esmaspäev, september 14, 2009

Pullerits: Kuidas tõsta enne rattamaratoni mahtu?

Just siis, kui tuhanded hüppavad Jõulumäel rattasadulasse ja rohkem kui kümme tuhat trambib pealinnas asfalti, on mõistlik massidest irduda ja säilitada oma mina. Psühhooside ja kampaaniatega kaasaminek ei ole kunagi kellelegi head toonud. Sest see, mis sobib Caspar Austale või Tiidrek Nurmele, sobib vaevalt et tavaharrastajale.

Sellegipoolest kujunes nädalavahetus raskeks. Laupäeva õhtuks olid kõik luud ja liigesed nii väsinud ja ausalt öeldes andsid pühapäeva hommikulgi veel tunda. Isegi öösel andis keha märku, et eelmisel päeval sai pingutatud. Sai küll. Tervelt kaheksa tundi, ehkki väga madala pulsiga.

Aga pühapäeval oli kavas nädalavahetuse tsükli teine pool. Kuid pisut väiksemas mahus. Kokku umbes viis tundi.

Sellegipoolest, kui õhtupoolikul koju jõudsin, istusin veel ratta selga ning tegin lihaskonna taastamiseks veerandsada kilomeetrit maanteel, keskmise kiirusega pisut alla 27 km/h. Vihma juba tibutas ning onkoarst Ain Kaare, väga pikkade kestusalade harrastaja, hüüdis oma autoga mööda sõites, et ma ei külmetaks. Aga kuidas sa ikka külmetad, kui keha on sõites soe?

Nüüd, kui rattamaratonini on jäänud vähem kui kuus päeva, kas leidub siin mõni nupukas ja läbinägelik, kes oskab ära arvata, mil viisil ma nädalavahetusel endale maratonieelset koormust andsin? Vihjeks: mõelge loovalt, mitte nii nagu massid!
******Õhtutaevas Elva ja Rõngu vahel. 21. juuli 2009 kell 21.10. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Caspar Austa aasta tagasi Elion Cupi sarja Rakvere etapi võitjana. Foto autor: Arvet Mägi, Virumaa Teataja / Scanpix
Foto 2: Kas keegi oskab ära arvata, kus asub Eestis see rattasõbralikkust kuulutav liiklusmärk? Foto autor: Priit Pullerits

38 Kommentaarid:

At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

teeme otsa lahti - ehk oli kartulivõtt.

 
At 11:59, Blogger Priit Pullerits said...

Ei, ei olnud kartulivõtt. Kuigi kujutan ette, et see töö annaks samasuguse kõva paugu, nagu kirjeldasin.

 
At 12:03, Anonymous Anonüümne said...

Kanuu või siis kajakimatk

P.

 
At 12:11, Blogger Madis said...

Parajalt suur hulk rahvast käis näiteks Looduse Omnibussiga Naissaarel matkamas. Enamus jala, meie punt ratastega. Ja 6 tundi tegid päris hästi keha väsinuks.

Priit käis rabas vms. Muud moodi keha nii läbi ei võeta. Värske õhk jms võtab linnamehe päris läbi :-D

 
At 12:46, Blogger Priit Pullerits said...

Ei ole veel pihta pandud, ehkki mõeldakse päris õiges suunas.

Aga ärge unustage Biker Friendly (foto!) sildi asukohta välja peilimast, eriti Madis, andmetöötleja!

 
At 12:59, Anonymous Anonüümne said...

Järgmine kord võiksid sa Priit endale kaasaegsema GPS kordinaate salvestava fotoka muretseda, siis pole vaja meil googledada. Vastus: Hiiumaa, kui täpsemat vastust tahad, siis Kõpu kandis.

 
At 13:39, Anonymous Anonüümne said...

ja kui ma ei eksi, siis Sa Priit ööbisid toolkord Villamaa puhkekülas ;)

 
At 13:43, Blogger Priit Pullerits said...

Braavo-braavo, tõepoolest, Biker Friendly sildi leidsin Hiiumaal Kõpu kandis. Kõpu külast küll kaugel, aga Kõpu poolsaare idapoolse otsa keskel, Luidjast paar-kolm kilomeetrit lõunasse.

Aga Villamaa puhkekülas pole ma küll kunagi ööbinud. Olen ööbinud nn lambavillas (nimetav: villa, mitte vill), aga see on täiesti mitteametlik majutuskoht ja seda ärge küll hakake kusagilt otsima.

 
At 13:46, Anonymous Anonüümne said...

See silt on Villamaa puhkeküla sissesõidu ees. Ja kogu inf oli sinu pildile kirjutatud.

PS. Ma pole seal kunagi käind ega seda silti näinud.

 
At 14:26, Anonymous Anonüümne said...

aga miks on Su "selle nädalavahetuse" pilt tehtud 26. juunil?

 
At 14:35, Anonymous Anonüümne said...

Nuh, võttis sõnatuks? Ära karda, muretsemiseks pole põhjust. Ma pole miski selgeltnägija ega ei tööta ka kapo heaks. Seletame, siis pildihäkkimise valemi ka lahti neile kes teemale pihta ei saanud.

I Priit tõstatas küsimuse, mille ta oli oskuslikult pildi allkirja sisse ära peitnud.

II See pani minu unised ajurakud sumisema, et mida värki, see ei ole ju Scanpixi foto, järelikult vastus ei olegi mustvalgelt pildi sees kirjas.

III Võtsin appi guugli ja sain tünga. Ainuke vihje tuli sealt, et tegu on miski turistide peibutusmärgiga, mida kasutavad majutus ja toitlustusäriga tegelejad.

IV Nii pöördusime tagasi pildi juurde. Salvestasime originaali kõvakettale ja vaatasime hiirega hooverdades selle pildi parameetreid. Näeme, et foto tehtud ju 26.06.09 E-410-ga mis on ju Priidu aparaat. Seega vaatame kus ta käis siit blogist. Ja johhaidi eelmises blogikandes on ju samast ajaperioodist pilt Hiiumaalt.

V Nipp on nüüd selge, tuleb vaadata Priidu Hiiumaa promopilete (ei tea kas varsti tuleb müügile uus raamat Hiiumaa fotodega, sest ega Priit niisama ei klõpsi nagu me Ameerika turnee piltidest järeldame). 26. 06 tuuritab Priit Kõpu poolsaare randades. Järelikult kasutades triviaalset loogilist mõtlemist saame, et kuna juba vara hommikul hakkas Priit Kõpus klõpsima, siis sealtkandist tulebki selle pildi asukohta otsida.

VI Kuidas saada teada selle pildi asukoht Kõpu poolsaarel? Simpel vaatame uuesti pilti. Näeme, et päike särab ja jätab puudest maha varjud. Varjud wow! Nüüd vaatame, mis kell see pilt on tehtud. Kasutame jälle hiirega hooverdamist üle pildi nime minu kõvakettal. Näeme, et foto on klõpsitud 9.33. Nii. Loodusinimestena teame,et Eestis paistab päike 9.33 idast. Nii. Näeme, et pilt on ju sellisel juhul võetud põhjast lõunasse peaaegu täpselt. Ja pildil näeme, et tee on kurviline, asfaldiga kaetud metsatee.

VII Nüüd võtame appi korraliku kaardi Maaametist, kus on näha ilusti kõik asfalteed Hiiumaal. Neid ei ole seal just palju. Keskendume põhjalõuna suunalistele kurvilistele lõikudele. Ja ennäe imet. Ainuke vasakkurviga algav põhja lõunasuunaline S kurv on Villamäe puhkeküla ees (paar-kolm kilomeetrit Luidjast lõunas nagu PP mainis).

VIII Ja nüüd väike ämbrisse läinud spekulatsioon, et ju PP hommikul puhkekülast väljudes märkas seda silti, kuid see ei osutunud siiski tõeseks. Eksivad ka selgeltnägijad, mis siis veel minust rääkida.

Selgeltnägija.

 
At 14:43, Anonymous Anonüümne said...

Kartulivõtt see ei olnud, sest siis ei oleks PP-st enam blogijat, rattasõidust rääkimata. Pakun puude lõhkumine (kliima soojenemist ju ei pidavat olema, järelikut tuleb külm talv) või labidaga kaevamine. Mõlemad võtavad kogu kere oi kui läbi.

ain

 
At 16:27, Anonymous Anonüümne said...

Käis Skyparkis batuutidel hüppamas?:D

 
At 17:31, Anonymous Anonüümne said...

Priit käis metsas seenel. Pehme pinnas ja küürutamine-kükitamine võtab sirge seljaga asfaldihundil luud-liikmed valusaks.

Nüüd vaja põhjendada ja argumenteerida, et miks seenel käidi, muidu lahterdatakse selline arvamuseavaldus taas ärplemiseks ja originaalitsemiseks.
- pärast hea laupäevalisasse eksperimenti kirjutada, et kuidas ma kuut erinevat liiki kärbseseent sõin ja ikkagi ellu jäin;
- säästumarketi hinnatase lööb hinge kinni, vaja leida alternatiive;
- naine lubab talvel pikkadesse trennidesse klausliga, et sügishooajal teeb PP ühised tunnid ette ära.

 
At 17:50, Anonymous Kaarel said...

nii-nii, sügisjooks tehtud! Tunne oli hea, kuid aeg ikka sitt mis sitt. Ca 54.5 minutit jääb 5 minti minu tulemusele alla... Enne Russalkat hakkas paha, istusin ehk pooleks minutiks varju, aga ülejäänud 4 min on küll enigma... Aga mis seal ikka, loengus näeme, raisk, ja siis juba rajal!!!

 
At 20:08, Anonymous Anonüümne said...

üks variant veel jäänud - käis õunamahla tegemas. Klassikaline spordijook - kui veega segada (soojemate ilmadega)

 
At 09:47, Blogger Priit Pullerits said...

JA SIIN SIIS TULEMUSED:

1. Peaaegu oleks Ain (K.) mu küsimusvõistluse võitnud, pakkudes kraavi kaevamist, mis ju küürutav tegevus ja võtab läbi. Aga siis tuli 17:31 ja pakkus seente korjamist, mis on tõele lähemal kui kraavi kaevamine või puude lõhkumine. Kuid ka see polnud pihtas-põhjas.

Selle võistluse suveräänne võitja on viimane kommenteerija, kes pani kümnesse. Tõesti, tegin õunamahla. Õunte kummargil korjamine ja korvide tassimine, aga eriti mahlapressi keeramine oli kogu kehale parajalt tugev trenn.

Palju õnne, 20:08! Hea meelega kuulutaks võitja nimeliselt välja ja annaks tehtud mahla preemiaks ka, kui vaid teaks, kellele...

2. Biker Friendly sildi väljapeilimise võitis 14:35 Selgeltnägija. Suurepärane töö! Ma oleksin ise täpselt sama loogikat kasutanud. Siin on ju Hiiumaa pilte olnud küll ja küll, kuid ma ei ole arvuti kasutamises nii osav, et teoraatilist loogilist arutluskäiku ka praktikas ellu viia. Igatahes väga hea töö! Tahaks kohe nimelist tunnustust jagada, aga...

Kuid Hiiumaast pole mul raamatut küll kavas teha. Aitab Ameerika raamatust küll.

 
At 22:59, Blogger Unknown said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

 
At 12:08, Blogger Unknown said...

fangyanting20150708
tory burch shoes
ray-ban sunglasse
coach outlet
pandora bracelets
michael kors
ray bans
burberry handbags
rolex watches for sale
chanel outlet
chanel bags
gucci handbags
nike air max uk
replica watches for sale
longchamp sale
true religion jeans outlet
louboutin pas cher
cheap jordans uk
true religion outlet
fitflops shoes
michael kors bags
louis vuitton sito ufficiale
burberry scarf
gucci handbags
michael kors purse
football jerseys
michael kors handbags
soccer jerseys for sale
coach outlet store online
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion
kate spade new york
jorda femme pas cher
michael kors bags
prada outlet

 
At 08:51, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 08:54, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 08:58, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 09:03, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 05:16, Blogger 艾丰 said...

jianbin1125
louis vuitton
michael kors outlet store
canada goose jackets
replica handbags
louboutin uk
canada goose sale
michael kors outlet,michael kors outlet online,michael kors,kors outlet,michael kors handbags,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
cheap oakley sunglasses
nike air max 2014
ugg boots
hollister,hollister canada,abercrombie and fitch,abercrombie,abercrombie fitch,abercrombie kids,a&f
hollister pas cher
oakley
ugg boots outlet
adidas jeremy scott
chanel outlet store online
michael kors outlet sale
moncler jackets
cheap uggs
michael kors handbags
links of london uk
the north face jackets
basketball shoes
north face jackets
michael kors outlet
ugg outlet
louis vuitton outlet store
true religion sale
giuseppe zanotti sale
barbour clothing
ferragamo shoes
air jordan shoes
nike trainers uk
canada goose outlet

 
At 06:44, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 06:52, Blogger 艾丰 said...

jianbin1211
tods shoes
bottega veneta outlet online
uggs outlet
links of london uk
replica watches
nike shoes
arizona cardinals
mont blanc
lululemon outlet store
miami dolphins
basketball shoes
cleveland cavaliers
michael kors handbags,michael kors outlet,michael kors,kors outlet,michael kors outlet online,michael kors outlet online sale,michael kors handbags clearance,michael kors purses,michaelkors.com,michael kors bags,michael kors shoes,michaelkors,cheap michael kors
michael kors outlet online
salomon speedcross 3
abercrombie fitch
iphone cases
cheap oakley sunglasses
louis vuitton uk
nike huarache
woolrich clothing
celine outlet online
ralph lauren,ralph lauren uk,ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,ralph lauren polo
oakley outlet online
tory burch sandals
indianapolis colts
soccer jerseys,cheap soccer jerseys,cheap soccer jerseys for sale,soccer jersey,usa soccer jersey,football jerseys
ugg boots
snow boots outlet
beats by dr dre
ralph lauren polo shirts
ugg outlet
marc jacobs outlet
hermes bags
baltimore ravens
coach outlet store online,coach outlet store,coach outlet
new orleans saints
nike roshe run
coach outlet store
michael kors handbags
uggs outlet

 
At 11:34, Blogger Unknown said...

fred perry polo
air max 90
seattle seahawks jersey
cardinals jersey
new york knicks jerseys
vans outlet
buffalo bills jersey
nike foamposite
salomon shoes sale
air max 2014
new england patriots jersey
valentino shoes
atlanta falcons jersey
dallas cowboys jerseys
oklahoma city thunder
san diego chargers jerseys
boston celtics jerseys
chicago blackhawks
jacksonville jaguars jersey
new orleans saints jersey
giuseppe zanotti shoes
green bay packers jerseys
chicago bulls
abercrombie outlet
packers jerseys
new york giants jersey
detroit lions jerseys
supra shoes sale
bears jerseys
giuseppe zanotti outlet
jets jersey
buffalo bills jerseys
tods outlet
detroit lions jersey
baltimore ravens jerseys
linyuan0520

 
At 10:51, Blogger Unknown said...

michael kors outlet
timberland boots
hollister clothing store
nike roshe run shoes
hollister clothing
canada goose coats
lebron shoes
prada sunglasses for women
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
longchamp solde
babyliss pro
prada handbags
lululemon outlet
michael kors outlet
rolex watches
michael kors factory outlet
coach outlet clearance
tiffany and co
rolex watches
burberry outlet sale
mulberry bags
michael kors wallet
ugg outlet online
ralph lauren pas cher
vans outlet
instyler
yeezy boost 350
moncler jackets
bottega veneta outlet online
uggs outlet
new balance outlet
calvin klein underwear
adidas shoes
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
20160812caihuali

 
At 04:31, Blogger chenlili said...

tommy hilfiger outlet
nike outlet
jordans for sale
kate spade outlet
ugg boots
kate spade outlet
cheap ray ban sunglasses
ugg uk
true religion outlet
adidas superstar
nfl jerseys
cheap rolex watches
canada goose sale
ugg sale
coach factory outlet online
coach outlet store online
uggs canada
coach factory outlet
asics shoes
ray ban sunglasses outlet
coach outlet store online clearances
polo shirts
ralph lauren polo shirts
coach factory outlet online
michael kors handbags
oakley sunglasses
fitflop shoes
ugg sale
ralph lauren outlet
toms shoes
uggs outlet
adidas yeezy
michael kors outlet clearance
adidas originals shoes
ugg boots
polo ralph lauren outlet
christian louboutin sale
fitflop sale
chenlili20160829

 
At 03:45, Blogger Unknown said...

ray ban sunglasses
air jordan shoes
michael kors outlet
ralph lauren outlet
cheap nfl jersey
cheap uggs
true religion jeans
cheap soccer jerseys
ugg outlet
reebok shoes
lebron james shoes
coach outlet store
pandora jewelry
cheap ray ban sunglasses
mulberry handbags
ugg boots
canada goose outlet
mulberry handbags
swarovski crystal
oakley sunglasses
louis vuitton
longchamp pliage
lebron shoes
pandora outlet
hermes outlet store
michael kors outlet
rolex watches for sale
adidas nmd
chaussure louboutin
lululemon outlet
coach outlet clearance
hermes birkin bag
cheap jordan shoes
rolex watches
mulberry outlet
czq20160908

 
At 12:37, Blogger chenlili said...

oakley sunglasses
louis vuitton
christian louboutin pas cher
michael kors
michael kors outlet
oakley sunglasses
cleveland cavaliers jerseys
ralph lauren outlet
canada goose clothing
fitflop sandals
hzx20161226

 
At 13:07, Blogger Unknown said...

I needed to thank you for this good read
https://decor-ksa.com
https://3kary.com/property-status/land-for-rent/
https://3kary.com/property-status/land-for-sale/
https://3kary.com/property-status/commercial-land/
https://3kary.com/property-type/lands/

 
At 01:58, Blogger princess Totta said...

https://decor-ksa.com/
http://mchaabaty.com/factory/
http://mchaabaty.com/new/
http://mchaabaty.com/marble/

 
At 04:03, Blogger منصتك الاخبارية said...


http://www.prokr.net/2016/09/insect-bug-5.html
http://www.prokr.net/2016/09/insect-bug-4.html
http://www.prokr.net/2016/09/insect-bug-3.html
http://www.prokr.net/2016/09/insect-bug-2.html
http://www.prokr.net/2016/09/insect-bug.html

 
At 09:57, Blogger eric yao said...

Coach Factory Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Fila Outlet Balenciaga Shoes Cheap Kate Spade Handbag Kate Spade Outlet Air Max Tn Plus Nike Air Max
Victoria Secret Outlet

 
At 20:37, Blogger omar ail said...

Your site is very helpful
http://antiinsectss.wallinside.com/
http://antinsects.freeblog.biz/
https://kidblog.org/class/antiinsects/posts
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/
http://7akoma.com/

 
At 20:15, Blogger lamiss ibrahim said...

I definitely love this site.
http://sites.google.com
https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=7421661549272645002#allposts
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-tanks-isolation/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 
At 18:15, Blogger rehabgad1 said...


Good write-up. I definitely love this site. Keep it up
https://prokr123.page.tl/
http://prokr123.zohosites.com/
http://prokr114.bravesites.com/
http://shameldammam.com/
https://www.prokr.net/ksa/jeddah-water-leaks-detection-isolate-companies/

 

Postita kommentaar

<< Esileht