esmaspäev, jaanuar 29, 2007

Pullerits: Kes on ilusaim suusataja?


Tere, kõigile! Nagu tänases leheloos "Suur sensatsioon jäi seekord ära" märkisin, pole kerge toreda-vahva-hästitehtud Otepää MK-etapi kohta aastast aastasse midagi uut leida. Ja kui mõtledki miskit senisest teistsugust välja, ei pruugi see jälle lehte mahtuda. Paberipind on ju hiiglama kallis.

Nii jäi välja näiteks kenamate meessuusatajate ja mitte väga ilusate ehk k***damate (võimalusi tühiku täitmiseks: kobedamate, käbedamate, käredamate, kibedamate...) naissuusatajate pingerida.

Siin see on, ja olgu igaks juhuks kohe ennatlikult lisatud, et tegemist on absoluutselt subjektiivse valikuga, millega te ei pruugi vähimalgi määral nõustuda.

Kenamad meessuusatajad

1. Jaak Mae, Eesti
2. Mathias Fredriksson, Rootsi
3. Odd-Björn Hjelmeset, Norra
4. Martin Larsson, Rootsi
5. Kaspar Kokk, Eesti

Mitte väga ilusad naissuusatajad

1. Lina Andersson, Rootsi
2. Barbara Jezersek, Sloveenia
3. Elodie Bourgeois Pin, Prantsusmaa
4. Natalja Iljina, Venemaa
5. Kirsi Välimaa, Soome

Tsiteeriksin siinkohal ühe pikki aastaid suusatamise köögipoolt näinud mehe sõnu, kes, olgu rõhutatud, ei pidanud siin silmas ühtki kodumaist suusatajat, vaid rääkis rajatagustest: see on ju teada, et naissuusatajad ei ole kuigi ilusad, aga meessuusatajad küll - nad on saledad ja piisavalt musklis. (Ja pole ses kenaduse pingereas midagi jumalavallatut, sest maailmas igal pool tehakse selle järgi pingeridu, nagu näiteks ajakirja People 50 Best Dressed People ja keegi kusagil, kui mitte seesama People, teeb ka Worst Dressed edetabelit.)

Aga nüüd spordist ka, sest nagu Eesti koondise peatreener Mati Alaver mulle pärast võistluste lõppu pressitelgis tunnistas: ta juba arvas, et mul spordi kohta ei olegi enam küsimusi.

Aga enne sain temalt kohustusliku peapesu ka.

Alaver andis parajasti intervjuud Eesti Päevalehe meestele Andrus Nilgile ja Veiko Visnapuule, ja rääkis, et tal on eriti hea meel, et meie suusatamise süsteem toimub, sest kõik noorema põlvkonna mehed ja ka neiud on esile kerkinud läbi järelkasvusüsteemi. Ja lisas, et neil, kes on kirjutanud Eesti suusatamise allakäigust - ei, koguni fiaskost, täpsustas ta - neil peaks praegu küll väga häbi olema.

Aga olgem ausad: ega noorem põlvkond seni midagi võitnud või esikuuiku väärset korda saatnud ka ole. (Tean, tean, Kaili Sirge tuli universiaadil kolmandaks, ja isegi kui poleks kolme sportlase kukkumist olnud, ei oleks ta tahapoole kuuendast kohast saanud langeda, aga universiaad, tunnistagem, ei ole mingi eriliselt kõva võistlus: vaadake FISi koduleheküljel www.fis-ski.com tema konkurentide nimekirja.) Alaver tunnistas hooaja alguse pressikonverentsil isegi, et kui rääkida tippkohtadele konkureerimisest, siis seda saab jätkuvalt loota vaid kolmelt veteransuusatajalt.

Tema teine rünnakukatse oli sedapuhku mitmeid kordi jahmatavam kui ükskõik milline kirjutis suusatajatest, mille ma seni olen publitseerinud. Isegi jahmatavam, kui võis talle olla reedel ilmunud lugu "Saab veel hullemaks minna", kus oli selgelt öeldud, et paluks seda mitte tõsiselt võtta, vaid et tegu on naljalooga, mis küll teataval viisil kõverpeeglis võiks peegeldada tänavust olukorda.

(Lugejate kommentaarid kinnitavad, et enamik sai siiski naljast aru.)

Olen kindel, et Alaver nalja mõistva inimesena sellest ka aru sai, ehkki möönan, et see ei pruukinud paljudele tunduda üldsegi mitte naljakas. Igatahes ütles Alaver eile, et talle oli räägitud, kuidas ma kuskil olla öelnud, et mida halvemini ma suusatajatest kirjutan, seda rohkem ma peatoimetajalt kiita saan. Ja lisas - siin, tunnistan, ma täpset sõnastust ei mäleta, aga mõtet küll -, et ma vihkan suusatamist ja suusatajaid.

Olgu siin selgesõnaliselt öeldud: kõik Alaveri kõrvu kostnud lauses sisalduv on vale. Ma ei ole üheltki Postimehe peatoimetajalt saanud kunagi selle eest kiita, et ma suusatamisest halvasti kirjutan. Enamgi veel: sellisel teemal ei ole mul ühegi Postimehe peatoimetajaga eales juttu olnudki.

Mõelgem loogiliselt: kui ma vihkaks suusatamist, siis miks raisata oma vaba aega suusablogile; ei ole blogis kõik ka sugugi negatiivne, et võiks väita, nagu käiksin negatiivseid tundeid siin välja elamas; ma ei teeks kuus kümneid tunde suusatrenni, kui ma suusatamist vihkaksin; samuti ei ole mul vähimatki põhjust vihata või omada ükskõik missuguseid negatiivseid tundeid ühegi eesti suusataja vastu; nüüd, kui olen ise ka tõsisemalt trenni teinud, saan väga hästi aru, kui kõva on eesti tippude tase, ja see väärib ainult lugupidamist ja kiitust; pealegi on kõik eesti tipud äärmiselt toredad ja lahked inimesed, kes on alati nõus küsimustele vastama ja rääkima.

Kurb on kuulda seesuguseid alusetuid jutte, mis kuskil liikvele on läinud.

Olen samas nõus, et Alaverile ja suusatajaile ei pruugi kõik meeldida, mis ma kirjutan. Aga nad peaks aru saama, et ajakirjanikuna ei ole ma nende kintsukraapija, pressiesindaja ega tallalakkuja. Iga ajakirjanik, kes seda oleks, on narts. Mitte keegi mitte kusagil ei ole mind mu ameti jaoks õpetanud, et ajakirjanik peab silmas pidama infoallikate ja oma kangelaste huve ning kirjutama oma lugusid nende huvisid silmas pidades. Ei ole õpetanud siin Eestis ega seal Ameerikas. Ajakirjanik peab teenima ainult ja üksnes lugejate huve. Ent see sõltumatuse joone hoidmine ei tähenda, nagu ilmselt ekslik järeldus on tekkinud, et mul on isiklikult midagi suusatajate vastu.

Aga aitab, see ei ole siin ajakirjandusblogi, vaid suusablogi, ja eilse jutu lõpuks Alaveriga küsisin temalt ühe spordiküsimuse ka. Võiks ju arvata, et seegi oli suusatamist vihkav, kui näha vaid pealispinda, aga mitte sisusse süüvida.

Niisiis küsisin, millal ometi jõuavad Eesti meessuusatajad sprindis ameeriklastele järele. Või veelgi täpsemalt: miks vahe nendega on suurenenud? Vaatame fakte: seekord olid Otepääl Torin Koos kolmas ja Andrew Newell neljas, lisaks Chris Cook 14. Eestlaste parimana Peeter Kümmel tema järel 15. Ükski eestlane veerandfinaalist edasi ei pääsenud. Nagu ka eelmine aasta, mil parimana oli Veerpalu 15. Aga tookord oli Newell 27. ja Koos alles 32.

Alaveri vastus:
"Maailmas võita või olla finaalis ükskõik millisel alal on äärmiselt raske. See tähendab kuulumist maailma tippu. See eeldab õnnestumist kõigis tulemust limiteerivates faktorites ja veel on lisaks vaja õnnefaktorit.

Tuleb tunnistada, et ameeriklased olid meist seekord paremad. Meie meeskond teeb kõik, et kahe aasta pärast Libereci MM-võistlustel ja vähemalt Vancouveri olümpial oleksid eestlased pjedestaalil, ja kui seal kõrval on ameeriklane, siis ma ei näe selles midagi halba.

Meie suhteliselt noorel sprindimeeskonnal tuleb olla kannatlik. Meil on professionaalne sprinditreener Björn Kristiansen, professionaalne organisatsioon suusaliidu näol ja professionaalsed taustajõud. Nüüd on treenerite ülesanne kasvatada sportlastes pühendumust."
Foto 1: Pildil on Jaak Mae. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 2: Pildil on Mathias Fredriksson. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 3: Pildil on Odd-Björn Hjelmeset. Foto autor: Toomas Huik / Postimees / Scanpix
Foto 4: Pildil on Martin Larsson. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 5: Pildil on Kaspar Kokk. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 6: Pildil on Lina Andersson. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 7: Pildil on Barbara Jezersek. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 8: Pildil on Elodie Bourgeois Pin. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 9: Pildil on Natalja Iljina. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 10: Pildil on Kirsi Välimaa. Foto autor: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Foto 11: Pildil on Mati Alaver. Foto autor: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

34 Kommentaarid:

At 12:36, Anonymous Anonüümne said...

ma ei saa aru, miks peab tegema midagi sellist nagu see mitte kõige kenamate naissuusatajate edetabel. see on isegi väikese süütu naljana väga labane. ma ei saa aru kui madalale saab laskuda..

 
At 13:48, Anonymous Anonüümne said...

kui ajakirjanik, pole sportlase "pressiesindaja", kes siis üldse sportlase mõtteid edastama peab?? kas sportlane peab ise hakkama ajalehte artikkleid saatma? või palkama iga sportlane endale isikliku pressiesindaja?
krt mille eest teile ajakirjanikele siis palka makstakse?
selle eest, et oma prohvetlikke arvamusi avaldate? seda oskab iga suvaline inimene! miks peaks ajakirjaniku arvamused olema paremad, kui mitteajakirjaniku?
samamoodi võid sa end ju lugejate ees tallalakkujaks pidada, sa ju teenid neid oma kirjutistega.
Imelikud arusaamad sul...

 
At 13:51, Anonymous Anonüümne said...

Tekkis küsimus, et kas peale minu veel kedagi häiris Raudsepa kommentaarid ETV-s?
Täiesti haige jutt, mehel on ikka haugi mälu ja suusatajaid ta ka rajal ära ei tunne, kuigi ise on nende kõigiga väidetavalt saunatanud ning klubis hänginud.
P.S. Ma muidu ei ole pahatahtlik, pigem tahan juhtida tähelepanu laus rumalale jutule rahvusringhäälingus. Kas tõesti ei ole meil kedagi asjalikumat Lembitu Kuuse kõrvale panna.
Raudsepp muuseas puudutas ka seda missivalimiste teemat otseeetris.

 
At 14:09, Blogger Priit Pullerits said...

Teine kommenteerija on väga vihaseks läinud. Ilmaaegu. Nagu kommenteerija jutust aru saada, ei tee ta vahet pressiesindaja ja ajakirjaniku rollil ning nende ülesannetel. See ei ole siin hukkamõistuna mõeldud, ega tavainimene, kes meediat ei tunne, pruugi tõepoolest seal erinevusi teada. Aga need erinevused on suured. Lühidalt öeldes kirjutab PR-esindaja ainult seda ja ainult positiivset, mida teenindatav talle ette söödab ega pea ilmutama - õigemini, ei tohigi ilmutada kriitilist meelt. Ajakirjanik ei tohi aga muutuda allikate teenindajaks, ta peab nende öeldus alati kahtlema, nägema ka teravaid küsimusi, öeldule vastuväiteid otsima teistelt allikatelt jne jne. Hädad algavadki sellest, et enamik spordiinimesi tahab ajakirjanikke näha just ja ainult oma positiivsete sõnumite edastajana ning kriitiliste ja nõrkade asjade mahavaikijana.

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

aga mulle Raudsepa kommentaarid meeldivad, ei ninnunännuta niisama. Eriti mõtetut pensionäri juttu ajab see Zilmer(või mis ta iganes oli), vot teda on igav kuulata, aga raudsepp tunneb kommenteerimisest mõnu ja see ongi lahe, et on esindatud noore(suhteliselt) sportlase arvamused.
maitsed on erinevad

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

Püha Mooses!

Ka Sina Priit!

Ja mina veel imestasin, kui kuulsin, et Postimees olla saanud Angeli aastapreemia Eesti gay-sõbralikuima ajakirjandusväljaande eest.

Aga eks vanarahvaski teab rääkida, et kõige vaguramad nunnad on endised prostituudid.
Jõudu!

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Kui armas geisensibiliteet! Ega asjata ööklubi Angel Postimehest aasta geisõbralikumaks meediaväljaandeks valinud.

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Vanainimeste kommentaarid jäävad tihtipeale ajaloolisteks arusaamadeks. Sellistele pensionäridele on raske selgeks teha, et 20 aasta vanused teooriad enam ei kehti, tippsport muutub iga aastaga. Veteranid sellest tihtipeale aru ei saa, see rohkem ego küsimus. Ja siis imestavad need veteranid, et noored neid ei kuula

 
At 15:45, Anonymous Anonüümne said...

Valiks õige ka Postimehe ilusaima meesajakirjaniku ja koledaima naisajakirjaniku. Pullerits vs. Bahovski vs... - kellele panustad Sina? Saagimi kõrval näed paljudele veel meeldivad meeste pringid pepud :D.
No ja kuigi tõeline ilu saab kõne alla tulla vaid meeste juures, on siiski tõsiasi, et joomine ja suusatamine teevad naised veel koledamaks kui nad on. Selliseid salasuusatajaid näib ka meie tänavatel piisavalt hulkumas. Ma ütlen, nuga on vaja. Dr. Peep Pree nuga.

 
At 15:49, Anonymous Anonüümne said...

Kui Raudsepp ei unustaks elementaarseid fakte, siis oleks asi enam vähem norm. Näiteks suutis ta sprindi ülekande lõpuks unustada rootslase nime kes läks sõitma uisusuusaga. Ise veel korrutas, et see on kõva mees jne. Samuti nimetas ta Lassilat Pyykoseks kusjuures see ei olnud esimene sõit kus Lassila sõitis.
Paluks tal edaspidi oma ennustusi ka korrigeerida. Jäägu igal vaatajal oma eelistused kellele kaasa elada. Raudsepal soovitaks spordiennustusega mitte tegeleda. Distantsil pakkus ta Jauhojärvit võitjaks, aga mees kahjuks katkestas!?
Kogu asjast jääb piinlik ja vastik mulje kui Lemps peab neid lapsusi pidevalt siluma. Tundub, et elementaarset juhendamist ja õpetust ei ole talle ETV sporditoimetuse poolt tehtud.
Eriti solvav on see kui kommentaator hakkab soovima sportlaste kukkumist, et see aitaks meie meestel võita. Nii lihtsalt ei ole ilus ja thats it.

 
At 16:08, Anonymous Anonüümne said...

Tere Priit!

Pakuks Sulle, kui suusahuvilisele ja ajakirjanikule teemaks need jobud liistule võtta, kes suusaradu oma maasturitega retsivad. Värskeim juhus siis Keilast, tõusul toredad 20 cm sügavused rööpad sees, vaata ise kuidas üles saad. Ega see teema muidugi ennem ei eruta, kui oma põhiline treenimiskoht on üles songitud.

Jõudu!

 
At 16:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kui sa just USA lehti loed, võta lahti www.itiming.com USA MV-d 6.01.2007 ja näed, et Eesti sptinterid saavad ameeriklastele vastu küll

 
At 23:10, Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult on Pullerits Jaanika Kalevi pressiesindaja ja huvitav ongi see,et pole kõige ilusamate naissuusatajate edetabelit,siis oleks Jaanika kindlalt esikohal.

 
At 18:04, Anonymous Anonüümne said...

Ei tea, kas peaksin end (55) ka penskariks nimetama, sest Zilmer pannakse kommentaaride pärast juba sinna. Aga mulle ja mu kaaslastele tema kommentaarid meeldivad. Lihtsalt on vaks vahet erinevatel asjadel . Zilmer on akdeemiline persoon ja ei saa endale erialaseid väärastumisi lubada, ta pole kellegagi koos hänginud või ei pea saunatamisi tähtsaks - ta rääkis suusatamise olemusest ja asjust, mis rajal toimusid. Neis juttudes kõigis oli iva ja ka omajagu õpetuslik pool. Või lugege tema kirjutisi (alles eilses Spordilehes oli viimane), mis on sisukad ja harivad. Nii et vähem sappi, noored mehed

 
At 20:46, Anonymous Anonüümne said...

No tänane jutt ... tudengid, kas ta tõesti on õppejõud? Minu meelest on asi päris jahmatav. Nt. väidab PP seoses võimalike vääritimõistmistega omakirjutatu osas, et "Kurb on kuulda seesuguseid alusetuid jutte, mis kuskil liikvele on läinud." No aga eks sama kurb ole neil, kelle kohta lausa lehes kirjutatakse totaalset jama (´´a la 'naissuusatajad teadupärast pole kuigi ilusad' :)))?! Milleks siis kurbusse ühtepuhku oma panus anda? Kui kurb võiks olla Arukuuse meeskonnal, kui pärast vinget võistlust loevad, et "skandaali pold, keegi rajale ei hüppand, vipi-telki ainult külaliste-telgiks kutsuti ja süüa kah viletsalt anti"?
Kas ajakirjaniku töö on tõesti midagi 'uut' ja 'miskit senisest teistsugust' välja mõelda? (Eriti huvitav -välja mõelda). Mina olen oma naiivsuses arvanud, et ajakirjaniku töö on tegelikkust kajastada ja analüüsida ja nüüd sihuke lops lausa õppejõult, kui ma sellest õieti aru olen saanud.

"Hädad algavadki sellest, et enamik spordiinimesi tahab ajakirjanikke näha just ja ainult oma positiivsete sõnumite edastajana ning kriitiliste ja nõrkade asjade mahavaikijana." Noh, üks asi on kriitilise asja mahavaikimine, teine kõiksugu jama väljanuhkimine. Nagu et kes kuhu kuses.
Mina näiteks tahaks tõesti analüüsi - kes kuidas arenenud on (olgu või siis sprinterite võrdlus USA omadega), Kirstjanseni kommentaari, olgu või tõesti melu võitluse ümber, aga mitte sportlaste arvel nõmedusi (ilu edetabel).
No võibolla ma olen vana nagu Zilmer (kelle kommentaar mulle nt väga meeldib. Raudseppa ei kuulnud, olime kohal :)

 
At 21:39, Anonymous Anonüümne said...

no sellise artikli peale saab ainult öelda, et "ei kommentaari"!, aga siiski
- mis krdi ilu sa suusaspordis otsid, ega see tennis pole, kus tibid miniseelikutes ringi lasevad.
- ja kui suusanaised oma kombed (need sinu arust lisajõudu andvad suusaülikonnad) maha ajavad, juuksed ja näo üles seavad, musta lõhikuga kleidi selga ajavad, pole neil viga midagi.
- ja meheiluga on nagu on, nt hjelmeset pole sugugi ilus, vaid hoopiski väga mehise näolapiga mees.
- niiet antud teemas oleks sul parem mokk maas pidada ja keskenduda tartu maratonile, kus sa oma iidoli soonetsi käest niiehknaa kotti saad

 
At 15:58, Anonymous Anonüümne said...

http://www.nevene.ee/index.php?page=206&lang=1

Ei ole spetsialist kommenteerimaks asja mõttekust,kipub vist sinna "müütide" valdkonda minema.
Ühe tuntud määrdetootja väljaantud manuaal ütleb: "Plastik hakkab määret imama alles +70 juures,mida lähemal on temperatuur +120-le (õigemini +135-140-le,ehk temperatuurile mille juures plastik sulab)seda rohkem parafiini tungib suusapõhja ja seda parem tuleb libisemine.Kokkuvõtteks:tulemus sõltub temperatuurist ja kuumutamisajast."

 
At 00:34, Anonymous Anonüümne said...

outright uguided studythe recipient comm enjoy aushadhi coined fcuka lifted industrymain
lolikneri havaqatsu

 
At 05:35, Blogger Unknown said...

20156.9dongdong
coach factorty outlet
timberland earthkeepers
hollister clothing
gucci outlet
fitflop shoes
burberry outlet online
kate spade outlet
nfl jerseys
michael kors bag
jordan 3s
michael kors handbags
hollister clothing store
burberry outlet online
michael kors outlet
abercrombie
louis vuitton outlet
tory burch outlet online
burberry outlet
michael kors outlet online
louis vuitton outlet
polo ralph lauren
christian louboutin sale
coach factory outlet
cheap jerseys
louis vuitton uk
louis vuitton handbags
christian louboutin
abercrombie outlet
celine
coach factory outlet online
hermes birkin bag
black timberland boots
hollister
kate spade handbags
michael kors
abercrombie
ralph lauren

 
At 03:47, Blogger Unknown said...

qihang0630louboutin pas cher
true religion sale
true religion
burberry scarf
jordan pas cher
michael kors handbags
air max 90
coach outlet store online
hollister clothing store
michael kors handbag
coach outlet
chaussure louboutin
coach outlet online
nike blazer low
cheap oakleys
kate spade
air max shoes
kate spade handbags
michael kors
longchamp soldes
oakley sunglasses
ed hardy clothing
michael kors outlet online
cheap beats
longchamp outlet
ralph lauren
soccer shoes
tory burch outlet online
rolex watches
polo ralph lauren outlet
cheap jordans for sale
ray bans
replica watches
chanel online shop
coach outlet online
christian louboutin outlet
q

 
At 11:54, Blogger Unknown said...

shijun 7.9
michael kors outlet
jordan 6s
hollister kids
hollister kids
white timberland boots
ray ban sunglasses
hollister co
coach outlet online
jordan 4 retro
coach factory outlet
longchamp handbags
ray ban sunglass
jordan 13s
oakley frogskins
cheap chanel handbags
michael kors outlet
louboutin femme pas cher
abercrombie & fitch
louis vuitton outlet
louis vuitton
coach factory outlet
michael kors
chanel outlet online
michael kors handbags
air max shoes
louis vuitton purses
true religion sale
abercrombie store new york
michael kors outlet
mont blanc pen
michael kors uk
cheap jerseys wholesale
michael kors outlet online
chanel bags
hollister outlet
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
pandora rings
polo ralph lauren

 
At 05:27, Blogger oakleyses said...

oakley sunglasses, tiffany and co, prada outlet, louboutin shoes, michael kors outlet, ray ban sunglasses, gucci outlet, christian louboutin outlet, longchamp outlet, tory burch outlet, replica watches, nike free, michael kors outlet, cheap oakley sunglasses, ray ban sunglasses, prada handbags, tiffany jewelry, longchamp, michael kors outlet, louis vuitton outlet, ugg boots, ugg boots, louis vuitton, burberry, uggs on sale, oakley sunglasses, oakley sunglasses, louis vuitton, burberry outlet online, michael kors outlet, louboutin outlet, nike outlet, louboutin, louis vuitton, jordan shoes, michael kors outlet, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, replica watches, ugg boots, nike air max, louis vuitton outlet, michael kors, nike air max, polo ralph lauren outlet, chanel handbags

 
At 05:29, Blogger oakleyses said...

abercrombie and fitch, mulberry, ray ban pas cher, hollister, air force, nike air max, air jordan pas cher, nike blazer, nike air max, vans pas cher, hermes, michael kors, true religion jeans, lacoste pas cher, louboutin pas cher, converse pas cher, coach outlet, north face, air max, ray ban uk, coach outlet, longchamp pas cher, tn pas cher, true religion jeans, ralph lauren uk, lululemon, timberland, true religion outlet, nike free run uk, vanessa bruno, michael kors, sac longchamp, hollister pas cher, north face, ralph lauren pas cher, new balance pas cher, nike roshe run, coach purses, hogan, coach factory outlet, nike free, kate spade handbags, nike roshe, nike air max, sac guess, michael kors, true religion jeans, michael kors, burberry, oakley pas cher

 
At 05:31, Blogger oakleyses said...

mac cosmetics, mcm handbags, wedding dresses, beats by dre, birkin bag, vans, asics running shoes, north face outlet, p90x workout, new balance, mont blanc, ray ban, hollister, bottega veneta, babyliss, nike huarache, vans shoes, nike trainers, louboutin, baseball bats, jimmy choo shoes, north face outlet, hollister, giuseppe zanotti, nike roshe, nike air max, celine handbags, nike air max, chi flat iron, insanity workout, reebok shoes, converse, gucci, converse outlet, timberland boots, soccer shoes, iphone 6 cases, lululemon, soccer jerseys, abercrombie and fitch, instyler, herve leger, longchamp, valentino shoes, hollister, ferragamo shoes, nfl jerseys, ghd, oakley, ralph lauren

 
At 05:33, Blogger oakleyses said...

montre pas cher, pandora jewelry, canada goose, juicy couture outlet, doke gabbana outlet, hollister, moncler, karen millen, marc jacobs, louis vuitton, replica watches, coach outlet, wedding dresses, swarovski, pandora charms, moncler, barbour jackets, canada goose outlet, ugg pas cher, canada goose, lancel, thomas sabo, ugg,uggs,uggs canada, canada goose, moncler outlet, moncler, louis vuitton, ugg boots uk, canada goose outlet, swarovski crystal, pandora jewelry, moncler, juicy couture outlet, michael kors outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, louis vuitton, sac louis vuitton pas cher, moncler, barbour, supra shoes, canada goose uk, links of london, michael kors handbags, toms shoes, moncler, bottes ugg, moncler, doudoune canada goose, michael kors outlet online, louis vuitton, canada goose, pandora charms

 
At 06:48, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 03:19, Blogger oakleyses said...

tiffany and co, ugg boots, jordan shoes, jordan pas cher, polo ralph lauren, michael kors pas cher, christian louboutin uk, air max, burberry pas cher, longchamp outlet, christian louboutin outlet, oakley sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, louboutin pas cher, ray ban sunglasses, christian louboutin, ray ban sunglasses, longchamp outlet, polo outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton outlet, prada outlet, louis vuitton outlet, kate spade outlet, uggs on sale, cheap oakley sunglasses, nike free, nike roshe, ugg boots, nike air max, sac longchamp pas cher, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, louis vuitton, oakley sunglasses wholesale, christian louboutin shoes, replica watches, tory burch outlet, longchamp outlet, chanel handbags, replica watches, oakley sunglasses, prada handbags, louis vuitton, oakley sunglasses, longchamp pas cher, nike air max, ray ban sunglasses

 
At 03:22, Blogger oakleyses said...

nike air max, michael kors outlet, michael kors outlet, nike blazer pas cher, ray ban pas cher, true religion outlet, coach outlet store online, timberland pas cher, nike tn, michael kors, uggs outlet, coach outlet, lululemon canada, michael kors outlet online, vans pas cher, michael kors, new balance, burberry outlet, ralph lauren uk, hollister pas cher, true religion outlet, burberry handbags, guess pas cher, michael kors outlet online, true religion outlet, converse pas cher, nike air max uk, polo lacoste, oakley pas cher, replica handbags, nike air force, sac hermes, coach purses, hollister uk, michael kors outlet, north face, hogan outlet, nike roshe run uk, ray ban uk, michael kors outlet online, sac vanessa bruno, north face uk, mulberry uk, kate spade, abercrombie and fitch uk, nike free uk, uggs outlet, michael kors outlet online, true religion jeans

 
At 03:23, Blogger oakleyses said...

north face outlet, hermes belt, gucci, reebok outlet, longchamp uk, iphone cases, ralph lauren, p90x workout, asics running shoes, soccer jerseys, chi flat iron, mont blanc pens, giuseppe zanotti outlet, converse outlet, herve leger, mac cosmetics, lancel, hollister clothing, bottega veneta, hollister, celine handbags, nfl jerseys, wedding dresses, timberland boots, nike air max, ferragamo shoes, nike air max, insanity workout, nike huaraches, vans outlet, new balance shoes, ghd hair, soccer shoes, oakley, abercrombie and fitch, mcm handbags, babyliss, baseball bats, north face outlet, lululemon, vans, hollister, beats by dre, valentino shoes, ray ban, instyler, louboutin, jimmy choo outlet, nike roshe run, nike trainers uk

 
At 03:25, Blogger oakleyses said...

moncler, canada goose, louis vuitton, doudoune moncler, louis vuitton, juicy couture outlet, toms shoes, juicy couture outlet, moncler outlet, pandora jewelry, canada goose outlet, canada goose, coach outlet, swarovski crystal, ugg,uggs,uggs canada, canada goose jackets, moncler uk, lancel, pandora uk, swarovski, moncler, moncler, pandora charms, moncler outlet, ugg pas cher, hollister, wedding dresses, canada goose outlet, links of london, canada goose, marc jacobs, thomas sabo, ugg uk, supra shoes, replica watches, moncler, louis vuitton, ugg, louis vuitton, canada goose outlet, louis vuitton, canada goose uk, karen millen uk, montre pas cher, ugg,ugg australia,ugg italia, pandora jewelry

 
At 11:01, Blogger Unknown said...

hollister shirts
fitflops sale clearance
coach outlet
longchamp outlet
coach outlet
michael kors handbags
hollister canada
herve leger dresses
burberry sunglasses
swarovski outlet
ugg boots uk
air force 1 shoes
lululemon uk
polo pas cher
coach outlet online
jordan pas cher
supra shoes sale
coach outlet online
ugg outlet
true religion outlet
ralph lauren polo shirts
adidas uk store
ray-ban sunglasses
chrome hearts outlet
true religion sale
cheap jordans
ugg boots
pandora outlet
abercrombie and fitch
oakley sunglasses sale
coach outlet online
michael kors outlet
hollister uk
cheap mlb jerseys
christian louboutin uk
20160812caihuali

 
At 08:37, Blogger chenlina said...

christian louboutin outlet
tory burch outlet online
canada goose jackets
air max
longchamp
jordans
ugg boots
louboutin
ugg boots
uggs outlet
chenlina20171225

 
At 07:22, Blogger Unknown said...

swarovski
new balance femme
marc jacobs
timberland
longchamp pas cher
nike roshe
yves saint laurent
chloe handbags
france world cup jersey
nike roshe run
2018.2.10chenlixiang

 
At 09:02, Blogger Unknown said...

zzzzz2018.7.13
moncler jackets
coach factory outlet
michael kors outlet online
ultra boost 3.0
fitflops shoes
polo lacoste
off white jordan 1
moncler
michael kors outlet online sale
ugg boots uk

 

Postita kommentaar

<< Esileht