reede, mai 26, 2017

Pullerits: Kes propageerib jalgrattasporti tegelikult?

TÄHELEPANU!
Lisatud Tour of Estonia Tartu Grand Prix sõidu video OHTLIKEST KURVIDEST Toomemäel.

Mõned mehed usuvad, et kui nad koonduvad gruppi ja käivad rattaga ühiselt sõitmas, siis see liigitub rattaspordi propaganda alla. Uskuda võib mida tahes, aga see ei muuda usutavat asja veel tõsiasjaks. Niisiis, miks ei aita jalgrattaga treeningul ja võistlusel sõitmine suurt kaasa rattaspordi propageerimisele?

Ei aita kas või seepärast, et jalgratturid – vaadakem, palun, tõele näkku – on enamikule teistele liiklejatele (ja neid on enamus!) enamasti nuhtluseks. Treeninguil takistavad nad maanteel pahatihti liiklusvoogu, võivad tekitada isegi pinevaid olukordi, eriti kui grupp on pikk ning grupi pea väntab tuuleolude tõttu keskjoone läheduses. Võistluste ajal, näiteks homme ja ülehomme Tartus, panevad nad kesklinnas liikluse kaheks päevaks paljuski seisma. Tuhandete inimeste nädalavahetuse plaanid on seetõttu häiritud. Kas niiviisi võidab rattasõpru tõesti juurde ja kas niiviisi saab suhtumist ratturitesse kujundada soosivamaks?

Edasi: ega neid, kes juba käivad rattaga sõitmas, morjenda enam ükski propaganda. Nemad on n-ö võidetud hinged. Nende nimel pole vaja vaeva näha. Ent arvata, et kui sul on grupis 30, isegi 40 ratturit, siis see on suur propaganda, on sama suur enesepettus, kui järeldada sellest, et kui sul on FBs (ei taha seda Ameerika neetud kompaniid siin täie nimega nimetadagi) sada sõpra ja nendest tervelt pooled näitavad sulle millegipärast ülestõstetud pöialt, siis küll sa oled ikka Eestis popp ja toetatud. Ei ole! Ainus, mida see väljendab, on mõttekaaslaste toetus – ei enamat. Propaganda eesmärk on aga võita uusi toetajaid. Kust need tulevad, kui pidevalt praadida ainult enda ja omasuguste rasvas?

Eksivad need, kes nüüd arvavad, et tahan eelöeldu valguses upitada oma blogi rattaspordi propageerijaks. Jah, küllap see propageerib rattasporti rohkem, kui üksikud maanteel veerevad grupid, aga igal juhul on see propagandatöö nii väike, et pole märkimisväärne. Miks? Sellepärast, et siin blogis käivad eeldatavasti peamiselt vaid need, kes nagunii rattaspordist huvituvad – ehk n-ö võidetud hinged. Neile ei ole vaja midagi propageerida. See tühine propagandatöö kannab võib-olla vilja ehk nende peal, kes satuvad siia juhuslikult, loevad mu reportaaži Jõgeva või Elva rattarallilt, saavad kirjutisest rohkem aru kui niisama raja kõrval jõllitades, mis võistlustel toimub, ja siis tekib neil tunne, et tahaks ka kaasa lüüa.

Kindlasti aitavad jalgrattasõitu propageerida Tanel Kangert ja Rein Taaramäe (vasakpoolsel fotol vasakul), mis siis, et neid näeb Eestis haruharva. Nende roll on Eestis ilmselt kõige suurem. See ei tule ka kellelegi üllatusena. Aga kes võiks hõivata teise koha?

Selleks, et midagi tulemuslikult propageerida, tuleb see asi viia nendeni, kes asjast suurt ei tea ega hooli, ning teha see neile arusaadavaks ja huvitavaks. Lühidalt: tuleb konksu otsa saada neid, kes algul võib-olla konksu poole ei vaatagi. Aga selleks, et neist mõnigi jääks konksu otsa, tuleb jõuda oma sõnumiga massideni. Kes teist on jõudnud oma sõnumiga massideni?

Teiste kohta ei tea kosta, aga enda kohta küll: mina olen jõudnud. Näiteks aastaid tagasi andsin Postimehe vahel mitmekümnetuhandelises tiraažis välja harrastusspordi lisa Maraton, kus ilmusid pikad lood Caspar Austast, Raido Kodaniporgist, Allan Orasest, Grete Treierist (fotol paremal), Margus Merisalust jne. Rääkimata kümnetest muudest rattateemalistest lugudest, millest võiks siinsetele lugejatele olla põnevaim pikk intervjuu Jaan Kirsipuuga ajast, mil ta oli oma tippvormis.

Viimasest ajast tasub kindlasti nimetada üksikasjalist lugu, mis tutvustas põhjalikult jalgratta moodsaid komponente. Kahtlemata mõjus paljudele inspireerivalt mu lugu, kuidas käisin Ameerikas Utah’s üksinda rattaga seiklemas (fotol vasakul) ja mida kõike põnevat tol rattaretkel juhtus. Laupäevases Arteris ilmub pikk lugu, mis tutvustab ja propageerib algajaile maanteesõitu: mida pidada silmas maanteeratast ostes, kuidas selle rattaga sõbraks saada ning mis moodi kohaneda maanteel grupis sõitmisega. Muidugi on sel lool raske konkureerida mu teise looga, mis paljastab, kuidas Eesti veganid on hakanud ka oma koeri-kasse veganiks tegema – kassid on ju läbi ja lõhki karnivoorid! – ning mida hirmuäratavat see kaasa tuua võib, kuid loodetavasti leiavad tuhanded ka mu rattaloo üles ning saavad lugedes maitse suhu, mida rattasõit tähendab.

Väita seejuures, nagu mõned teevad, et mina olen see, kes on teinud rattasõidule antipropagandat, on – kui tsiteerida klassikut, Mati Alaveri – lapsik, naiivne ja ebaprofessionaalne. Lisaksin omalt poolt: see on pahatahtlik, fakte eirav ja sedasi koguni kuritegelik.

Võtku siin sõna vaid need, kes on minust rattasporti rohkem tutvustanud ja propageerinud.

Foto 1: Tänase Tour of Estonia finiš Turu tänaval. Võidab eestlane Karl Patrick Lauk. Foto autor: Tarmo Haud
Foto 2: Kas partisanid rajal? Numbrita ratturid mullusel Tartu rattarallil. Ei, ei ole partisanid - rattaralli toimub liiklusele avatud trassil ja seal on absoluutselt igaühel õigus liigelda. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 3: Mullune Tour of Estonia. Foto autor: Tarmo Haud
Foto 4: Rein Taaramäe ja Priit Pullerits enne mullust ühistrenni juunis Tartu lähistel. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/ScanpixFoto 5: Grete Treier. Foto autor: Aldo Luud, Õhtuleht/Scanpix
Foto 6: Priit Pullerits 2012. aasta kevadel Utah's Poison Spider Mesa otsas vaateid nautimas. Foto autor: Jaanus Laidvee
Foto 7: Priit Pullerits 2012. aasta kevadel Utah's Fins & Things rajal vaateid nautimas, taamal La Sali mäed. Foto autor: Jaanus Laidvee

57 Kommentaarid:

At 13:02, Anonymous Anonüümne said...

Olin kaua veendunud automees kuni päevani mil juhtus see mis juhtuma pidi. Vastasmajas kolmandal korrusel elas tore eleda peaga neidis. Pärast sain teada ta nimi oli Merle. Selline reibas ja kraps. Kord kevadel vaatan tuleb ratta seljas pedaale tallates. Ise naeratab kütkestavalt võttis südame alt kohe soojaks mul. Vaatasin järgi ka et kuhupoole sõidab ja siis ma nägin - milline pepu! Milline pepu!! Selline piibelehekujuline you know. Sellest päevast sai minust veendunud rattamees. Kuni tänase päevani. Nii et odavalt pääsesin. Ei läinud reklaami ega propaganda ohvriks vaid juhuse.

 
At 13:27, Anonymous Anonüümne said...

Kas rattarallilt peremehe reportaazi ei tulegi?
Otseülekanne pardakaameraga rajalt?

 
At 13:53, Anonymous Anonüümne said...

Teil pole antipropa pärast mõtet põdeda. Propaganda on propaganda. Eks Martin, Linnari lennu priimus, harutab asja vajadusel metodoloogiliselt lahti. Massidesse läheb rattasõit loomulikult läbi verepulma. Kuda too esimene õnnetu Vestmann saakski masse mõjutada, ta ei saa oma vokiga isegi kaunile neidisele järele, et teda mõjutada.

 
At 14:30, Anonymous Anonüümne said...

Jah, geopatoloog Martin võiks olla kursis moodsate nõksude osas in the field of modern psychopatology and propagandology. Propaganda kui iseseisev distsipliin installeeriti massidesse 1968a kevadises verepulmas Pariisi laiadel bulvaritel. Nii mõnigi süütu esmakursuslane sai maitsta politsei paksu tallaga saapa nina. Tüdrukud võeti grupi keskele varju alla kuid mööda karedat asfalti rebiti neidki püksikesed katki kriibitud veristel põlvedel. Oma silmaga oli seda imet kaemas Jaan Paul Degrasse Seenior, TLÜ imagoloogiakateedri asutaja, hilisema doktorant Priimäe juhendaja.

 
At 14:59, Anonymous Rein, rattaklubi "Cojones", Keila said...

Mulle ei meeldi need seltskonnad, kes oma "rongidega" võistlustele trügivad. Helkurvestid seljas, patsifitseeritud tempos, "kedagi ei jäeta maha", kõik sõidavad ühes tempos tempohoidja juhtimisel jne. Gran fondodeks on teised kohad. Eputamine üldse ei meeldi. Grupis sõitmine ja grupis sõitmine on vahe. Mina tahan võidelda ja võita. Lihtsalt grupis veeremine on tobe. Ei taha, et rattasporti tuleb ka see koos õhupallimehe järel sõitmine. See on rattaspordi surm.

 
At 15:08, Anonymous Anonüümne said...

Mis kolhoosiesimees grupikatest arvab?

 
At 15:13, Anonymous Anonüümne said...

Grupitajad on oma raha välja käinud, sõidavad nii nagu tahavad, aga kas ilmanumbrita partisanide vastu võetakse midagi ette?

 
At 15:35, Anonymous Seenior semiootik said...

Miks peaks partisanide vastu midagi ette võtma? Neil on üldkasutatavatel teedel samasugune liiklemise õigus nagu kõigil teistelgi. Kui kodanik Kelk paneks teed kinni ja osalejad maksaksid teede sulgemise kinni, on see teine lugu. Seni kui osalejad liikluse sulgemist kinni ei maksa ja korraldaja trassi sulgeda ei suuda, pole küll õigust ühegi inimese liikumisvabadust Euroopa Liidus piirata.

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

kuule, tarkpea, Seenior, liiklusele suletud teelõigud on täiesti olemas ja seega ongi "see teine lugu".
https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/rattaralli/36/maraton/skeemid/

 
At 16:24, Anonymous Kalmer, rattaklubi "Mustad Šaakalid", Põlvamaa said...

Tegelikult Keila kojott Reinuga väga nõus. Grupikad õhupalli taga on memmedele. Kas paneme ühte värvi kompress-põlvikud ka jalga? Kurat mehed teie isad panid tennistes vakkutallatud söerajal tuhat ja nelja ilma igasuguste energiapätsikesteta kortsus trussikud ümber kõhnade reite luitunud maika väel puhta patriotismi peal ja teie mämmerdate õhupalli taga reas? Mida arvaks legendaarne L Kaun sellisest tsirkusest? Ta arvaks et karnevalirongkäigule sattunud. Häbi! Mina tunnen häbi!

 
At 16:44, Anonymous Seenior semiootik said...

Kuule ise, anonüümne tarkpea, ma oskan lugeda küll. Juhendis on sõna-sõnalt kirjas, et liiklus rattaralli trassil on valdavalt avatud. Liikluse all on seal mõistetud autoliiklust, kui sa aru ei saa. Sa vist ei saa, eks? Sest kui oleks kirjas, et liikluse all on mõeldud ka rattaliiklust, siis ei tohiks seal ka jalgrattaga liikuda. Aga just jalgrattaga tohib. Nii et kui partisanid ei roni kahele märgitud piiranguga kohale autoga või muu mootorsõidukiga, ei saa neid keegi sealt ära ajada.

 
At 17:15, Anonymous Anonüümne said...

Tubli Priit! Kõige olulisem ongi suunata rattaspordi propageerimise kõverrajakesele neid, kes on osavad propaganda alal. Ei taha nüüd seda au küll endale aga võin julgelt öelda, et minu poolt on blogi algusest peale olnud Priidule tilluke terav okas tahaotsa suunatud, et teda ikka rattarajale ajada. Mölisetud on saadud uskumatult palju. Oleks tundlikum natuur, hakkaks lausa piinlik, kuid praegu ei hakka isegi kõrv mitte õhetama, põsest rääkimata. Siiski, on probleem. Ratta propaganda tulemusena on meil nüüd isegi peaminister, teate isegi kes. Rattast räägitakse tänu sellele igapäev nii lehes kui teles. Rattast räägitakse isegi koos Trumpiga. Vot selline mõju on propagandal. Tuleb ainult õiged inimesed eesmärgi huvides rakendada ja kõik läheb ludinalt, täiseti loomulikult. Tekib küsimus, et kas oleme läinud liiale? Kui kaugele võib veel minna? Eestisse tekkis nagu imekombel isegi K-ratta bensuka kett. Täiesti kadestamisväärne tase. Teema on kerkinud üle pea pilvelõhkuja kõrguse suure kuplina.

 
At 17:46, Anonymous Janek, rattaklubi "Mustad Kullid", Elva said...

Nii on. Isegi seoses Trumpiga. Ja K-ratas. Järelikult kõik on korras-rattas. Priit on tagasihoidlik oma saavutustest rääkides. Näiteks V Kalmre ajakiri on puhtalt Priidu blogitaigna pärmirulli pealt kasvatatud. Noored põnnid tulevased taaramäed kangertid kel veel isiklikku internetti ei ole kuid üle letiääre ulatuvad vaatama silmavad Olen Jalgrattur ajakirja siledate modellidega esikaanel. Jälle uus põlvkond kes konksu otsa saadud. Ja kelle töö ja vaev?

 
At 18:02, Blogger Priit Pullerits said...

Kas keegi MargusM-ist on midagi kuulnud? Nädal tagasi saatsin vaesekese otsima netist seda, kus ma olla Tanel Kangertit nimetanud mõttetuks meheks, ja juba aastaid, nagu MargusM väitis, et olen öelnud. Käskisin tal tõendusmaterjaliga lagedale tulla või avalikult vabandada. Vabandanud ta ei ole, aga ei ole keegi teda enam näinud ega kuulnud - ei tea, kas kadus sinna netti ise ära? Vaat mis juhtub, kui liiga vabalt lõugu lõksutada. Ega siin on karmid isafiguurid, nood sellist meelevaldset iba ei salli, kõrvaldavad sellised tüübid siit vaikselt ära, nii et plekkigi ei jää järele.

 
At 19:02, Anonymous Anonüümne said...

Priit lähenete asjale valest küljest.
Just lugesin ükspäev uudist et Tartus plahvatuslikult kasvanud rataste kui igapäevaste liikluvahendite hulk. See on see valdkond kuhu ennast sihtima peaks. Et muutuksime pisutki hollandi ja taani sarnasemaks.
See et mehi maanteele gruppi saada trenni tegema ei ole minu arust olulisem eesmärk. Sest vähegi silmaringi omav iniemene näeb milline jõmlus sellest valdkonnas valitseb. Kui peened peavad olema rattad ja kuidas autodega ülbitseda.
Ise kolinud järjest rohkem maanteedelt, kergliiklusteedele ja metsa. Aastas tuleb ikka 5000-6000km kokku.
Tähtis on inimesed hulganisti ratast kui igapäeva vahendit kasutama saada.
Valdkond mida rihid, nimelt maantee puhul tõesti suureks plussiks poiste-tüdrukute trenni meelitamiseks Kangert ja Taaramäe sugused ees. Kui näide , et on võimalik jõuda kuhu iganes.

Lauri

 
At 19:06, Anonymous Anonüümne said...

Ja see et Tartlane ei saa ühel weekendil autoga Rimisse on kõige mõtetum jutt.
Peletage kohe kõik sündmused oma linnast eemale, siis näete kui toredaks kohaks see Tartu muutuda saab.

Lauri

 
At 19:08, Anonymous Rein, rattaklubi "Cojones", Keila said...

Austatud hr Priit Pullerits,
Rattaklubi Keila "Cojones" nimel on mul au paluda teid klubi auliikmeks.
Teie olete rattasõidu parim propageerija Eestis. Teie blogist on tuhanded saanud innustust ja hädavajalikke teadmisi maanteeratta võistlussõidu harrastamise alustamiseks.
Teie ütlus "Panna on vaja!" on Cojones-klubi deviisiks.

 
At 19:35, Anonymous Sten Erik, Rakvere said...

Lgp Rein, väga maskuliinne klubi teil. Ega teil seal vist tüdrukuid satsis ei ole keda peaks keskele võtma ja turvaliselt finišisse viima? Teeme siin meestega isekeskia trenni ja oleme mõelnud ka klubilisele tegevusele. Nime suhtes vaid ei ole veel kokku leppinud. Võtaks mõne karmima nime näiteks Mustad Pantrid või Mustad Pistrikud aga kuidas need hispaania keeles kõlaks? Kui teate palun aidake.

 
At 20:14, Anonymous MargusM said...

nonii, ratas puhtaks pestud, kummides rõhk 7,8at peal, kett, käikarid ja litrid õlitatud..
Nüüd võib rahulikult minna Tour d'ÖÖ ühissõidule 21.00 ja ratas ka TRR-ks valmis. Stardikoridoris näeme?

 
At 23:02, Anonymous Karvajalg Harku Vallast said...

MargusM ilmus välja aga advokaat Ivo on ikka kadunud. Kas karvane Kelgu käsi on mängus?

 
At 09:15, Anonymous Anonüümne said...

Kägu on ka kadunud.

 
At 10:52, Anonymous Anonüümne said...

Aga vähemasti on Karvajalg Harkust taas välja ilmunud. Rõõm kuulda!

 
At 11:00, Anonymous Anonüümne said...

See on hea et Harku Karvajalg välja ilmus. Tema lood karmidest trennitsüklitest Harku raba laugastes olid alati väga erutavad. Loodame et vanal reielihases ikka veel ürgset rammu ja tuld jätkub.

 
At 11:10, Anonymous Martin said...

Kas Karl Patrick on iirlane?
Uutele elumajaarendustele aga antakse magus-romantilisi nimesid nagu Nõmmeliiva jms.
Koloniaal-Aafrikas neegrid võtsid ka tarvitusele kolonisaatorite nimesid. Nüüd on see vähemaks jäänud. Neeger jääb ikka neegriks. Neegrid ise said ka sellest aru.

 
At 11:23, Anonymous Anonüümne said...

Täheldasin sama. Nimi oleks pidanud olema Carl Patrick või siis Karl Patrik. Praegune on eriline pudru ja kapsad. Milleks poisslapsele 2 nime? Uus mood? Edevus?

 
At 11:27, Anonymous Martin, geobiopolitoloogia tudeng said...

Kägu - äkki on surnud? (Hr Pullerits, eelmise lause lõppu käib küsimärk. Teie topite seda märki igale poole, kuhu pole vaja)
Zbigniew Brzezinsky on surnud. Poola aadel, šhljahta, iseseisva Rzecz Pospolita diplomaadi poeg. Poolakad on isegi Moskvat maha põletanud ja oma meest Kremlis pukki pannud. Aga see oli ammu, 1632. a. Hiljem nii hästi ei ole läinud. Pidagem seda meeles.
Toomas Alatalu, endine kommunistlik väliskommentaator, on paras nekroloogi kirjutama.
Rockefeller aga, keda Pulleritski oma blogis mälestusskandega taga nuttis, ei olegi surnud, vaid kolis peakontoriga Põrgusse.

 
At 11:34, Anonymous Martin said...

Eks see orjameelsuse avaldus ole. Saksa, rootsi, taani aadlikel oli kolm või isegi enam eesnime. Vene tsinovnikutel oli eesnimi + patronüüm. Alistatud maarahval ainult üks - nagu koeral! Nõmmeliiva Jürri...
Tõeliselt vabaks saame alles siis, kui vabaneme valehäbist ja kargokultusest (meie meelest "siniverelisemate" ahvimisest). Meil on oma eesti nimed, muistsed ja ka uusi. Venelastel on ainult väike valik eesnimesid. (See on ka põhjus, miks nad populaarsete nimede edetabelis Eestis konkurentsitult valitsevad). Kasutagem seda rikkust! Olgem selle üle uhked!

 
At 11:39, Anonymous Anonüümne said...

Esimesel kommentaaril on igati point olemas... Tegelikult tulekski suunata teravik küsimusele ja probleemile et kuidas võita jalgrattaspordile rohkem naisi, sest iga naisterahva kaasamisega tuleks automaatselt ka mitu meest juurde.

 
At 11:42, Anonymous Anonüümne said...

Väärikas inime kasutab oma rahva nime. Päris palju on meil Johaneid järsku tekkinud. Isade aegset eestikeelset nime häbenetakse.

 
At 12:28, Anonymous Anonüümne said...

Võetaks siis juba juudi nimesid. Juudid on üle maailma väga edukad. Priit Hõbemägi võiks näiteks võtta Silverštein. Kuigi Wikipedia näitab, et Hõbemägil võib olla hoopis vene juuri: "Priit Hõbemägi on Aleksei Hõbemägi poeg. Juulist 2008 on Hõbemägi abielus Ingrid Sembach-Hõbemägiga, sama aasta detsembris sündis perre poeg Konrad Erik. Priit Hõbemäel on varasemast kooselust täisealine tütar Mingo Rajandi."

 
At 12:45, Anonymous Anonüümne said...

On ju juudi nimedega eesti poisse navaalom. Tanel on tegelikult Daniel. Taavi (Rõivas) on ju David Roifas.

 
At 13:14, Anonymous Anonüümne said...

Ai valus Eesti sport! Kümpi mehed ei saa alla 11sek 100m joostud. Ise soojas laagris trenni teinud. Oleks Erki Noolel nende füsio teraapia olnud kasutada, Erki oleks 10,19 lennanud.

 
At 14:16, Anonymous Anonüümne said...

Portugali lõunalaagrid basseinide, apartmentidega, pizza ja veiniga, leebe tuulekese ja aastaläbise sooja ilmaga, veini ja lõunamaise mañana-ga on noored talenti omavad mehed lõdvaks ja nõrgaks teinud. Eelkõige tahtelis-moraalsete omaduste poolest. Võitlema õpib hämaras, külmas ja vihmases 59 laiuskraadi sügises talves üksinda maanteel trenni murdes. Üks-kaks sellist lõunalaagrit ja lootust andnud mehega pole enam midagi peale hakata. Noor, kes tahab jooksus midagi saavutada, otsigu üles 70-ndate, 80-ndate alguse jooksumehed. Neid on veel elus.

 
At 14:50, Anonymous Anonüümne said...

14:16 väga täpne analüüs
Selle aja mailerid ja staierid panid niiske külm tuul läbi puuvillaste pükste reisi näpistamas otse läbi lumehangede. Pakane näpistas lihase kangeks. Seda tuli siis puhtalt tahtelis-moraalse jõuga lõdva hoida. Küsige senjöör Valdmaa käest.

 
At 15:25, Anonymous Anonüümne said...

Vaata nüüd kuis tänased kümpi mehed unelevad, 100m 11,3 ja kaugus 7.25
1978 panid karvajalad EÜE suvepäevadel selliseid tulemusi. Puhtalt viina, õlle ja filtrita tubaka pealt. Otse objektilt tulles, pihud lubjaga koos.

 
At 15:50, Anonymous Anonüümne said...

Ramon Lindal. Legendaarne mees. Alati võitleja. Urjadnikovile tegi tihti ära. Põlvast pärit, 1955. a poiss. 174 cm, 74 kg.
ESBL: "Lõpetas 1974 meistersportlasena TSIK-i. Alustas sportimist 1970 Raivo Ruukeli käe all ja jätkas a-st 1979 treener Ruudi Toomsalu juhendamisel. Saanud teivashüppes 1973 NL-i noortemv-tel hõbeda, 1978 NL-i aü-te mv-tel kulla (5.30) ja NL-i sisemv-tel 5. koha (5.30). 1979 NL-i rahvaste spartakiaadil 200 m jooksus pronks (21,32). Võitnud Eesti mv-tel 1973–88 teivashüppes 12 kulda (5 hallis), 2 hõbedat ja 7 pronksi (3 hallis) ning sprindis 4 kulda (2 hallis), tulnud 3 korral 4 x 100 m teatejooksus Eesti meistriks. Püstitanud 1973–76 4 Eesti teivashüpperekordit (5.03 – 5.31), oli Eesti sisevõistluste rekordiga 5.36 maailma 1977. a edetabelis 25. kohal. Osalenud 6 teatejooksurekordi püstitamises (1979–83). Isiklikke rekordeid: 100 m 10,4 (1980), 200 m 20,9 (1981), 400 m 49,6 (1973), kaugus 7.21 (1976), kümnevõistlus 7008 (1976; 1985. a punktitabeli järgi 6893). ... 1993–2004 firma Lindal Private Ltd president. A-st 2016 RL Varahaldus OÜ juhatuse liige."

 
At 17:01, Anonymous Anonüümne said...

Kas homme ka Priit go Pro'ga ohtlikku lõpusirget filmimas?
Või siis arsti telgi juures statistikat tegemas?

 
At 18:01, Anonymous Anonüümne said...

Kõik läheb hästi. Pullerits on homme Jumalate soosingus.

 
At 20:36, Anonymous Anonüümne said...

Priit homme kodus küll ei passi ja omaette ei sõida. Rattaralliga seoses tal kindlalt mingi salaplaan. Räägi välja!

 
At 20:38, Anonymous Kärna Ärni said...

Kas partisan Pullerits liigub homme rajal Soonetsi grupis?

 
At 20:45, Anonymous Anonüümne said...

Peremees, jääme ootama homse sõidu reportaazi.

 
At 20:50, Anonymous Anonüümne said...

Mul on mure härra Kägu pärast. Järsku on mees kukkunud, käeluu pooleks murdnud? Ei saa homme rallile tulla, isegi kirjutada ei saa? Kõike võib juhtuda. Ei ole ilus niiviisi seltsimees üksi jätta tema hädas.

Näe Nibali Messina Hai saatis küll Kanksile haiglasse el-posti et pea vastu vana, ära lase nina norgu!

 
At 22:13, Anonymous Anonüümne said...

"Kas homme ka Priit go Pro'ga ohtlikku lõpusirget filmimas?
Või siis arsti telgi juures statistikat tegemas?"

Jah, Priitu on homme näha nii siin kui seal. GoPro-ga kaadreid püüdmas, reporteriplokk-pliiats peos kõnevõimelistelt intervjuud võtmas, arstitelgi juures piilumas ja mitmel pool veel.

 
At 22:28, Anonymous Anonüümne said...

Töötu proff tõmbas täna Taaralinnas kõigile koti pähe.

Homse sõidu peaküsimus on, kas Pullerits on rajal?

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Kuidas panna lenksu otseks? Kui ühe silmaga vaatan, ühele poole kaldu, teisega teisele poole. Mõlema silmaga vaadates kaks lenksu.

 
At 22:55, Anonymous Anonüümne said...

Pane silmad kinni.

 
At 23:31, Anonymous Anonüümne said...

Võta kapp, võta veel teinegi kapp, lükka nüüd esijooks kahe kapi vahele jne.

 
At 23:43, Anonymous Sitakoti Mats said...

Priit võttis toda Kassitoome laskumise trampliinikest kehvalt, filmima oleks pidanud uue anatoomikumi nõlvalt, mitte kaugel märguandja-hoiataja nätsikust, siis oleks kaadrisse jäänud, kuidas atrõõvis olnud mehed, kes sealt täie hooga tulid, olukorra lahendasid - enne jõnksakut ratas hüppesse, maast lahti ja kurv seejärel kindlalt jooksud maas.
Mis aga Priidu videokaadritesse ei mahtunud, oli võistluste peakohtuniku ja korraldaja hr Kelgu uljas sõit saatvas autos torsost saati vabas õhus, see ei saanud püstolreporterile märkamata jääda.
Homme on suur sõit, kas ka revolutsiooniline, saame näha. Kollased vestid ja partisanid olid juba täna liikvel.

 
At 00:00, Anonymous Martin, Vana-Kalamaja, Tallinn said...

"Here comes the main peloton" - Hr Pullerits, peloton tähendab juba niigi peagruppi. Rattasõidus saab olla ainult üks peloton, defitsiooni järgi. Aluspõhimõte, tulevikuvisioon, peapeloton.. Tartu, muide, paistab üsna agulilinnana, puulobudikud, asfalt paigatud. Kes teil seal Tartus võimul on?

 
At 00:18, Anonymous Mats said...

Trampliinikese võtmise stiilinäide Karl Arnold Vendelini esituses.

http://sport.ohtuleht.ee/807478/galerii-puhas-too-karl-patrick-lauk-voitis-eestimaa-velotuuri-amatoor-gert-joeaar-etapi#42

 
At 07:36, Anonymous Anonüümne said...

Mehed!
Kas täna pritsib Tartu kihelkonnas verd ja tatti nii et küll saab ja rohkemgi?

Aga varahommikust ennustuskilba ka.
Mitu rangluud murtakse TRRil?
A. 0
B. 7
C. 17
D. 77
E. Täpne arv ei selgugi. Tuuleiil lennutab tähtsad paberid korraldaja laualt kurat seda teab kuhu.

 
At 11:15, Anonymous Toits Pärnumaalt said...

Vaatasin netist TRR-i starti. Jupp maad pärast teisi startinuid tuli üksiku hundina üks Postimehe riietuses rattur. Kas tõesti PP läks ikkagi segadust külvama, võimalik, et ilma numbrita?

 
At 12:21, Anonymous Anonüümne said...

Ärge vigisege. Küll Priit meile veel kõva üllatuse teeb.

 
At 13:40, Anonymous Anonüümne said...

No mida kurjamit. Eesti noortel ei jää muud kui vigursuuska harrastada. Muu spordi võib unustada. Vaata tänast Götzise mitmevõistlust. Paremad naised panevad kaugust sama palju kui Ksenija Balta. Kust nad selle paugu võtavad? Otse loomulikult ei saa sama nõuda meie võistlejatelt Šadeikolt ja Klaubilt. Aga miks? Kas meie treeningprotsess on nõrgem?

 
At 05:53, Blogger 郑佳颖 said...

jordan shoes
yeezy
adidas store
timberland shoes
air jordan shoes
kobe basketball shoes
air jordans
kobe basketball shoes
cartier bracelet
curry 2

 
At 06:22, Blogger raybanoutlet001 said...

ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
nike outlet
fitflops
michael kors uk
nhl jerseys
ugg boots
rolex replica
louboutin shoes
ugg outlet
2017.8.26

 
At 11:23, Blogger raybanoutlet001 said...

cheap nike shoes
yeezy boost 350
cleveland cavaliers jerseys
coach outlet online
seattle seahawks jerseys
montblanc pens
true religion outlet
nike free run
coach outlet
nike shoes

 

Postita kommentaar

<< Esileht