reede, jaanuar 13, 2012

Pullerits: Mida arutati pealinna häärberis sportlikul konspiratiivkohtumisel?

Ja huvitav-huvitav, mida minusugune selles seltskonnas teeb? Seda ei saanud mitte jätta endalt küsimata.

Selle nädala algul kogunes ühte Tallinna kõrge aia ja tugeva raudväravaga kaitstud häärberisse intrigeeriv, väga hoolsalt valitud valdavalt spordiseltskond. Kui värav pimedas minu ees justkui iseenesest avanes ja ma sellest sisse tõttasin, kartes, et mõne minuti hiljeks jään, lipsas mu kannul sellest läbi ka üks tumedas mantlis ja erinevalt minust peakatteta rühikas mees. Oli libe ja pidin vaatama, et ei kukuks. Kui taganttulija hoogsalt järele jõudis, tundsin ta koheselt ära - Erki Nool. "Näe, jälle kaotad lõpuga!" hüüdis ta mulle, kui pikkade sammudega trepist üles kalpsas. Ta viitas paari aasta tagusele jõuluõhtu 800 meetri jooksule, kus ta mind viimasel 200-meetrisel ringil lõpuspurdiga konkurentsitult selja taha jättis.

Tõesti, mida mina ses seltskonnas teen?

Kokku kogunes häärberisse täpselt 16 inimest. Selge oli see, et kõik, kes saabusid, võtsid asja väga tõsiselt. Nende seas oli lisaks olümpiavõitja Noolele kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson, kahekordne olümpiamedalist Toomas Tõniste, Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise, Eesti Olümpiaakadeemia president Neinar Seli, Eesti Energia juht ja Eesti Suusaliidu president Sandor Liive, kes, olgu öeldud, jäi pisut hiljaks, sest saabus otse Ameerikast, aga jõudis pooljoostes-poolhingeldades kohale, sest sellelt ürituselt ei saanud ta kohe kuidagi puududa, ja veel mõned isikud, kelle kõigi ülesloetlemine võiks siin sündmuse olemust liiga palju paljastada.

Selle kogunemise kohta, usun, et ei leia Eestis ühtki protokolli ega dokumenteeritud avalikku jälge. Algus, nagu ikka sellistel puhkudel, oli formaalne. Õige meeleolu loomiseks vaatasime Nyetimber Classico Cuvée 2005-t trimbates ekraanilt umbes kümneminutilist lühiülevaadet Londoni valmistumisest suveolümpiaks. Siis lükati suured rasked uksed eest ning istusime kõrvalruumis pika laua taha; klaasidesse valati Von Unserm Rheingau Riesling 2009 ja mõne aja pärast Chateau Duhart-Milon Pauillac Grand Cru Classé 2000. Lõpuks, neljandaks, oli veel üks jook: Tedeschi Capitel Fontana Recioto della Valpolicella Classico 2004. Nagu te juba joogilisti järgi aru saate, oli tegu igati korraliku ja väärika kokkutulekuga.

Rohkem kui kolme tunni jooksul saadi paika nii mitmedki n-ö jõujooned. Olgu ausalt öeldud, et ega ma tikkunud suurt sõna võtma - ajakirjanikuna on ju peamine tähelepanelikult kuulata. Ega sa oma jutu rääkimisest targemaks saa - küll aga saad teiste jutu kuulamisest. Muuseas sai ka isiklikumaid asju rahulikult ja sõbralikult klaaritud. Näiteks küsis Liive mult ühe asja kohta otse: "Miks sa mulle ei helistanud? Ma oleksin sulle seletanud." Ütlesin ausalt, et mul ei ole kombeks iga pisiasja pärast Eesti ühe tähtsama firma juhti tülitada, et "tere, Priit Pullerits siin, et mis te seal juhatuse koosolekul ikka otsustate ja kas peasekretäri kandidaadid on ikka avalikud?".

Ja loomulikult uurisin privaatselt, aga ei saa öelda, kellelt - sest kui ma liiga palju suud pruugin, siis järgmine kord mind keegi enam ei usalda ja enam kampa ei kutsu -, et milles Mati Alaver ikkagi eksis, et Andrus Veerpalu vahele kukkus. Ma sain neetult hea vastuse, aga eelmise sissekande järele kriitilised ja taunivad kommentaarid jätnud sõnavõtjad suutsid mind nii palju siiski mõjutada, et ega enam ei taha väga avalikult ja ausalt välja öelda, mida öeldi, sest igasugu poliitkorrektseilt ja silmakirjatsejailt tulevad ilmselt taas etteheited, et see võib mõjuda kellelegi solvavalt. Ja miks ma peaksin ennast ja teisi häid vandenõulasi siin anonüümikuile märklauaks seadma?

Sellistes seltskondades, kui kogenud meestel endale asju seletada lased, saad palju-palju targemaks, kuidas asjad siin riigis tegelikult käivad, kes mille eest kellele ja kuidas ära teeb ja mis inimesi nende tegudeks tegelikult kannustada võib.
******Interstate Highway 8, Royla Dunes Park, Algodones Dunes, California. 5. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Erki Nool. Foto ei ole tehtud nädala alguse kinnisel salakohtumisel. Foto autor: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix
Foto 2: Toomas Tõnise (esiplaanil). Foto ei ole tehtud nädala alguse kinnisel salakohtumisel. Foto autor: KarliSaul, Scanpix
Foto 3: Sandor Liive (esiplaanil). Foto ei ole tehtud nädala alguse kinnisel salakohtumisel. Foto autor: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

52 Kommentaarid:

At 19:27, Anonymous Anonüümne said...

vau!

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

Jutt oli siis ilmselt olümpiakomitee uue juhi valimisest.

Süda läheb pahaks mõeldes, et reformierakondlane Seli puhastab endale teed.

Võo kogunes seltskond veini jooma, et vastasrinne moodustada?

Ei olnud kohal, nii et mingit eoki-leaksi pole olnud.

 
At 19:32, Anonymous Anonüümne said...

See blogi on juba nii kehvaks muutunud, et on juba omamoodi hea.

 
At 19:43, Anonymous Anonüümne said...

Tunnistan ausalt ei olen loll: no mida siis arutati?

 
At 19:52, Anonymous Anonüümne said...

Nii mõtetu loo peale ei oska kohe midagi kosta. Head õhtut.

 
At 19:59, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits on siis ilmselt hakanud ajakirjanikuleiva kõrvalt sommeljeena töötama. Mitmekülgne mees, pole midagi öelda. Palju ühe õhtu tellimine ka maksab?

Ahti

 
At 20:06, Anonymous Anonüümne said...

Paneb omal moel ohkima, midagi ei möista kosta....lugu meenutab pöneviku intrigeerivat esilehte- pimedus, müür, häärber, mehed mustas, seltskond tundmatuid, suur laud jne....tase, vaat see on tase....
...aga löpp vajub ära , nimetada oma blogi usinaid lugejaid ja kommenteerijaid silmakirjalikeks ja veel-teab-kelleks, on liiast ja ülekohtune. Pole mötet solvunut mängida kui üritades tabada märklaua keskpunkti, ei taba isegi mitte märklaua alustahvlit. Nii vöib seda vist tölgendada kui eelmisele postitusele mitte kui ainsatki toetavat kommentaari ei laekunud.
Ilusat reedeöhtut! Maamees

 
At 20:23, Anonymous Anonüümne said...

Püütakse vältida, et kõrge IQ ja madala EQ-ga ajakirjanik tekitaks palju jama, nagu eelmine sissekanne veenvalt tõestab - eksperimendina. Aga EOKi uue pealiku valikul on seni vaid "vettinud" variandid. Kas ka see auväärt positsioon uue ja ärksamaga võiks asendada? Vist mitte, liiga palju poliitikat...
Aga hei, Priit, iga täheke vahetaks sellise veinitrimpamise suusasõidu vastu. Keep on going!

 
At 21:34, Blogger Andres said...

Ma arvan, et EOK järgmine juht on teada ja see on teada ka kogunenud seltskonnast mõnele osalejale.

 
At 21:37, Blogger Karli said...

Priit, see on muidugi kehv lugu, et üks ajakirjanik laseb end niisugustesse üritustesse segada.

Kas varem on ka juhtunud?

 
At 21:44, Anonymous Anonüümne said...

Eriti nagu polnudki lugu. Pool teksti kirjeldati seda, kui "kõva" marki alkoholi nüüd ette toodi. Bravo. Üldiselt, on sellised ei-saa-rääkida,-sest-kardan, jutud mõttetud. Parem ära mainigi siis, kui kirjutada ei julge.

 
At 21:55, Anonymous Ants said...

Miks rõhutatakse spordiblogis alkoholi tarbimist kui elitaarset tegevust? Miks Eesti spordijuhid ei saa koosolekut läbi viia kaine peaga? Ma joon küll kõvasti aga Madisele see asi küll ei meeldi.

 
At 22:59, Blogger Madis said...

:-)
Kujutasin vaimusilmas juba ette, mis näo teised võiks teha, kui oleks ise üks kohalviibinutest olnud ja alkoholist keeldunud.
Et mingitki moodi solidaarne oleks olnud, oleks palunud tassikese teede tippklassi kuuluvat Tieguanyin-i. Aga seda vist neil poleks olnud. No siis oleks ehk õige Darjeeling äkki kusagilt kapinurgast leitud. Kuigi see pole jälle see, mis värske korje.

 
At 23:26, Anonymous Anonüümne said...

Miks kutsuti sinna Pullerits? Kas oli veel ajakirjanikke? Kui ei olnud, siis kellele kasulik suuvooder Pullerits on? Kas ta joodeti täis ja kästi alla kirjutada? Need on küsimused?
Teet

 
At 23:40, Anonymous Anonüümne said...

Kui ma veel koolis käisin, siis õpetati meile, et on olemas selline põrandaalune tegevus nagu konspiratiivsus.
Kuna ma pole filoloog, siis küsimus, kas tehnoloogilise progressi käigus on toimunud arenguid?

 
At 10:32, Anonymous Anonüümne said...

On ju üldjoontes selge, miks P. tollele veiniõhtule kutse sai. Eelnev pitsaga külaskäik ühte Tartu ekslusiivsesse eramusse - oluline teave levib kiiresti. Pealegi, mehel on üks ajupoolkera vähem arenenud kui teine, nagu õigesti märgib üks kommentaator ülalpool. Arvata võib, et sellised omadused teatud tasandil hoopis annavad eelise. Kolmandaks, ega kedagi pressi suunalt teist paremat võtta olegi. Spordiajakirjanikud ju üldiselt jobud, kes poliitikast ei tea mõhkugi. Käivad kampsunitega. Pehme tüüp nagu Pahv selles ringkonnas oleks absoluutselt kasutu. Tiisleri tüüpi oleks aga liiga tark. P. on ka vajadusel suur p..rselakkuja, vähemalt pealispinnal, ja kellele see ei meeldiks. Keegi kommentaator kirjutab ülalpool, et jälk seltskond, ja see on täiesti usutav. Ajakirjaniku kohus oleks küsida miks EOK maine ühiskonnas nii madal on? (Arvandmeid käsutuses pole, eeldan-oletan, et rahva suhtumine EOK-i pole just kiita, kinnitust võib leida veebikommentaariumites). Ühe põhjuse võib kohe välja öelda: EOK-is on liiga vähe spordivaimu ja liiga palju ärivaimu. Samuti liiga palju brezhnevliku poliitbüroo vaimu. Spordimeestest rääkides, Erki Noolel muidugi on suurepärane renomee, kuid see oli minevik, see oli ammu. Praegu positsioneerib Nool end ärimehena. Ärimeeste ringkonnas võetakse Noolt kui poisikest (oletan). Tõnise on minu isikliku arvamuse järgi üldse pseudo-sportlane. Administratiivset ja ärimehe võimekust tal paistab olema. Aga, nagu eespool küsisin, kas EOK peab olema eelkõige ärimeeste kogu? Ei peaks, minu arvates.

 
At 11:18, Anonymous Anonüümne said...

NB! Milaano, 14.01.2012.
"Lõbus Viisik" taas stardis

Simonlatser, Kümmel, Saarepuu, Ränkel, Sellis - need nimed ei vaja tutvustamist. Kas ja kellele langeb seekord ihaldatud MK sarja punktikoht? Tõenäosusteooria paistab eestlasi soosivat, sest stardinimekirjas on vaid 68 mees, nende seas itaalia kohalikke sportlasi.

 
At 11:35, Anonymous Anonüümne said...

probleem informeeritud inimeste abiga lahendatud - inglise saatkonnas toimus 200 p2eva Londoni OM -ni vastuvott, ei muud. Ilmselt on seal kavas ka suusatamine, miks muidu LIive lausa joostes kohale tuli

 
At 12:00, Blogger Karli said...

Kui nii, siis väga hea. Mitmete meie üle sai õnnestunult nalja teha.

 
At 12:04, Anonymous Grammatikanats said...

konspiratiiv või konsperatiiv?
Tõnise või tõniste?

 
At 12:26, Anonymous Anonüümne said...

Tühikargajalik käitumine Priidult. Aga nii tüüpiline.

 
At 12:47, Anonymous Anonüümne said...

Margus Hernits lubab Andrus Veerpalu õigeksmõistmist. Kui see juhtub, siis peab kümnete tuhandete eestlaste spordi-iidol koha spordi-Olümposel ehk EOK-s sisse võtma. Analyse this, Priit.

 
At 12:51, Anonymous Anonüümne said...

I have dream - Pullerits kirjutab ühe nädala ilma faktivigadeta...

 
At 13:09, Anonymous Anonüümne said...

Faktikontrollijaid ja keeletoimetajaid pole ju ühemeheblogis kusagilt võtta. Sellest ka eksimused, fakti- ja keelevead.

Pullerits: "Nyetimber Classico Cuvée"
Maailm tunneb veinimarki Nyetimber CLASSIC Cuvée. [Tõestus: http://www.nyetimber.com/wine_classic_cuvee.php]. Jne.

 
At 13:12, Anonymous Ka sina, Brutus! said...

Kui Pullerist peaks edaspidi Londoni OM-ist kirjutama, siis full disclosure järgi peaks ta mainima, et tema nö õiget meeleolu (nagu ta ise väljendab) on suunanud erinevate joovastavate jookide nö trimpamine (nagu ta ise väljendab).

 
At 13:15, Anonymous Anonüümne said...

to 13:09
Blogi nimi on Pulleritsu/Scanpixi spordiblogi. Kaasaaitajate nimekirjas on rohkem kui üks nimi. Millise tunnuse järgi väidate, et tegemist on ühemeheblogiga?

 
At 13:16, Anonymous Anonüümne said...

Priit, kas sa ei karda, et sinu edevust kasutatakse lihtsalt kurjasti ära.
Ka varem oled siin blogis oma "salaallikate" jutte ilma kriitikata vahendanud ja ju ollakse juba harjunud sinu kaudu teatud teemasid, mida oma nime alt ei taheta avaldada, avalikkusele söötma.

 
At 13:26, Anonymous Anonüümne said...

13:15
Õige märkus. Püüan vastata kahes osas. 1. Blogi pealkirjas on Pullerits minu arvates kasutanud Scanpixi firmanime. Väheusutav, et tal selleks luba on. Aga see selleks. Kui Scanpix probleemi ei tõstata, ju siis on rikkumine väheoluline. (Kuigi, kui vaadata asja PM kontekstis - Scanpix on PM üks suuremaid fotomaterjalide tarnijaid, ja panna potti ka fakt, et blogi teine autor (kas ka kaasomanik?) on blogis varasemates kirjutistes avaldatud andmete põhjal varem olnud Scanpixiga tööalases suhtes - ja juhtival kohal - siis hakkab potist juba päris isuäratavat lõhna tulema..]
2. Kui vaadata kes blogis lugusid avaldab, siis on selge, et teine autor on fiktiivne - temalt ei ole blogis avaldatud ühtegi sissekannet.

 
At 13:33, Anonymous Anonüümne said...

Nyetimber Classic Cuvée aitab kindlasti London 2012 OM suhtes õigele lainele häälestuda. Aga tulemas on ju ka suusatamise jaoks ülioluline Sotchi 2014. Kaukasuse lääneosa lumel olevat septsiifilised omadused, millele sobivate määrimistehnikate uurimiseks on Venemaal suured projektirahad mängu pandud. ESL-le on Sotschi 2014 kindlasti lähiaja üks peamine eesmärk. Oletan, et just see võib olla suund, kus Mati Karlovits leiab endale uue väljakutse ja väljundi. Sotschi 2014 koordinaator vms.

 
At 14:24, Anonymous Anonüümne said...

Scanpixi boss on Priidu hea sõber, seega luba on olemas. Sellepärast ei pea muretsema. Pullerits paneb jutu, Scanpix`st on enamus pildid, nii lihtne see ongi.

 
At 15:05, Blogger Priit Pullerits said...

13:26, no küll te võite ikka jahuda. 1. Mul on Scanpixiga PM juristide koostatud leping piltide kasutamiseks. 2. Scanpixi juht Baltimaades Art Soonets on siin kirjutanud küll, otsige üles - Vasaloppetist.

2:0 minu kasuks.

 
At 15:55, Anonymous Toetame EKA Maja ehitamist said...

Ühemehe blogiks on seda siin tõesti võimatu pidada. Kuigi tõestavates väidetes võib märgata iva ainult ses valguses, et artiklite tekstiline osa on tulnud PP-lt, ärgem alahinnakem ka kommentaatorite panust, sest koostöös peitub jõud!

Täna lugesin ühte lehte esmakordselt elus 2' asemel 2 h. Tundus täitsa huvitav lugemine olevat ja tekitas neelud hea veini järele. Siin kirjeldatud veinilaud oli tõesti muljetavaldav selle soovi täitmiseks. Sellise valiku mittemekkimine on sama mis gaasimaskiga metsas jooksmine isegi täiskarsklasel. Vaadates valitud veinide võidetud medaleid tekkis mul esimest korda huvi veini(trimpamise:)kunstikoolituse läbimiseks, et medalite jagamise kriteeriumitest paremini aru saada.

Ma arvan, et veinikultuuri õpetus on nii austusväärne tegevus mis vääriks omale säravat maja kuhu saaks selle teadmistepagasi tuua põrandaalustest keldritest meile kõigile avalikuks ja kättesaadavaks. No kui päris oma ei saa, siis äkki saab miski soodsama pinnagi nt EKA uues majas. Ma usun, et EKA rektor kindlasti lubab seda, kui maja valmis saab. Seega ei jää nüüd üle muud kui toetame EKA Maja ehitamist! Täna tundub küll mulle, et peale EKA juhtkonna toetan ainult mina seda mõtet FB-s juba teist päeva. Kas nii jääbki?

 
At 16:05, Anonymous Anonüümne said...

mis sa PM juristidele maksid nende lepingute eest?

 
At 16:09, Anonymous Anonüümne said...

mis on PM juristidel asja ühe naistennisiste paksuks pidava eraisiku blogisse???

 
At 16:14, Anonymous Anonüümne said...

PP peab EOK peasekretäri kahekordseks olümpiamedalistiks. ilmselt järjekordne sotsiaalne eksperiment. kuna PP ei tee midagi pro bono, siis eesmärgiks ilmselt meldida end Londoni olümpiale. et saaks suvel suvel järjekordselt kelkida - PEAN minema EOK meestega Londonisse.

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Leping piltide kasutamiseks on üks asi. Hoopis teine asi on see, et Scanpix on positsioneeritud ka blogi kaasomanikuna - Pulleritsu/Scanpixi blogi. Kas tõesti on suur Skandinaavia fotofirma andnud oma nõusoleku kogu selle eneseupitamise, edvistamise ja lugejate mõnitamise toetamiseks?

 
At 19:16, Anonymous Anonüümne said...

Ei ole midagi öelda, mehel on kuraasi.
Ma kindlasti ei taha olla seksistlik trollidemaa naiste suhtes, aga Norra meeste elu on muidugi raske. Mitte, et sealt üldse ei leiaks, aga suusaässal ei pruugi jääda tiheda päevakava kõrvalt aega trollikarjaga ringi tatsamiseks.

http://sport.delfi.ee/news/melu/uudised/suusaass-petter-northug-veetis-joulupuhad-pornonaitlejaga.d?id=63774946

 
At 19:26, Anonymous Anonüümne said...

18:10,
Väga õige. Ja kaasomanikud teadupärast vastutavad nõuete eest solidaarselt. Nii, et kui keegi peaks Pulleritsu lugejate mõnitamise eest kohtusse kaebama (mis ei ole ju välistatud, arvestades kuidas Pullerits perioodiliselt mingeid tundmatuid väidetavate au haavamiste eest kohtusse lubab kaevata), siis ... ei taha sellele mõeldagi. Või annab keegi blogis solvatud tennisist oma juristidele korralduse: Pange see nurjatu blogi kinni! Karm värk.

 
At 19:31, Anonymous Anonüümne said...

Ma tean üht suusakoondislast,
kui küsid: "Kuis läks su sõit?"
ta vastab: "Pool tundi kaotust võitjale,
kas pole see siis võit!"

Täna tervelt 3:31 suuskadel, Avg 135. Nüüd ERR Sporti vaatama kuidas Eesti meestel on läinud.

 
At 19:59, Blogger Priit Pullerits said...

19:26 - päris lolliks olete läinud või? Keda seal solvatud on? Tehke silmad lahti ja vaadake ise platsile - mida ma valesti kirjutasin?! Puhtad faktid ju, selged tõsiasjad, poolpimedalegi näha ju. Inimesed on poliitkorrektsusest ikka päris segi läinud. Kahju sellistest ajuvabadest kohe...

 
At 01:20, Anonymous Anonüümne said...

16.14 paistab olevat õigel teel.

Juhtumi sünopsis sarnaneb väga NIM'le.

 
At 11:59, Anonymous Anonüümne said...

Priit,
Mis peab eesti spordiuudiste tarbija päevast päeva silmitsema sumomaadleja "Baruto" rasvamägesid? Need ei ole esteetilised ja annavad noorsoole halba eeskuju. ERR Spordi toimetajate fotopoliitika tõttu kajastatakse "Baruto" iga matsi. Ja neid matse peetakse Jaapanis pea katkematult.

 
At 12:35, Anonymous Anonüümne said...

Mis vahid tost paksude naistega tennisest, vaata parem iluuisutamist, ilu-, sportvöimlemist, naiste körgushüpet vöi veel parem- karnevalikostüümides tuunitud tsikkidega vöistlustantsu, et lausa Pavlovi refleks hakkab tööle......
Kas pealkirjas on tähevääratus vöi tegemist uudissönaga? Vähemasti interneti sönastikud selgitust ei anna.
Ja kui oligi siis tegemist salakohtumisega, siis mis salastatusest siin räägitakse ku paar päeva hiljem üks osaline turueide kombel ilmale latrab üksikasju....
Maamees

 
At 17:09, Blogger Priit Pullerits said...

Maamees äkki nii kurjaks muutunud?... Mis hammustas?

 
At 17:56, Anonymous Anonüümne said...

Kuis nii, et kohe kuri...enda arust proovisin nalja teha, aga eks siis üritan teine kord paremini...MIS ei saa kunagi hammustada, see ju elutu vorm....
Maamees

 
At 18:14, Anonymous Anonüümne said...

Täna on 15. jaanuar. Poolteist kuud suusatalve on möödas. Poolteist kuud on veel ees - kevadine pool. Aeg on hakata juba kevadeks plaane tegema.

 
At 21:33, Blogger dr Holden said...

Mis see nüüd siis oli?

Kas me sellist suusablogi tahtsimegi?

Lugedes ca poole kuu möödudes (mujal huvitavat polnud) läbi taas ühe postituse ja lastes page-down'iga läbi kommid jäi silma üks komm, mis õigustas Soonetsi osalust blogis läbi tema 2007 aasta Vasa kirjutise. Priit - ma olen ka siia kunagi kirjutanud ja see on avaldatud! With all respect nõuan ma kaasosalust!!! :))))

Aga jah, allamäge on asi minemas, anna andeks, aga nii on!

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Poolharrastaja,
poolprofessionaal...
Pool-spordikirjanik,
pool-intellektuaal.
Poolraadiomees ja veerand-õppejõud.
Kuid mis on täielik? Kas lugejates õud?

 
At 22:57, Anonymous Anonüümne said...

Nägin täna Priitu ovaalil sõitmas. Jalas olid uued....punased....mmmmmm kapukad :) Aga mentor Teppani õpetussõnade vilju ei olnud kahjuks näha. Ikka sama käed jalad laiali sõidustiil. Ei ei, mitte et see poleks olnud edasiviiv (Priit liikus muljetavaldava kiirusega) kuid liigset energiat kulutav sellegipoolest. Priidust mööda ei olegi võimalik sõita, sest käed on tal pikad ning kui need veel laiali aetud on, siis ovaali rada jääb kitsaks. Btw kuidas tippsaapaga sõita on? On ka suuuur vahe? Mina sõitsin uisku ikka oma vana klassikasaapaga veel.
Lisan ühe asjaliku lingi, vaata käte asendit : http://kaarelzilmer.tumblr.com/post/175310831/tehnikapilte-wassbergi-variant-kristina
Teet

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Nõus dr. Holdeniga. Allamäge.

 
At 23:24, Anonymous Anonüümne said...

Usukumatu Priit, lihtsalt uskumatu - sellest kriisist sa enam välja vist ei tule!

 
At 10:09, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 

Postita kommentaar

<< Esileht