumaid pikki lõike.
Pärast Luua teelt vasakule pööramist algav tee (fotol ülal) kuni Kaiavereni on 7 km pikk. See on Tartu rattaralli raja kõige kitsam teelõik.
Kaiaveres, kus vasakut kätt jääb vaatetorn, ootab ees Tartu rattaralli teravaim pööre. Ülal näidatud pildil tulete selle parempoolsest alumisest servast. Näete enne ristmikku paremal üksikut puud?
Teil tuleb pöörata ümber üksiku puu paremale ehk teha teravnurkne pööre (fotol ülal; taamal vaatetorn). Pöördele järgneb sajameetrine tõus ning seejärel...
...olge pärast laskumist (fotol ülal), kus saate sisse hoo vähemalt 50 km/h, valmis sööstma kruusakattega teele üle soo. Olge ettevaatlik kohas, kus asfalt lõpeb ja kruus algab - seal on mitmeid auke!
Kruusalõik kestab 850 meetrit. Kruusakate on sile, aga selles on palju tillukesi auke, mis põrutavad (fotol ülal). Autod on enamiku pinnasest tugevasti kinni pressinud, tillukesi kive seal kartma ei pea, kuid tuleb arvestada, et grupis võib tekkida ettearvamatuid manöövreid, kui eessõitjad hakkavad otsima paslikumat ehk vähem põrutavat trajektoori.
Pärast kruusalõiku keerab tee laugelt ja kergelt vastumäge vasakule, et siseneda siis vähem kui kilomeetri pärast Elistverre (fotol ülal), kus saab sajakonnaks meetriks rataste alla siledat asfalti, misjärel jätkub taas krobeline asfalt. Elistverest sõidate otse läbi. Arvestage, et Elistverest väljudes tuleb vaevumärgatav, kuid küllap siiski lihastes tunda andev umbes kilomeetrine, ligi pooleprotsendise kaldega tõus. Samuti jõuate avatud väljale, mis on tuultele valla.
Kui olete jõudnud vaevumärgatava tõusu tippu, järgneb kerge laskumine Juula külla ja sellest läbi (fotol ülal), kus kiirus kerkib ilmselt taas üle 50 km/h. Juula külas hoidke silmad lahti, seal on keset teed asfaldis mõned teravad augud.
Vähem kui 2 km pärast Juula küla, kui tee jõuab metsa vahele ja teeb kerge parempöördega laskumise, algab Tartu rattaralli tagasitee kõige raskem tõus (fotol ülal). Olge hoiatatud - see on pikk ligi kilomeeter. Üleval esitatud fotol näete alles tõusu esimest nukki.
Pärast seda, kui olete tõusu esimesest nukist üles pressinud, jätkub tõus lühidalt veidi laugemalt, et siis paremale keerates uuesti järsemaks muutuda (fotol ülal). Lisaks te ei näe, mis järgneb nurga taga, nii et pange oma vaim parem aegsasti valmis. Sest kui olete ülal fotol paistva nuki otsa jõudnud, järgneb lauget tõusu veel umbes 300 meetrit.
Pikale tõusule järgneb tõenäoliselt Tartu rattaralli kõige kiirem laskumine (fotol ülal). Üksinda saab siin kerge vaevaga kätte kiiruse 60 km/h, kuid oletan, et grupis võivad mõned laskuda ka kiirusega 70 km/h. Sealt kiiremini võib juba minna ohtlikuks, sest laskumise all on pikk paremkurv Saadjärve äärde.
Ja oletegi jõudnud Saadjärve kaldale (fotol ülal). Kui on ilus ilm, võib parkla olla autosid täis, nii et hoidke silmad lahti, et keegi teile ootamatult ette ei keeraks ega jookseks, sest kiirus püsib eelnevast laskumisest jätkuvalt suur.
Pärast Saadjärve-äärset parklat, enne Kukulinnat keerab marsruut vasakule, kus poole kilomeetri kaugusel vaatab vastu vähemalt 250-meetrine tõus. Pange vaim valmis tolle ründamiseks, sest oletada võib, et siinkandis hakkab tasapisi sündmusi arenema. Seda soosivad väikesed tõusud ja laskumised, nagu ülal pildil nähtav terav laskumine läbi tillukese oru, kus tuleb ära kasutada inertsi, et järgnevast tõusust täishooga üles saada. Sellele orule järgneb umbes 4 km enam-vähem lauget sõitu kuni Veduni.
Vedul tuleb pärast laskumist keerata paremale Tartu suunas (fotol ülal). Tee, millele keerate, on lai Tartu-Jõhvi maantee, nii et ilmselt saab kurvi suure hooga võtta.
Keeranud Tartu peale, järgneb pool kilomeetrit kerget ülesmäge sõitu, misjärel tuleb keerata enne vasakul paistvat kõrget killustikumäge vasakule, kus algab sajakonna meetri järel pikk ja kiire laskumine (fotol ülal), kus saab ilmselt korraliku hoo järgnevaks kaheks kilomeetriks. Viis kilomeetrit kergelt tõusva-langeva profiiliga ning krobelise asfaldiga teed viib nii üle põldude kui metsade vahelt läbi Tartu-Kallaste maanteele. Selleks, et tollele maanteele jõuda, tuleb ligi pool kilomeetrit sõita paremale pööraval teel ülesmäge. Tõenäoliselt tuleb seal tagumik sadulast püsti ajada. Ristuval maanteel pöörata paremale.
Kallaste maanteel saab kilomeetri jagu kergelt allamäge kiirust arendada ja ka puhata (fotol ülal), et siis, pärast Väägverre jõudmist, hakata umbes 2-3-protsendisest mäest üles pressima. Tõus kestab umbes pool kilomeetrit. Kui üles saate, hakkab tee mõne aja pärast laskuma - seal saab sisse hea hoo, usutavasti 60 km/h. Et minna kilomeetri pärast vastu viimasele raskele tõusule.
Poolekilomeetrine tõus Aoverre (fotol ülal) kujuneb ilmselt päris vastikuks, eriti vastutuules, ja arvestades, et paljud on juba väsinud.
Aovere tõus on ka salakaval, muutudes lõpus pisut järsemaks (fotol ülal). Ärge seda tõusu algul liiga ulja hooga rünnake! Mäe otsas hoidke vasakule, et keerata Räpina maantee ja Luunja suunas.
Umbes tosin kilomeetrit Aoverest Räpina maanteele kulgevad mööda uut, laudsiledat asfalti (fotol ülal). Tõuse sel lõigul sisuliselt pole, laskumisi ka mitte.
Jõudes ristumisele Räpina maanteega, pöörake vasakule, Tartust eemale. Järgneb kilomeetrine, lauge laskumisega lõik, misjärel valmistuge pöördeks paremale (fotol ülal), Luunja suunas.
Rattaralli rada kulgeb piki Luunja mõisa pargi äärt (fotol ülal).
Umbes kilomeeter pärast Luunjat, kui ees paistab, et rada läheb otse, tuleb ootamatu pööre vasakule kõrvalteele (fotol ülal), Kabina suunas.
Kabinast läbi ja edasi Ihaste suunas (fotol ülal) viib tillukeste tõusude-languste ja mõne lauge kurviga võrdlemisi kitsas tee. Kuid ei maksa hakata rapsima, oma kohta on aega parandada veel küll ja küll, sel lõigul on liiga vara rünnata.
Kui olete Ihastesse jõudnud, pange end valmis pisut ootamatuks vasakpöördeks (fotol ülal), justkui suunduksite mingile tähtsusetule pisitänavale. Nii see tegelikult ongi.
Kitsas tee läbi Ihaste (fotol ülal)...
...läheb üha kitsamaks ja ka käänulisemaks, kuid ei kesta õnneks oluliselt üle kilomeetri.
Ihastest väljunud, keerab marsruut ristuval teel paremale. See on nürinurkne keerak heale asfaldile, mida saab ilmselt suurel kiirusel võtta. 300-400 meetrit heal asfaldil sõitnud, valmistuge pöördeks vasakule, Emajõe uue silla suunas. Sellele osutab ka ülal esitatud fotol paistev teetahvel. Skeem näitab ringteed, kuid ma ei usu, et korraldajad suunavad rattarallil osalejad ringteele ringi tegema, sest ringtee on kaherealine ning ridade vahel on neid eraldavad kivid, millest üle sõitmine tekitaks suure tõenäosusega kukkumisi. Seetõttu arvan, et korraldajad lubavad ringil liikuda vastupäeva, ringi n-ö lõigates.
Ringteelt mahasõit, suund uuele sillale (fotol ülal).
Lähenemine uuele sillale (fotol ülal).
Sillale ikka lähemale ja lähemale (fotol ülal). See on pikk lõik, siin on ilmselgelt liiga vara lõpuspurdi tegemisele mõelda.
Nagu näete, on uus sild kitsas, kõigest kaherealine (fotol ülal). Mõlemas servas seisavad piirded, mis on küll head küljetuule eest kaitsjad, kuid ei jäta kõrvale põikamiseks mingit ruumi, kui ees peaks midagi juhtuma. Ka pole mul infot, kas korraldajad sulgevad rattaralliks kogu silla või ainult ühe sõidusuuna.
Laskumine Emajõe uuelt sillalt (fotol ülal). Viimane laskumine Tartu rattarallil. Arvata võib, et siin läheb kihutamiseks.
Ringtee vangla juures pärast sillalt laskumist (fotol ülal). Siin keerake paremale, nagu seda teeb pildil Steve Astok.
Varasematest rattarallidest tuttav tee finiši suunas. Siit jääb lõpuni kolm kilomeetrit (fotol ülal).
Kui ees paistab Sõpruse sild (fotol ülal), jääb finišini kilomeeter.
Siit, olles Sõpruse silla alt läbi sõitnud, algab Turu tänava finišisirge. Palun olge ettevaatlik, sest ülal pildil nähtavate tööstushoonete kõrval on asfaldis palju sügavaid kaevukaasi, eriti parempoolses reas. Ärge nüüd enam lollusi tehke!

Nael kummi kõigile!
******
A view from the edge of Orange Cliffs towards the Maze, Flint Trail seen in the middle of the picture; Canyonlands National Park, Utah. 29. aprill 2012. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

86 Kommentaarid:

At 00:09, Anonymous Anonüümne said...

Milline lubaduse täitmise täpsus. 2 minutit enne tähtaega ja ongi postitus üleval (Y)

 
At 00:55, Anonymous Jaanus Solovei said...

Kus on natšinka ehk mis on jutustuse sisse pandud? Praegu on jutt nagu bliinid ilma sisuta või hamburger ilma kotletita.

 
At 01:07, Anonymous Anonüümne said...

Tänud Priidule, erakordselt sisukalt rada tutvustamast! Loodetavasti jõuavad mitmed tänu ohtudele tähelepanu juhtides tervetena tagasi,haaramata kaasa ka vähem riskialteid.
Kindlasti on rada huvitav ja raske, aga ootamatuid ohte leidub samuti küllaga, hoidkem silmad tähelepanelikult rada jälgimas. Edu kõigile, kes veerema tulemas!

 
At 08:45, Blogger Gaspar said...

Aitähh Priit põhjaliku raja tutvustuse eest!

 
At 10:01, Anonymous Ants Audrust, endisest rebasefarmist said...

lugedes tekkis selline tunne nagu oleks raja juba läbi sõitnud, ei hakka vist enam kohale sõitmagi.

 
At 11:10, Anonymous Panemuine said...

Mul Ants sama tunne. Aga väga hea, bensiin ja muud kulutused jäävad tegemata. Mida vähem sõidad seda vähem kummid kuluvad. Vana põllumehe tarkus.

 
At 12:48, Anonymous Anonüümne said...

Pugemine rattameestest blogilugejate ees, odava populaarsuse tagaajamine lõputute teekirjelduste ja amatöörlike õpetustega - siin kiirendame, siin laseme tirri - ei too soovitud tulemust. Ain K, Pärtel jt ei leia sellisel blogis pöögeldamisel mõtet.

 
At 14:59, Anonymous Kärna Ärni said...

Hoian pöialt, et vanameistril homme kumm tühjaks ei läheks.

 
At 15:27, Anonymous Anonüümne said...

Mehed (12.48), ärge jaurake. Väga hea ülevaade neile kes homme rajale ei lähe. Võtad õlle kõrvale, kuvad pildi projektoriga seinale ja loed niimoodi rahulikult, mõnuga. Kui viitsid sätid veel puki ka üles, tõmbat klipid jalaotsa ja väntad pukil teksti lugedes, õlut limpsates ja seinalt pilti nautides ning tunned nagu oleksid ka seal, vanameistriga ühes taktis sõtkumas.

 
At 18:56, Anonymous Kuiger, blogirott said...

Anonüümne 15:27 räägib väga asjalikku juttu. Mina juba talitasin tema nõuande järele. Igati arrivedertsi!

 
At 20:44, Anonymous Anonüümne said...

Mitmes meie El Pistolero oli?

 
At 21:15, Anonymous Anonüümne said...

Jõudu Priidule homseks rattasõiduks!Trenni on tehtud,rada tuttav,küll tuleb ka korralik tulemus.

 
At 22:11, Anonymous Anonüümne said...

Tuleb ta jee! Mees sõidab oma sõidu ära oma voodis, väherdes terve öö ja mõeldes pingsalt, kuidas peagruppi jääda. Lähtes või siis peale Tabiveret on teie kumiir El Pulleritso Soonetsi kõnepruuki tarvitades peagrupist läinud "nigut soe sitt lehma ihust"!

 
At 22:43, Anonymous Joakim, blogirott said...

Ära plära. El Komandante/El Pistolero lammutab nii et küll saab. Nii mõnigi OM ja MM tšempion saab suhkamit ja mitme pika minutiga.

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Lammutab, lammutab - hetkel sajapealises india pundis kohtadele 168-271!

 
At 15:17, Anonymous Anonüümne said...

220 - pundi lõpus rahulikus tuulekotis. Targalt tehtud sga lammutamisest siiski asi kaugel.

 
At 17:05, Blogger Priit Pullerits said...

219. Pullerits, Priit - Tartu maakond - 3:35:57 - M50-13.
Kaotust võitjale 21.27.
Ei vedanud: enne Äksit oli peagrupis suur kräšš, jäin sinna taha kinni. Peagrupp läks, katsed seda püüda ei andnud mingit tulemust.

 
At 17:52, Anonymous Anonüümne said...

Loll on see, kes vabandust ei leia.

 
At 18:00, Anonymous Anonüümne said...

Tore kommentaar Postimehest:

Kui valitsus on nõrk ja ei suuda oma maa ja rahva eest seista, millede eest on oma elud andnud nii Lembitu kui ka Laidoner, siis võtku pagulaste, mitte aga immigrantide seast, vastu vaid naisi vanuses üle 50 eluaasta. Need on piisavalt paksud ja koledad, et need enam ei paljune.

 
At 19:45, Anonymous Anonüümne said...

18:00 mille poolest see kommentaar tore on? See kommentaar on erakordselt tobe, sest tuleb aru saada, et pagulased surutakse meile peale igal juhul, ning mingi spekuleerimine keda vastu võtta on tühi töö. Jah, on tulnud kommentaare, et Eesti peaks vastu võtma spetsialiste, neid, teisi või kolmandaid. Aga ega siis Eesti üksi ei ole. Teised euroopa riigid tahaksid ju samuti vaid spetsialiste. Kuidas siis meite kommentaatorid seda silmas peavad? Et eesti ametnikud valivad seal laagris geeniteadlased ja linuxikerneli programmeerijad välja ja teistele jäävad salakaubavedajad?

 
At 19:53, Blogger Priit Pullerits said...

Reportaaži tänasest rattarallist kirjutan ka, iga asi omal ajal, täna pidin kirjutama sellest loo Postimehele. Sinna läks niigi palju lisaauru, samal ajal kui teised ratturid mõnusasti aurusaunas õlut libistavad. Seekord on, millest kirjutada, ei olnud niisama tiksumine, oli päris mitmeid kriitilisi hetki. Aga iga asi omal ajal. Täna seedige oma muljeid.

 
At 20:19, Anonymous Paul, blogirott ja kaasteeline said...

Tühja sest Postimehest, Priit!
Nendega on sul ärilised suhted, meie, sinu ustavate jüngritega aga emotsionaalsed ja intellektuaalsed. Nõnda et kirjuta kõigepealt meile, mitu gruppi ribadeks tõmbasid ja kellele suhkamit panid. Kas atrõõvi minek õnnestus, jne. jne. Me väga ootame.

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit mõtleb jälle üle. See punt milles tema sõitis ei olnud mitte peagrupp. See oli muidu tublide ratturite seltskond ehk nö teine suur punt (algusest peale). Peagrupp tiksus oma tempoga ja ammu enne Lähtet oli vahe tubli teise suure pundiga pikalt sees. Selle pundi kaotus võitjatele oli muide kõigis vaheajapunktides stabiilselt 11% sic! Seega jutt enne Äksit peagrupist mahajäämisest on Pullsitt, tõsi mahajäämine toimus ammu enne kräšši ja ammu enne Äksit, seega väga väike iva on jutus siiski sees. No aga ajukoomas inimeselt ei tasu ju adekvaatset maailmatajumist taotleda. Tore kui varsti seda subjektiivset pikka ülevaadet lugeda saab. Selles osas on Priit raudselt rattaralli La Direttore, La Champion, La Numero Uno.

 
At 22:16, Anonymous Anonüümne said...

Vaheaegadega tulemused, nagu ikka - championship.ee

 
At 23:23, Blogger Priit Pullerits said...

Jah, 22:13, rivi oli ilmselt pikk, katsu sa eliit- ja esimese pundi vahet tabada ja tajuda, eriti kui suur hulk mehi veel ees mässab. Midagi sealt tagant paistis, et üksvahe mõned mehed olid nagu tsipa ees, aga nimetada toda gruppi peagrupiks on vist overstatement. Või kuidas teistele asi paistis?

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

See, mis pärast esimest suurt kukkumist (kuskil 15km kandis?) kukkumisest ettepoole jäi, paistis küll ikka ilma õuversteitimata korralik peagrupp olevat, iseasi, mis sellest edaspidi sai.

 
At 10:06, Anonymous Anonüümne said...

nu priit,spis stoli

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

Muidu tore andmine, kuid kahjuks oli El Pistolero püssirohi veidi niiske - nii M55 kui M60 esimesed tegid ikka suhkamit ...

 
At 11:11, Anonymous Anonüümne said...

Ärge mölisege. Nii nagu El Capitano ütles, nii oli.
Eilset Giro viimast etappi nägite? Kompjuuter näitas, et keskmine kiirus oli 38km/h. Tartu meeste gruppetto Pullerits Astok Laidvee oleks seal võinud isegi atrõõvi minna. Vaat nõndaviisi on lood.

 
At 12:10, Anonymous Anonüümne said...

Kahjuks Priit räägib tõtt. Jäin ise ka kukkumise taha ja tänu sellele grupist maha. Selge tõestus sellele on teatud meeste vaheajad 60km pealt. Enne kukkumist oli mul Urmas Karlsoniga silmside. Mäletan seda, kuna ta sõitis minust natuke enne seda suurt kukkumist minust vasakult mööda. Ise sõitsin paremal pool teed. Tema kukkumise taha ei jäänud, mina pidin kahjuks seisma jääma. Nüüd vaheaegadest! Urmase vaheaeg 60 km juures on sama, mis Priit Tuisul s.o. 1.19.19 Kui see ei ole peagrupp, siis mis see on?

 
At 12:16, Anonymous Anonüümne said...

Lp. 12.10
Te olete anonüümne kommenteerija ja Teie jutt ei maksa mitte midagi. Karla ja Priit Tuisu nimedega manipuleerimine ei aita samuti. Rääkimata sellest, et eesti keeles kasutatakse aja märkimisel tundide ja minutite eraldajana koolonit.

Ootame ära El Pistolero analüüsi, vot sealt tulevad alles õiged nimed ja õiges kontekstis.

 
At 12:25, Blogger Priit Pullerits said...

Ülevaade valmis - no võttis ikka aega. Aga pildivalik sai ka eeskujulik see-eest mu arust.

 
At 20:18, Anonymous Anonüümne said...

Alustasin 700-1000 grupis. Algus oli üllatavalt rahulik, aga võibolla mul polnud vaja tagantreast enam ette kimada. Kukkumiste tagajärgi nägin esimese 20km peal oma 4-5 tükki. Üks kukkumine meil grupis toimus kui kiirabiauto oli meist tagant möödumas (mingi 50km peal äkki). Vennad vaatasid ilmselt, et abi on lähedal ja viskasid maoli ennast :) Seda videos näidatud kukkumist ma nägin 10m tagapoolt pealt.
Kui muidu olin vaheajapunktides 700+ koha peal, siis tänu ühele venelasele, kellega sai sellest suurest grupist lahti tõmmatud umbes 30km enne lõppu ja eesolevasse gruppi kihutatud, siis lõpuks paranes mu koht üle saja koha. Koht alla 600 ja lõpetasin 4:05 grupis. Piiroja ja elav legend Kalju Koch oli ka selles grupis. Ise olen rahul, parandasin kohta ja oli mõnus pühapäev.
Rada oleks ilma küljekata olnud megasuurte gruppide pärusmaa. Ise eelistan Tartust siiski lõuna poole kimada.
See ohtlik laskumine oli igati tähistatud ja see kiirabi auto oli ka juba ülevalt näha või mis? Lisaks meil grupis suheldi ka, et hoog maha jne...

 
At 15:12, Blogger RUSSOTTO JONATHAN said...

Paku laenud eraisikute vahel 72 tundi
Pakun laenud kõik siirad ja ausad inimesed, kes seda vajavad. Ma ei anna sulle laenu 1000 kuni 2.000.000 ja isegi rohkem, teades, et me oleme üksikisikute vahel minu intressimäär on väga õige, see varieerub 2% aastas, sõltumata taotletav summa, tagasimaksmise tähtaeg on 1 aasta 20 aastat, samuti on summa laenatud. Võta mind oma laenu taotluse rahastamise vajadust, olen teie käsutuses.
Julgelt võtke mind e-posti teel rohkem teavet, kui sa seda vajad. Email: allessandromanca@hotmail.com

 
At 14:55, Blogger Alexandrine Martine said...

Laenupakkumine eraisikutele

Kas teil on rahalisi probleeme,
To Pay võlad
-ALGUS Projekti
Tekkis Investment
Tekkis Property
- Pakun laenu raha väga taskukohaste ja konkurentsivõimeliste hindadega.
-The Funds on saadaval 24 tunni jooksul pangakontole pärast allakirjutamist laenulepingu.
For More information: alexandrinemartinne@gmail.com

 
At 06:35, Blogger Yanting Fang said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 04:15, Blogger oakleyses said...

burberry, michael kors outlet, louis vuitton, tory burch outlet, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, uggs on sale, ugg boots, louis vuitton outlet, nike air max, michael kors, prada outlet, ray ban sunglasses, louboutin outlet, ray ban sunglasses, polo ralph lauren outlet, gucci outlet, nike air max, oakley sunglasses, cheap oakley sunglasses, nike free, louis vuitton, replica watches, longchamp outlet, ugg boots, chanel handbags, ugg boots, oakley sunglasses, tiffany jewelry, longchamp, jordan shoes, polo ralph lauren outlet, replica watches, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin shoes, kate spade outlet, oakley sunglasses, prada handbags, louboutin, ugg boots, christian louboutin outlet, longchamp outlet, nike outlet, louis vuitton outlet, michael kors outlet

 
At 04:17, Blogger oakleyses said...

air jordan pas cher, kate spade handbags, coach outlet, nike roshe, nike air max, abercrombie and fitch, hermes, north face, louboutin pas cher, sac longchamp, true religion jeans, longchamp pas cher, oakley pas cher, nike air max, ray ban uk, sac guess, hollister, nike free run uk, hogan, true religion jeans, ray ban pas cher, nike free, timberland, michael kors, nike roshe run, lacoste pas cher, new balance pas cher, lululemon, michael kors, mulberry, vanessa bruno, nike blazer, coach outlet, michael kors, hollister pas cher, vans pas cher, burberry, coach factory outlet, true religion jeans, ralph lauren pas cher, tn pas cher, air force, ralph lauren uk, north face, coach purses, converse pas cher, michael kors, nike air max, air max, true religion outlet

 
At 04:20, Blogger oakleyses said...

iphone 5s cases, abercrombie and fitch, giuseppe zanotti, ralph lauren, iphone 6s plus cases, wedding dresses, nfl jerseys, soccer jerseys, valentino shoes, asics running shoes, iphone 6s cases, herve leger, hollister, new balance, timberland boots, beats by dre, lululemon, ipad cases, reebok shoes, s5 cases, babyliss, mcm handbags, iphone 6 plus cases, oakley, mont blanc, iphone 6 cases, iphone cases, soccer shoes, north face outlet, ferragamo shoes, nike huarache, jimmy choo shoes, nike trainers, p90x workout, birkin bag, baseball bats, louboutin, hollister, vans shoes, instyler, longchamp, insanity workout, mac cosmetics, celine handbags, ghd, nike air max, bottega veneta, nike roshe, north face outlet, chi flat iron

 
At 04:24, Blogger oakleyses said...

juicy couture outlet, doke gabbana outlet, nike air max, wedding dresses, pandora charms, bottes ugg, karen millen, moncler, gucci, montre pas cher, ugg,uggs,uggs canada, swarovski crystal, canada goose uk, swarovski, pandora jewelry, toms shoes, vans, hollister, supra shoes, canada goose outlet, michael kors handbags, louis vuitton, ray ban, louis vuitton, hollister, moncler, pandora jewelry, ugg boots uk, converse outlet, ugg pas cher, louis vuitton, moncler, canada goose, canada goose outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, moncler, canada goose, coach outlet, moncler, michael kors outlet online, canada goose, links of london, barbour, moncler outlet, marc jacobs, michael kors outlet, thomas sabo, pandora charms, lancel, sac louis vuitton pas cher

 
At 02:48, Blogger Minko Chen said...

coach handbags outlet
true religion jeans sale
mlb jerseys
cheap jordan shoes
michael kors uk
michael kors outlet
coach outlet store
louis vuitton outlet store
lacoste pas cher
michael kors handbags wholesale
coach outlet online
michael kors outlet
true religion outlet
cheap ugg boots
michael kors handbags
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
longchamp handbags outlet
giuseppe zanotti outlet

 
At 12:40, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere

Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike

asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja

kokkulepitud ajal.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 12:45, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere

Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike

asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja

kokkulepitud ajal.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 12:45, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere

Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike

asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja

kokkulepitud ajal.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 12:52, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere

Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike

asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja

kokkulepitud ajal.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 12:52, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere

Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike

asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja

kokkulepitud ajal.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 13:08, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:08, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:08, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:09, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:10, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:10, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:14, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 13:15, Blogger MARIZE said...

Срочно кредит для всех людей в финансовых трудностей

Здравствуйте

Вы тяжелом финансовом? Вы были отклонены банками для подачи заявки на кредит.
Вы хотите, чтобы урегулировать свой долг, раз и навсегда.
Это прекрасная возможность, вы можете создать свой собственный сон, чтобы стать найму и владельцы ваши личные

дела, стать предпринимателем.
Я предлагаю вам кредит в размере 3% от 3000 до 7.950.000 € никому честного и способного заплатить мне обратно в свое

время и в оговоренное время.

Для получения более подробной информации, пожалуйста, свяжитесь со мной прямо на мой адрес электронной почты:

marizebirello@gmail.com

Спасибо.

 
At 21:43, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere
Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja kokkulepitud ajal.
Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 21:44, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere
Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja kokkulepitud ajal.
Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 21:45, Blogger MARIZE said...

Kiir laenu kõigile inimestele rahalistes raskustes

Tere
Kas olete rahalistes raskustes? Kas olete olnud lükkas pangad laenu taotluse.
Sa tahad, et lahendada oma võlga korraga.
See on suurepärane võimalus, mida saab luua oma unistuste, et hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja omanikud oma isiklike asjadega saada ettevõtja.
Pakun teile laenu kiirusega 3% alates 3000 kuni 7.950.000€ kellelegi aus ja võimelised maksma mulle tagasi õigeaegselt ja kokkulepitud ajal.
Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: marizebirello@gmail.com

 
At 21:49, Blogger Angella Caterina said...

Laenupakkumine kõigile kättesaadavad

Tere

Kas otsite laenu kiiresti? kas:

- Suurendada oma rahalist tegevusi?
- Renoveerimiseks interjööri oma korteri; maja; hoone?
- Asukoht?
- Auto ost?
- Credit pulma?
- Võlgnevuse?
- Projekt?
Või muudel põhjustel jne ...

Panin teile laenu 1000-8.600.000 eurot väga lihtne tingimustel kiirusega 5%.
Ma ka teha investeeringuid ja laenude vahel eriti igasuguseid. Pakun lühikeses, keskpikas ja pikas perspektiivis laenu.

Täpsema informatsiooni saamiseks võtke minuga otse minu e-posti aadress: angellacaterina@gmail.com

PS: ma ainult laenama ausad inimesed ja tõenäoliselt maksa mulle mu raha.

 
At 12:46, Anonymous Anonüümne said...

Allvarliga och snabbt lån erbjudande
Hej, är jag en person som ger lån på internationella l. Ett kapital som kommer att användas att ge lån mellan individer på kort och lång sikt, från 4000Kr till 50000Kr till alla seriösa personer som är i de faktiska behoven, räntan är 2% år. Jag ger finansiella, lån lån fastigheter, investeringar, auto lån, personliga lån lån. Jag är tillgänglig för att möta mina klienter i en varaktighet på högst 3 dagar efter mottagandet av din ansökan.
Inte allvarliga person om avstå för alla kontakta watch kontakta mig på e-postadressen:stecymichaella@gmail.com

 
At 12:50, Anonymous Anonüümne said...Erbjuda lån mellan särskilt snabb och tillförlitlig

Den personliga kredit är en del av konsumentkrediter. Den personliga lån kännetecken är att det inte har tilldelats
ett specifikt projekt och därför dess användning är gratis. Emellertid är principen densamma som den för de övriga patentkraven:
en organisation som erbjuder ett visst belopp du måste betala varje månad med intresse. som
långivare kan personliga lån också kallas: konventionella lån, personliga lån, personliga kredit- eller avskrivnings. Men oavsett det namn som används, det är samma villkor som kommer att vara offertes.Alors kontakta oss med dina speciella önskemål om kredit miljoner 5000 Kr till € 90.000.000 Kr för behövande
Finansiering / sara.hansson210@gmail.com

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...


Erbjuda lån mellan synnerhet

Jag uttryckte det med ett lån från 5000 var € 500, € 000 och mycket enkla förhållanden. Jag gör också investeringar och lån mellan individer av alla slag. Ger lån samarbete på kort, medellång och lång sikt med min advokat. Vi vet inte deras användning och våra överföringar från en bank för säkerheten transaktionen. För alla dina önskemål förslag från priser och iscensättning av betalningar och jag kommer att vara din hjälp. Slutligen, vänligen kontakta mig via mail: sara.hansson210@gmail.com

 
At 12:52, Anonymous Anonüümne said...


Snabb och svår finansiering

Hello Mr / Mrs
Jag erbjuder lån mellan synnerligen allvarlig och mycket snabb
Justera liv, du behöver pengar, du är
fängslade utan tillgång till bankkrediter eller inte ni
bank behöver medel för dess konstruktion,
t fastighetsprojekt, skapar ditt eget företag, retur
personal, har du lust att göra och behöver pengar,
dåliga krediter eller behöver pengar för att betala
räkningar eller skulder, bildade en grupp och tillhörande stöd
valfritt belopp, och min återbetalningstiden
étudie.Contactez mig för mer information.
sara.hansson210@gmail.com

 
At 12:53, Anonymous Anonüümne said...


erbjuda lån mellan synnerhet

Hello Sir fru.
Jag är en individ, Schweiz, Kanada, Belgien eller franska och ett land jag dig ett lån som sträcker sig från 500 € att erbjuda 100.000 € någon möjlighet att betala tillbaka med en 3% ränta för alla -post intresserad och jag kommer att avstå inte allvarlig.
Vi är individer som erbjuder lån mellan människor som behöver allvarligt för små företag,
Investerings personliga intressen än 2% och 7% av det begärda beloppet för att göra lån till lokala och internationella lån till människor över hela världen.Vi ge lån som du betalar är minimala. Vår organisation är inte en bank. Kontakta oss idag och vi vet hur mycket pengar du vill låna. Vi är redo att tillfredsställa våra kunder inom 72 timmar efter din ansökan. Om du är intresserad, kan du kontakta mig via e-post: sara.hansson210@gmail.com

 
At 12:53, Anonymous Anonüümne said...Fri 2016 Credit Bank

Jag HAVANNA finansiella VERONIKA, särskilt för långivaren i en anda av att hjälpa lite förbjuden
Banken eller inte har nytta av banker till låneansökningar, inser jag mina pengar och seriösa människor
ärlig, som kan betala tillbaka lånet i normal tid de vill, i detta fall .Så tala om för mig
voulez- honom som ett lån och lånet, då jag skickar kreditmått
och förfaranden för att följa för att få ditt lån. Eftersom vi är begränsade till lån på ett kort avtal, medellång och lång sikt ett belopp på € 5.000 till € 1.350.000, med en investering på ett intresse av 2% under hela din återbetalning. till sina kreditansökningar mellan synnerhet kontakta mig: sara.hansson210@gmail.com

hälsningar

 
At 22:37, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 22:38, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 22:39, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 22:40, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 22:40, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 22:41, Blogger Joyce NORLEY said...

allvarlig pengar utlåning mellan särskilt vittnesmål.
E-post: oliviacleran@gmail.com

Gud tack verkligen.
Tack till er mamma Olivia Gud kommer att belöna dig hundrafalt.
Du som funderar på att låna ut pengar, jag vet inte hur man ska uttrycka min glädje för att vara mig själv ser klar, kom jag över en kvinna som heter Olivia Cleran fransk medborgare. Hon beviljade ett lån på 2.500,000 kr med en hastighet av 2%.
I dag är jag ansvarig för mina egna affärs tack vare Olivia Cleran.
Tack för 2.500,000 kr du ger mig.
Jag svär inför Gud och inför män som jag kommer att betala lånet vartenda öre.
För dem med ekonomiskt behov, vänligen kontakta
till e-postadressen: oliviacleran@gmail.com
Tack till er.

 
At 14:05, Blogger Dunnel Maria said...

Lån erbjudande mellan enskilda SERIOUS

Hej!
Du letar efter ett lån är att öka din verksamhet antingen för ett projekt eller för att köpa en
lägenhet, om din bank ställer villkor som du inte kan uppfylla. fler bekymmer Jag är en seriös och ärlig person som jag bevilja lån som sträcker sig från 1000 € till 50 miljoner € i alla personer som kan uppfylla sitt åtagande också räntan är 2%.
Om du behöver pengar till andra orsaker, tveka inte att kontakta mig för mer information.

Tack kontakta mig via mail: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

 
At 14:06, Blogger Dunnel Maria said...

Lån erbjudande mellan enskilda SERIOUS

Hej!
Du letar efter ett lån är att öka din verksamhet antingen för ett projekt eller för att köpa en
lägenhet, om din bank ställer villkor som du inte kan uppfylla. fler bekymmer Jag är en seriös och ärlig person som jag bevilja lån som sträcker sig från 1000 € till 50 miljoner € i alla personer som kan uppfylla sitt åtagande också räntan är 2%.
Om du behöver pengar till andra orsaker, tveka inte att kontakta mig för mer information.

Tack kontakta mig via mail: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

 
At 14:06, Blogger Dunnel Maria said...

Lån erbjudande mellan enskilda SERIOUS

Hej!
Du letar efter ett lån är att öka din verksamhet antingen för ett projekt eller för att köpa en
lägenhet, om din bank ställer villkor som du inte kan uppfylla. fler bekymmer Jag är en seriös och ärlig person som jag bevilja lån som sträcker sig från 1000 € till 50 miljoner € i alla personer som kan uppfylla sitt åtagande också räntan är 2%.
Om du behöver pengar till andra orsaker, tveka inte att kontakta mig för mer information.

Tack kontakta mig via mail: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

 
At 14:07, Blogger Dunnel Maria said...

Lån erbjudande mellan enskilda SERIOUS

Hej!
Du letar efter ett lån är att öka din verksamhet antingen för ett projekt eller för att köpa en
lägenhet, om din bank ställer villkor som du inte kan uppfylla. fler bekymmer Jag är en seriös och ärlig person som jag bevilja lån som sträcker sig från 1000 € till 50 miljoner € i alla personer som kan uppfylla sitt åtagande också räntan är 2%.
Om du behöver pengar till andra orsaker, tveka inte att kontakta mig för mer information.

Tack kontakta mig via mail: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

E-post: dunnelmaria@gmail.com

 
At 18:57, Blogger Anzola Cavilloti said...


Erbjuda lån mellan särskilt snabb och tillförlitlig Whatsapp : 002 296 707 3147

Den personliga kredit är en del av konsumentkrediter. Den personliga lån kännetecken är att det inte har tilldelats
ett specifikt projekt och därför dess användning är gratis. Emellertid är principen densamma som den för de övriga patentkraven:
en organisation som erbjuder ett visst belopp du måste betala varje månad med intresse. som
långivare kan personliga lån också kallas: konventionella lån, personliga lån, personliga kredit- eller avskrivnings. Men oavsett det namn som används, det är samma villkor som kommer att vara Erbjöd. Sedan kontakta oss med dina speciella önskemål om kredit miljoner € 5000 till € 5 för behövande
Finansiering / sara.hansson210@gmail.com Whatsapp : 002 296 707 3147

 
At 18:58, Blogger Anzola Cavilloti said...


Erbjuda lån mellan särskilt snabb och tillförlitlig Whatsapp : 002 296 707 3147

Den personliga kredit är en del av konsumentkrediter. Den personliga lån kännetecken är att det inte har tilldelats
ett specifikt projekt och därför dess användning är gratis. Emellertid är principen densamma som den för de övriga patentkraven:
en organisation som erbjuder ett visst belopp du måste betala varje månad med intresse. som
långivare kan personliga lån också kallas: konventionella lån, personliga lån, personliga kredit- eller avskrivnings. Men oavsett det namn som används, det är samma villkor som kommer att vara Erbjöd. Sedan kontakta oss med dina speciella önskemål om kredit miljoner € 5000 till € 5 för behövande
Finansiering / sara.hansson210@gmail.com Whatsapp : 002 296 707 3147

 
At 21:35, Blogger Armelia dilor said...

erbjuda lån mellan synnerligen allvarlig och ärlig för det nya året 2017.

E-POST: armeliadilor@gmail.com

Hallå
Du behövs pengar utlåning mellan individer att hantera
ekonomiska svårigheter att äntligen bryta dödläget som orsakade
banker, genom förkastandet av dina kredit programfiler ?
Jag är en privat finansiella experter som kan göra ett lån
det belopp du behöver och med villkor som du
göra livet lättare.

För mer information kontakta mig (armeliadilor@gmail.com).

E-POST: armeliadilor@gmail.com

 
At 21:35, Blogger Armelia dilor said...

erbjuda lån mellan synnerligen allvarlig och ärlig för det nya året 2017.

E-POST: armeliadilor@gmail.com

Hallå
Du behövs pengar utlåning mellan individer att hantera
ekonomiska svårigheter att äntligen bryta dödläget som orsakade
banker, genom förkastandet av dina kredit programfiler ?
Jag är en privat finansiella experter som kan göra ett lån
det belopp du behöver och med villkor som du
göra livet lättare.

För mer information kontakta mig (armeliadilor@gmail.com).

E-POST: armeliadilor@gmail.com

 
At 21:36, Blogger Armelia dilor said...

erbjuda lån mellan synnerligen allvarlig och ärlig för det nya året 2017.

E-POST: armeliadilor@gmail.com

Hallå
Du behövs pengar utlåning mellan individer att hantera
ekonomiska svårigheter att äntligen bryta dödläget som orsakade
banker, genom förkastandet av dina kredit programfiler ?
Jag är en privat finansiella experter som kan göra ett lån
det belopp du behöver och med villkor som du
göra livet lättare.

För mer information kontakta mig (armeliadilor@gmail.com).

E-POST: armeliadilor@gmail.com

 
At 21:36, Blogger Armelia dilor said...

erbjuda lån mellan synnerligen allvarlig och ärlig för det nya året 2017.

E-POST: armeliadilor@gmail.com

Hallå
Du behövs pengar utlåning mellan individer att hantera
ekonomiska svårigheter att äntligen bryta dödläget som orsakade
banker, genom förkastandet av dina kredit programfiler ?
Jag är en privat finansiella experter som kan göra ett lån
det belopp du behöver och med villkor som du
göra livet lättare.

För mer information kontakta mig (armeliadilor@gmail.com).

E-POST: armeliadilor@gmail.com

 
At 21:43, Blogger Jessica Mercier said...

http://vzamen.by

 
At 21:44, Blogger Jessica Mercier said...

MAKE YOUR LOAN APPLICATIONS HERE JUST IN 48H
Hello to you,

If you had sought help for the financing of a project and others in vain do not have any worries we are the solution to your problem know that you type in the right door and all your financial worries will come back only from the past.

You came across the right address.

We can make you a special loan according to the European law of our country in France In accordance with the legislation (Article L 321-8 of the law n ° 2001-1167 of December 11, 2000).

We grant loans of: 2,000 € up to 958,000 € with 2% interest. You know that it is forbidden to wear out on loan. You need to make a loan, please note the areas in which I can help you:

* Personal loans
* Real estate loans
* Investment loans
* Auto Loan
* Consolidation debt
* Line of credit
* Second Mortgage
* Credit Repurchase

You are aiming for a project and you need financing, or you need money to pay bills, funds to invest in businesses.

Contact me by email: jessicamercier81@gmail.com
                                       jessicamercier81@gmail.com
                                       jessicamercier81@gmail.com

 
At 12:34, Blogger Isabelle dubois said...

Jeg var glad for at få et lån på € 100.000 fra en seriøs långiver, som jeg meget gerne vil anbefale. Kontakt ham på chritellesinclaire123@gmail.com

whatsapp: + 33 7 56 85 15 05

 
At 17:31, Blogger Marcin ROX said...

Laenupakkumine üksikisikute

Kui teil on vaja rahalist abi, ärge kartke meiega ühendust võtta. Võite saada laenu vahemikus 1.000 € kuni 1.000.000 € väga soodsatel tingimustel kogu seaduslikkuse ja usaldusväärsuse jaoks. Lisateavet rahastamiskorralduste kohta võtke meiega ühendust e-posti teel. E-mail: marxinro@gmail.com

 
At 09:38, Blogger Isabelle dubois said...

hei, jeg er glad for å bringe oppmerksomheten på at jeg likte et seriøst lån med en kredittgiver som har bevilget € 10.000.000 for å gjenopplive og finansiere min
selskap. For å kontakte ham skriv det av

E-post: davidsovi125@gmail.com

 
At 04:36, Blogger Contact Notaire said...

Hallå
Behöver du ett lån? Du har problem med att mobilisera
Banker utländskt kapital för lokala andra finansiella institutioner?
Jag erbjuder lån till låg ränta på 3% utan godkännande
Kredit. Jag erbjuder personliga lån skuldkonsolidering lån
Kapitallån handelskrediter, studielån, till
Bostäder och lån på grund av det - kontakta mig och säg:
Belopp och återbetalning vid behov.

E-post: bodildanaa@hotmail.com
E-post: bodildanaa@hotmail.com

 

Postita kommentaar

<< Esileht