Teisipäev, veebruar 14, 2012

Pullerits: Küsige Tartu maratoni kohta kõike, mida vaid teada tahate!

Enne, kui lähme kolmapäevaste otsustavate sündmuste juurde - ja te hakkate dikteerima, millest meinstriim-meedia räägib! -, mõningaid huvipakkuvaid infokilde vanade asjade jätkuks.

Esiteks, eile trehvasin Tartu Lõunakeskuse ees 100 meetri suusasprindivõistlustel Jaak Maed, kellega olen avalikul areenil viimasel ajal üksjagu maid jaganud ja piike murdnud. Pistsin Maele käe pihku, ütlesin tere, laususin, et see, mis me vahel on olnud, on just business, nothing personal, ja lisasin, et hea meelega räägiksin temaga kunagi asjad selgeks, sest mulle ei meeldi, kui miski on n-ö õhku rippuma jäänud. Mae oli igati päri, naeratas vastu, patsutas mind kergelt seljale ja soovis edu etteasteks suusasprindis.

Teiseks, ja olgu see otse välja öeldud: suusasprint oli kohutav! Mul oli ajasõidus tunne, nagu oleksin esimest korda elus suuskadel: paigalt ei saanud minema, liigutuste vähimgi koordinatsioon kadus esimeste tõugetega, paaristõugetele üle minnes vajus kõik veelgi rohkem laiali, nii et isegi ennast kõrvalt vaatamata oli aru saada, kui kohutav too vaatepilt võis olla. Järeldus: 100 meetri suusasprint on absoluutselt teine ala kui nn tavasuusatamine ja seda ilma eelnevalt harjutamata kaasa teha ei tasu. Siiski pääsesin viiendana kutsutud külaliste finaali.

Kvalifikatsiooni ja kohasõitude vahepeal proovisin leida paslikku edasiliikumise viisi, ent tulutult. Siiski sain külaliste finaalis päris talutavalt minema, olin vist muist aega kolmandal kohal, aga kergelt vastumäge raja lõpus kadus lõpu eel korraks tasakaal, suusk läks koguni rajast välja ja nii lükkas Jaanus Pulles end minu ees kolmandaks. Loomulikult olin pettunud. Eesti ajakirjanduses pälvis minu kaotus kutsutud külaliste sprindi võitnud jalgpallur Gert Kamsile tähelepanu nii Postimehes kui Õhtulehes, kus kurjad inimesed, kellest keegi kusagil midagi kuulnud polnud ega kuulegi - ei suusarajal ega ka muudel elualadel -, hoidnud parastades sappi kokku.

Kolmandaks, suusatamises ehk elu kõrvalalal jäin küll pjedestaali kõrvale, ent samal ajal saabus teade, et vähemasti põhialal, ajakirjanduses, olen jõudnud pjedestaalile. Minu lugu sportlaste seas tuntud traumatoloogi-ortopeedi Leho Ripsi töönädalast pääses Eesti mulluste parimate olemuslugude konkurentsis kolme parema sekka. Et te ennatlikult ei arvaks, et ma sellest õhku tõusen, olgu otsekoheselt öeldud, et minu tagasihoidliku, ent asjatundliku prognoosi kohaselt läheb siin võit umbes kahe nädala pärast Sulev Vedlerile.

Neljandaks, pühapäevasest Tartu teatemaratonist palus mul reportaaži kirjutada ka Tartu Postimees. Siin see lugu on. Olgu lisatud, et mõned lehes kommenteerima tõtanud stiilitundetud inimesed pole suutnud nii paljukestki aru saada, et lugu on kirjutatud eneseiroonilises võtmes. Nagu üks mu võistkonnakaaslane selliste kohta tabavalt ütles: "Ja need, kes sisse pikitud huumorist, irooniast ja eneseirooniastki aru ei saa, no ega sellistega olegi midagi teha... Kindlasti pole mõtet nende peale aega liialt kulutada."

Aga nüüd viimaks peamisest. Kui tahate milleski olulises tõepoolest kaalukat sõna sekka öelda, siis kohe avaneb teil selleks suurepärane võimalus. Kasutage seda! Nimelt on mul homme Kuku raadios kella ühe ja kahe vahel taas juhtida saade "Vahetund Postimehega" ja kuna pühapäeval toimub Tartu maraton, siis otsustasin stuudiosse kutsuda Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek Kelgu ja SA Eesti Terviserajad tegevjuhi, neljanda kategooria suusatreeneri Jaak Teppani. Ärge arvakegi, nagu ma ise saate juhtimisega hakkama ei saaks. Aga kindlasti arvake - ei, olge selles veendunud! -, et ma ei suuda ka parima tahtmise korral küsida neilt seda, mida teie oluliseks peate.

Niisiis, siin on teile ettepanek. Kui teil on seoses Tartu maratoniga küsimusi Kelgule või Teppanile, kes kolm talve tagasi sai Tartu maratonil 70. koha, siis jätke need siia blogi kommentaaride rubriiki. (Kordan: saates lähevad esitamisele vaid küsimused, mis käivad Tartu maratoni kohta.) Te olete ju läbi aegade huvitunud, kuidas ikka neid stardikohti jaotatakse ja miks stardimaks tõuseb jne. Kui te siin neid küsimusi püsti ei pane, siis ega ma ise hakka ka omalt poolt pärima seda, mis kellelegi korda ei lähe.

Niisiis: läkitage oma küsimused! Ja oleks kena, kui te küsimuse juurde märgiksite, mis on vähemalt te eeesnimigi ja kust kandist olete pärit ja mis on teie tase suusatamises. Siis on kenam küsida, et "35-aastane Paul Märjamaalt, kes on tosin aastat omal käel trenni teinud, tahab teada, et...?", mitte, et "keegi tundmatu kusagilt, kelle kohta keegi midagi kuulnud ei ole ega kuulegi, aga kes arvab, et nüüd peaks meie siin stuudios teda kuulda võtma..."

Teeme koos Eesti parima suusasaate!
******Stanlunds Resort, Borrego Springs, California. 5. aprill 2011. Pildistanud Priit Pullerits. (Suuremalt vaatamiseks klikkida pildile.)

Foto 1: Priit Pullerits 100 meetri sprindi võistluse ajasõidus. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 2: Jaanus Pulles (tagaplaanil) lööb 100 meetri sprindi kutsutud külaliste võistluse finaalis kolmanda koha heitluses Priit Pulleritsu. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 3: Priit Pullerits annab pärast 100 meetri sprindi finaali intervjuud võistluste teadustajale Margus Aderile. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix
Foto 4: Teisipäeval korrastasid rajamasinad Tartu maratoni lõigul enne Hellenurme põlde võistlusrada. Foto autor: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

87 Kommentaarid:

At 17:49, Anonymous Anonüümne said...

Tartu maraton on paljudele - nii tipptegijatele kui reaharrastajatele - muutunud kohustuseks. Paljudel on mõtted juba kevadist lõunalaagrite ja jooksutreeningute juures. Tõestuseks mõned tsitaadid:

"Ütleme nii, et suht tuimalt Tartu Maratonile peale, nr 142! Ühtegi klassika sammu pole sõitnud." -- Priit Ailt, tipptriatleet oma blogis

"Kuuse-Lemps juba niheleb igapäevaselt televisioonis ja tuletab seda eelseisvat piina suuskadel meelde. Aga ega sest pääsu pole, kui just ilmataat ei üllata ja samasugust pakast ei luba, nagu aasta tagasi. Hetkel küll tundub, et nii ei lähe ja tuleb pühapäeva hommikul venima hakata Otepäält." -- harrastaja, Pekimao spordiblogi

"Aga nagu kiuste on [lumi] nüüd maas ja ma pole ennast siiamaani suusa-lainele saanud. Natukene kurb aga samas natukene ükskõik. Nelja nädala pärast sõidan pea viieks nädalaks laagrisse." -- Priit Ailt, tipptriatleen

"- kahe nädala pärast alustan jooksutrennidega. " harrastaja, Pekimao spordiblogi

Kas Tartu Maratoni(TM) formaat hakkab end tasapisi ammendama?

 
At 19:04, Anonymous Anonüümne said...

Mida arvavad Tartu Maratoni korraldajad impulse buy müügitaktika rakendamisest, nagu tänane Tallinna maratoni "sõbrapäeva pakkumine" - kas tegu pole lihtsameelsete õngevõtmisega? Maratonil osalemine peaks olema ikka kaalutletud otsus?

 
At 19:34, Anonymous Anonüümne said...

.. ja "rumalad" ärimeestest harrastajad läksid nö. õnge ja registreerisid end täna ära Tallinna Sügisjooksule/Maratonile

 
At 19:39, Blogger Alari said...

Küsimus:
Kaua veel peab kuulama Tartu Maratoni ajast ja arust (lausa võigast) tunnusmeloodiat?

Küsimus:
Miks ignoreerib KTM järjekindlalt paljude spordisõprade soovi, võtta stardigruppidesse määramisel aluseks ka muudel Eestis ja välismaal peetavatel sarnastel võistlustel saavutatud tulemusi? Seda kasvõi teatud koefitsienti kasutades. Jutt käib siis just nimelt nendest, kellel puudub eelneva(te) aasta(te) tulemus KTM-i ürituselt.

 
At 19:53, Blogger Kaur said...

Mille järgi mõõdab või hindab korraldajaskond maratoni edukust? Millal / mille peale öeldakse "läks hästi" ja makstakse preemiat?

Kaur, pühapäevasuusataja, Tallinn

 
At 20:38, Anonymous Anonüümne said...

Miks ei ole registreerimistasu soodustust näiteks 10 x Tartu maratonil osalenule? Sama võiks olla ka Estoloppeti puhul, masteri tiitli omanikul võiks olla kasvõi sümboolnegi soodustus registreerimistasudes.
Tiit

 
At 21:21, Blogger Karli said...

TM korraldajad, kohtunikud ja paljud vabatahtlikud teevad väga kiiduväärset tööd, mis vahetevahel, näiteks eelmise aasta pakaselises ilmas, võib ka mõnevõrra ebatervislik olla.

Siiski esitan ühe mitte nii tänulikkust näitava küsimuse.

Eelmise aasta stardikoridoride juures oli näha, et paljud eliit-, I ja II grupi suusatajad sisenesid stardialasse varem kui võistlusreeglites lubatud 30 min enne lähet, asetasid oma suusad radadele ja lahkusid. Minu hinnangul olid enamus nendest välisvõistlejad, kes siis kohalike reeglitega kursis ei olnud või eirasid neid (nõus, mõlemal juhul nende viga). Võin öelda, et mitmel välismaratonil seda ajalist piirangut ei ole (näiteks König Ludwigslaufil olid suusad paigas juba kaks tundi enne minekut).

Korraldaja M.L.(nimesilt oli tal kenasti nähtavalt rinnas) asus hommikupakases korda looma ning eemaldas/loopis mitukümmend II stardigrupi suusapaari piisavalt hoolimatult üle piirdeaia erinevates suundades laiali. Korraks vaatas ka I stardigrupi suuski hindavalt, aga tegudest loobus. Vahetult enne starti kohale ilmunud võõramaalastel oli siis arusaamatust ja otsimist parasjagu.

Küsimus: oli see adekvaatne käitumine ja toimub ka edaspidi? Või on olemas mingeid muid korralduslikke meetmeid, et niisuguse olukordi vältida?

Karli Lambot, II stardigrupp
Vaatleja, mitte kannatanu

 
At 21:24, Blogger dr Holden said...

Hääd 19:04 ja 19:34
Mina kui "rumal ärimehest harrastaja" läksin kah jah õnge, sest vana aasta lõpus 102-kilosena ei tekkinud mõtetki ennast SEB jooksumaratonile kirja panna. Kui nüüd täna kuus kilo kergemana nägin sama hinnaga (24€) pakkumist, ei kahelnud hetkegi, panin ennast kirja.

Pealegi on sel aastal SEB maraton neli nädalat peale minu Ironman'i, mis annab võrreldes mullusega nädalase lisataastumisaja.

Aga postituse teemast kah!!!
Kelgu käest tahaks siis küsida, kas nüüd on siis rahvas valmis??? Selgituseks niipalju, et ca 4 aastat tagasi küsisin Indrekult, et kuna see 23km pikkune kevadine Otepää-Elva jooks, mida miskipärast maratoniks nimetatatakse, ükskord oma nime hakkab väärima. Kelk vastas, et rahvas polevat veel valmis. Kas nüüd SEB jooksumaratonil saavutatud 42,195km pikkuse jooksumaa pealt tuhandene osalejate arv on märgiks, et rahvas on valmis ja seetõttu on KTM plaanides oktoobris joostav Tartu Linnamaraton täitsa olemas?

Ja kas ükskord algab aega, kui nelikürituse proportsioonid paika lähevad, ehk siis ka jooksu võitja aeg tuleks sinna 2:30 ja 3:00 vahele, nagu ta on TM-il, TRR-il ja TRM-il? Ehk siis, kuna asendab neliku raames selle nn jooksumaratoni maratonijooks?

 
At 21:24, Blogger sk8erboi said...

kas seeaasta avatakse stardikoridorid jälle 30min enne ja hakatakse suuski ära korjama, nagu eelmisel aastal? lisaküsimus - Vasal on stardikoridorid vähemalt 3h enne avatud, mõned panevad suusad juba eelmine õhtu valmis; miks on TM selline tobedalt lühike aeg?

millal viiakse lühike ja pikk distants eri päevadele? (nagu mujal maailmas)

ja laiem küsimus - mida järgmistel maratonidel kavatsetakse teisiti teha/teistelt maailma maratonidelt üle võtta. TM on küll hästi korraldatud üldiselt, aga üht-teist on mujal veelgi paremini (n Vasal, kus 2,5x rohkem rahvast)

 
At 22:03, Anonymous Anonüümne said...

Einoh, õnnitlused pjedestaalikoha (uuemas kõneviisis vist poodiumikoha?) eest, aga mis asi on olemuslugu?

 
At 22:10, Anonymous Anonüümne said...

Kas avatud raja sõidu ja teatemaratoni ajal ja päeval on rada teistele suletud või ei ole?
Palju on Kelgu ideaalse töökoha kuupalk?

 
At 22:21, Anonymous Anonüümne said...

parim koht 33---hr. KElk,kas kavatsete maratoniraja enne Elvat ikka korda teha osalustasu tõstsid kõvasti ja pappi peaks olema.HD.

 
At 22:32, Anonymous Anonüümne said...

Kas rahvaspordiürituste turg on täis või on veel ruumi? Kas on oodata hinnasõda maratonide korraldajate vahel?

 
At 22:37, Anonymous Anonüümne said...

Kas seoses sellega, et tänavu kulus tänu hilisele talvele rajahoolduse peale vähem raha, on tuleval aastal lootust, et osavõtutasu langeb?

 
At 22:59, Anonymous Anonüümne said...

22:37,
Selle võib vist kohe ära vastata. Klubi ei tegele heategevusega.

 
At 23:43, Anonymous Anonüümne said...

Eestis vist ei ole piisavalt harrastajaid, kellel oleks aega jooksumaratoni sisaldavale neliküritusele korralikult valmistuda. Ja kelle tervis sellisele mahvile ka vastu peaks.

 
At 01:09, Anonymous Anonüümne said...

to 17:49
Selle põhjal, et mõned mehed (võiks isegi öelda, et sportlased), kelle põhiala pole suusatamine ja seetõttu treenivad ka talvel paljuski teisi alasid ning hoopis teiste eesmärkidega kui nn tavalised inimesed, ei saa kuidagi hakata väitma nagu hakkaks formaat end ammendama.

Asi on palju lihtsam. Sulle kas meeldib suusatamine või mitte ja vähemalt sama tähtis komponent - sul kas on teatud perioodil aega sellega tegeleda või mitte (pingeline töö, komandeeringud, suviste alade sportlane, kelle treeningplaan talvel sisaldab palju muud kui pidevat lumel viibimist jne.)

Siin oleks kohane meenutada, et mõnele meeldib ema, mõnele tütar. Aga mõnele ei meeldi kumbki, vaid hoopis naabrimees...
Kas nendest vähemusgrupi esindajatest võib teha järelduse, et kõik ema ja tütre armastajad on ka peded? Kas saab, 17:49?

Johan

 
At 01:54, Anonymous Anonüümne said...

Eelmise postituses, kus Priit tsiteeris "tarka" möttetera, tundsin end kui körvust töstetuna seitsmendasse taevasse, niiet sönagi suust ei saanud,ammu veel tähti ritta. Ja kui neid kommentaare sattusin lugemagi, siis kuidagi haiglaslik aura kumas vastu. Ja kahjuks vöi önneks köik jutud ja anektoodid ei käi Priidu kohta. See Rossimehe jutt on paras ports irooniat Maarjamaa "tösise" harrastussuusataja pihta...
Aga teatesuusatamises esimene vahetus tegi parajalt üllatava tulemuse, tubli ja visa söit. Arvasin, et "vanameest" noored "härjad" loputavad enam kui 5 minutiga. Pole eriti neisse tulemustesse süvenenud, aga vöib-olla lükatigi esmalt rongi alla tiimi nörgimad lülid...

Mida asjalikku küsida? Konkreetselt TM-i kohta ei oska midagi. Aga kevadised üritused. Kas pole jooksu ja rattasöidu ajad mitte köige sobivamad. Jooks liiga vara, oleneb aastast, saab vaevalt napi kuu harjutada, samas rattasöit paar nädalat hiljem kohe otsa. Olen ise möelnud, et köige parem aeg jooksuks oleks mai löpp ja rattasöit üldse juulis. Jaguneks ka see neliküritus natuke ühtlasemalt aasta löikes.
Maamees

 
At 02:21, Anonymous Anonüümne said...

Küsimused I. Kelgule mis pole küll otseselt sportliku poole kohta:
1. Kas on normaalne, et 25 km bussisõidu eest logiseva külavahebussiga peale finišit starti auto juurde tuleb alates euro kasutuselevõtust tasuda 25 EEk asemel 5 EUR? On see korraldaja arvates normaalne vahetuskurss?
2. Teine logistika küsimus: seoses parklate linnast välja viimisega Otepääl - millal hakkavad parklate ja stardi vahel kursseerima tasuta bussid nagu seda on mitmeltel teistel maratonidel (kõnig-Ludwig-Lauf näit.)? 2 km suusasaabaste, suuskade ja pakihoidu antava kotiga rännata pole normaalne.
3. Ja kõige olulisem küsimus: millal lõpetatakse sõna "maraton" naeruvääristamine 23 km jooksu"maratoniga"? OK, suusatamises ja rattas veel kuidagi, aga alla 42195 jooksumaratoni saab maailmas joosta küll vaid ühes riigis ja kahjuks on see Eesti.
Tänud ette vastuste eest!

 
At 06:15, Anonymous Anonüümne said...

Maamehe ettepanekuga igati päri,rattaralli võiks toimuda keset suve,meil pole vaja,et profid mujalt tulevad siia koort riisuma ja tavaharrastaja jõuab harjutada ka selleks ajaks,isegi teeks siis jälle nelikut.Kunagine pidev top-10 mees HD.

 
At 07:58, Anonymous Anonüümne said...

1. Miks peaksin osalema Tartu maratonil?

2. Palju klubi teenib kasumit?

 
At 07:59, Anonymous Anonüümne said...

Sooviks küsida Hr. Kelgult, kas avatud raja /teatemaratoni päeval oli kogu maratonirada suletud teistele suusatajatele/harjutajatele (Kui pikalt ja kas koondise suusatajatele)
Küsin sellepärast, kuna juhendis vastavat infot ei leidnud, sõitsin ca. 150 km kauguselt Otepääle, et laugel trassil maratoniks trenni teha. Numbrit ostetud polnud ja polnud plaani tervet trassi läbida. Viisaka inimesena ootasin, kuna osalejad olid rajale läinud. Teadsin, et start on avatud tund aega aga kuna stardialas enam kedagi ei olnud plaanisin vaikselt astuda rajale.
Aga väravas oli kuri tädi, kes teatas, et terve maratoni trass on suletud ja mine sõida mujal. Täpsustuseks kuulsin veel eemalt kellegile teatamas, et jah kogu trass on suletud - algusest lõpuni. Ja kui kaua ta suletud on ei saanudki teada.
Sellisest suhtumisest solvunult läksin üldse minema.
Hiljem kuulsin sõbralt, kes sõitis avatud rada, et koondise riietega suusatajaid oli treenima üsna palju maratoni rajal Otepää - Kääriku vahel.
Ilmselt jäi ka suusaliit informeerimata, et sel päeval seal sõita ei tohi. Kui reeglid siis kõigile ju!!
Jaanus Pühapäevasuusataja

 
At 08:04, Anonymous Anonüümne said...

02:21,
3. küsimusele vastaksin mina, et noh, ei saa ju inimestelt maratoni läbimise saavutuse rõõmu ära võtta. 8)

 
At 08:44, Anonymous Anonüümne said...

TM kogemus 2 aastat. Suusakogemus 4a.
Küsimus Kelgule:
- Miks oli TM 1 registreerimisfoorus hind tõusnud 30€ -40€ peale ? ( kindel on see, et kulutusi ei ole niipalju juurde tehtud ja tänu sellele jätan ma TM sel aastal tulemata)

Riho, Tartust

 
At 08:52, Anonymous Anonüümne said...

Kas TM sari positsioneerib ennast pigem rahvaspordi- või spordiüritusena? Vaadates osalustasusid ja varustust, millega stardis ollakse tekib tunne, et rahvaspordist on asi kiirkäigul kaugenemas.

Kas TM nelikürituste vahel toimub ristsubsideerimine - ehk kas ühel alal (näiteks suusamaraton) osalejad maksavad kinni osa teise ala (näiteks rattaralli) korralduskuludest?

 
At 09:04, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, siin on palju väga olulisi küsimusi. Eks näis, kui paljudele jõuame saates vastata, aga tahan selleks reserveerida pool saateaega vähemalt.
Kuna kõiki vaevalt küsida jõuab, siis teen nii, et esmalt küsin nende küsimused, kes on end identifitseerinud mingilgi viisil (nt Karli Lambot), sest nemad peavad saama oma teravatele küsimustele esimesena vastuse. Leian, et nii on õiglane. Siis need, kelle küsimused võiksid minna võimalikult paljudele korda. Kõige lõppu jätan küsimused, mis ei käi Tartu suusamaratoni kohta - et kui jõuab, siis pärin neid ka.

Palun Indrek Kelku, et vastaku konkreetselt, raadios ei ole aega kõike pikalt ja laialt seletada.

Postitage julgelt oma küsimusi veel kuni kella 12ni vähemalt!

Suur aitäh aktiivse kaasalöömise eest!

 
At 09:10, Anonymous Anonüümne said...

Esimese küsija mõlgutuste kohta ütleks ,et see on igihaljas maratonifolkloor, mis on Tartu maratoniga kaasnenud kohe kõige esimestest kordadest alates(loe kunagisi "Edasi" jutuvõistluse jutukesi) .Tegelikkus on sajad hullud sügisel põhja-soome suusalaagrites,vormi timmimine Austria kõrgmägedes või overbooked alpituba(seejuures pole tegu isegi mitte esimesse tuhandesse kandideerijatega); rääkimatta suvistest järvejooksudest,elionidest või haanjasadadest -millede ainus tegelik eesmärk on SEE neetud "kohustus" <:))

 
At 09:39, Anonymous Anonüümne said...

Ettepanek: TM start kella 10-ks!

Teiseks. Ära süüdista jugejaid, kui nad Su nö eneseirooniale pihta ei saanud. Ehk on viga kahepoolne.

 
At 09:39, Anonymous Anonüümne said...

Küsimus: Kas ja kuidas tehakse TM topingukontrolli?

Patune Paul Padaverest

 
At 09:40, Anonymous Anonüümne said...

Hr Kelk, kas TM-l on ka plaanis üle minna laine-stardile nagu paljudel WL-sarja maratonidel kombeks või seda pole lähiajal ette näha?
Paluks ka lühikommentaari otsuse tagamaade kohta.

Tähendab, kui võtame eelduseks, et osalejate arv järjest kasvab, siis saabub varem või hiljem piir, kust alates tuleb üleminek teha, sest piiratud territooriumil suurtel hulkadel ja -kiirustel on samaaegselt sujuvalt ja meeldivalt võimalik liigutada ainult teatud arvu inimesi.

Kas olete KTM-s selle piiri välja arvutanud ja kui saladus pole, siis mis see võiks olla?

Johan

 
At 09:47, Anonymous Anonüümne said...

Üks harrastaja Tartust tahab küsida,kas ei võiks kogu raja platuses olla rohkem radasid(näiteks 6),et ka tagapool oleks sõidurõõmu.

 
At 10:12, Anonymous Anonüümne said...

Kahjuks ei saanud ise osaleda, aga kahtlemata on hea ja seikluslik algatus teatemaratoni korraldamine. Küsimus on, kas kavas ongi see üritus jätta vabastiilis sõitjatele või on plaan seda arendada vähemalt selliselt, et näiteks 2 esimest vahetust tuleb sõita klassikas vmt? Praeguse formaadiga võite kaotada päris mitmeid osalejaid. Erinevad stiilid annaks ka üritusele uut värvi.

Andre Nõmm

 
At 10:19, Blogger Tauno said...

Postitan kah mõned küsimused:
Raha poolt on juba mainitud, aga seda teemat võiks käistleda ka veidi teise nurga alt. Kas selle aasta hinnatõus on ka kaasa toonud mingeid muutusi TM üksikutele üritustele või neliküritusele registreerijate hulgas? Oleks selline huvitav taustinformatsioon.
Teiseks tahaks teada, kas oleks võimalik ka korraldada sellist transporti, mis jõuaks stardialasse ca 1 tund enne starti. Inimesel, kes on juba enamvähem võistlusriietuses ja suusad ka ette valmistatud, pole selle 1,5-1,75 tunniga enam midagi mõistlikku peale hakata - aeg läheb tühja, aga samas väärtuslike uneminutite poolt on selle võrra jälle veelgi rohkem võlas.
Kolmas on pigem küsimus nelikürituse ajalisest korraldusest. Kas oleks võimalik korraldada nii, et jooksumaraton ja rattaralli ei oleks mõlemad ajaliselt niivõrd lähestikku. Praegu kannatab paratamatult selle ajalise läheduse tõttu ühe või teise ala ettevalimistus.

 
At 10:26, Anonymous Anonüümne said...

Läbi aegade parim pilt PP, Foto 2

 
At 10:35, Anonymous Anonüümne said...

Tartu Maratoni rada on üks unikaalsemaid spordirajatisi Eestis. Kas raja hooldust toetab ka riik (arvestades masse, kes treenivad)toetus või tuleb seda teha puhtalt maratoni eelarvest?

Suusasõber Lõuna-Eestist

 
At 10:41, Anonymous Anonüümne said...

Pullerits diskrimineerib anonüümseid küsimuseesitajaid! Ja see ei ole mitte esimene kord. Siin blogis diskrimineeritakse - kas võime nii öelda????

 
At 10:55, Anonymous Anonüümne said...

Priit, loodan, et julged Kelgult küsida otseselt ega keeruta, sest rahvas tahab vastuseid, mida rohkemat me saame tõstetud hindade eest ?
Enda mure kopeerin maha sportinfo.ee'st, kuhu Kelk ei vaevunud vastama. ''Lp. Indrek Kelk võiks sellele küsimusele vastata. Nimelt taotlesin siis Estoloppet 2012 arvestamist oma TM stardinumbri arvestamisel ning Viru Maratoni 23. koha eest sain ma stardigruppi nr 5, mis on numbrid 701-100. Kas see vähe ülekohtune ei ole ? Saan aru, et teil toimib koefitsentide süsteem. Estoloppeti punktide järgi võrdub Viru 23. koht Tartu Maratonil 89.-92. koht. See teeb koefitsendiks juba 4. Eelmise aasta Viru Maratoni 23. mees, kellega ma sel aastal üle poole maast koos sõitsin, oli Tartu Maratonil 69. Aitäh tähelepanu eest!''
Küsimus jääb, kas Estoloppetei tavamaratoni 23. koht võrdub Tartu Maratoni 980. koht ?
Sellega kaasas käib jutt, et miks peavad Klubi Tartu Maraton kontoris mind vastu võtma nii ülbed inimesed? Kui ma rääkisin, et ma pole nendelt vastumeili saanud, siis nähvati, et on saadetud küll ja marsiti kurjalt arvuti juurde mulle näitamaks, et on saadetud, aga tuli välja, et tegelikkuses seda tehtud ei oldud.
Sinu poolt kirutud esimest talve maratonihunt Marko Liiva

 
At 10:59, Anonymous Anonüümne said...

Anonüümse kommentaatori (nagu hetkel mina) vabadus lõpeb seal kus algavad adressaadi õigused. Üldjuhul võib adressaadi õiguseks ja vabaduseks pidada asjaolu, et ta ise otsustab, kas ta suhtleb (anonüümse)isikuga või mitte. Teiseks, blogipidajad üldjuhul ei võlgne blogilugejale midagi. Tundub väga mõistlik, et anonüümsusel on ühiskonnas oma hind, kus suurema arvamusvabaduse eest tuleb arvestada arvamuse käsitlemata jätmisega. Nii et oled ise vaba otsustama millise tee valid.

 
At 11:03, Anonymous Anonüümne said...

to Tauno
Viimased 2 aastat kasutusel olnud uudse "transpordisüteemiga" pole lootustki 1.5 tundi enne starti kohal olla,üle-eelmisel aastal jõuti staadionile täpselt 15 min enne stardipauku...Tüüpilist olukorda Vanemuise ees iseloomutab nüüdsest allolev pilt-saba ulatub veel kaugele parema pildiserva taha, 2 nähaolevat bussi on täis,uusi ei paista kuskilt,ettenähtud väljumisajast on möödas 20 minutit..

http://pilt.delfi.ee/picture/10916439/

Siit küsimus Kelgule -miks lõhuti seni hästi toiminud hommikune transpordiskeem(tõsi-mis jooksu ja rattaüritustel toimib hästi)-miks peab kogu inimmassi läbi nõelasilma suruma?

 
At 11:15, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 10:59, äärmiselt mõistliku ja argumenteeritud vastuse eest anonüümsete sõnavõtjate väidetava diskrimineerimise kohta! Siin on teie esituses efektne näide kõigile anonüümikuile - sest oma nime alt kirjutajad on tavaliselt vastutustundlikumad ning väljenduses arukamad -, kuidas tuleb asju arutada: lühidalt, selgelt, põhjendatult, arusaadavalt, kõrvalekalleteta peateemast. Tänan teid südamest ja soovin edu!

 
At 11:49, Blogger Tauno said...

11:03
Ohoo, ei teadnudki. Lähtusin ametlikust ajakavast ja seetõttu olen siiani alati loobunud bussitranspordi kasutamise mõttest. Nüüd selle info valguses siis isegi enam ei kaalu seda plaani....

Üks huvitav kurioosum veel, mõne aasta tagusel maratonil said kaks mulle teada inimest kohad 6.-7. stardigruppi, olles varem osalenud vaid 31 km distantsil ja nad ei olnud seal ka mitte just esimese otsa lõpetajad.
Nimesid ei hakka nimetama, sest et pole vähimatki põhjust nendele inimestele halba soovida ja lõppude lõpuks sõitsid nad ikkagi välja oma tegelikele võimetele vastavad ajad ja kohad. Pole probleemi.
Küll aga tekitab see näide küsitavust stardinumbrite jagamise süsteemi üldisest usaldusväärsusest. Võiks siiski Kelgult üle küsida, kuidas tagatakse stardinumbrite jagamise süsteemi kvaliteet.

 
At 12:39, Anonymous Karl Eduard Raasik said...

et miks anonüümsetele kommenteerijatele liiga tehakse? Ärge olge siis anonüümsed.
Aga vägisi tundub et TM on oma maksimumi saavutanud. Ei pääse starti normaalse ajaga, ei ole piisavalt radu jne jne.

 
At 12:58, Anonymous Anonüümne said...

Austatud Karl Eduard,
Piraadipartei (Saksamaal, muide, Bundestagi-partei, väga tugev ka Rootsis) põhiteese on et anonüümseks jäämine on internetis põhiõigus.
Ega nime lisamine arvamusele kaalu juurde anna. Ja ega nimi kedagi huvitagi - peale ehk (paranoialisusse kalduvate?) blogiomanike.
Aga kui juba tõsiselt võtta, siis fraas "oma nime alt kirjutajad on tavaliselt vastutustundlikumad ning väljenduses arukamad" on selgelt diskrimineeriv - sõna "tavaliselt" sisaldumise tõttu. Õiguskantsleri või võrdõiguslikkuse voliniku büroos visatakse selline argumentatsioon kohe uksest välja. "Neegrid on tavaliselt kuriteoohtlikud." "Naised on tavaliselt nõrgemad kui mehed". "Muhameedlased on tavalised pommipanijad" jne - selge, et selliste mallidega (stereotüüpidega) tänapäeva multikultuurses maailmas käituda ei saa. Lahendus: iga kommentaari tuleb käsitleda on its own merit, ilma eelarvamuseta (without prejudice) nime olemasolu või puudumise suhtes!
Loodame, et blogiomanik stereotüüp-mõtlemisest loobub ja non-discrimination policy määratlus ilmub kuhugi ka blogi impressumisse.
Kas oli hea argumentementatsioon?

 
At 14:15, Anonymous Anonüümne said...

Parim sporditeemaline saade, mida ma PP esituses olen kuulnud. Tempokas, konkreetne, ilma tühja plärata. Ka külalised esinesid tasemel.
Kelk oli küll kohati diplomaatiline, kuid juhi positsioonilt rääkimine ei saagi olla päris sama jutt kui spetsialisti toolilt räägitu.
Teppan oli aga palju parem kui eelmine kord stuudios käies, areng kõrvaga kuulda.
Saatejuht, nii hoida!

 
At 14:20, Anonymous Anonüümne said...

Tubli saade tõesti, kiitus.

 
At 14:21, Anonymous Anonüümne said...

Varsti võetakse PP neljandaks mitte nutvaks meheks, ühte teise saatesse.

 
At 14:27, Blogger Priit Pullerits said...

Suur aitäh kõigile, kes küsimustega saadet toetasid, eriti suured tänud neile, kes söandasid seda oma nime alt teha. Ilma teie heade küsimusteta poleks seda saadet sellisena saanud. (Ja nägite, ei juhtunud ju teile miskit hullu, kui ma eetris mainisin, kes küsimused saatis. Vastupidi! Kõlas ju väga usaldusväärselt, kui ikka nimi juures.)

Loomulikult tänan ka Indrek Kelku ja Jaak Teppanit, kes leidsid keset päeva aega tulla stuudiosse suusa- ja maratonijuttu rääkima.

Aga 12:58-le, kes on esitanud korrektse ja juba seetõttu tõsiseltvõetava kommentaari - ei, teie "argumentementatsioon" ei veena, sest vaadake, millele see tugineb: mingi nišierakonna (Eestis lisaks olematu) arusaamisele kellegi põhiõigustest. See ei ole rohkemat kui tolle erakonna seisukoht ning kõik sellele rajatu on käsitletav ideoloogilise propagandana. Mind te seetõttu ei veena. Seetõttu on teie "argumentementatsioon" kergesti rünnatav ja väheväärtuslik.

 
At 14:51, Anonymous Anonüümne said...

12:58 - Põhiõigus võib ju anonüümseks olemine olla, selles osas vist keegi hetkel ei vaidlegi või vähemalt ei ole sellist arutelu keegi püstitanud. Äkki argumenteerid siiski täpsemalt, et kuidas siis diskrimineerimise keelunorme tuleks blogipidajal antud juhtumit silmas pidades käsitleda ning rõhuasetus võiks siis jääda sinna, kas blogipidajal on õigus oma blogis käsitleda üksnes neid kommentaare, mis on allkirjastatud või miks oleks vastupidine kuidagi diskrimineerimine. Kas pole veidi irooniline - diskrimineerida kedagi kelle olemasolust pole sa teadlik ja kes ennast sulle ei avalda ega soovigi avaldada. Mida, kuidas ja keda sellisel juhul diskrimineeritakse, eriti selle blogi kontekstis? Milline on sellisel juhul teo objektiivne või ka subjektiivne külg? Võib-olla proovid siis viidatud õiguskantslerile teha anonüümse avalduse põhiseaduslikkuse järelevalve kontrolli teemal ja anna teada, kas saad sisulise vastuse. Arvesta, et eesti õiguse kohaselt ei pea siiski ka riik anonüümsele selgitustaotlusele vastama (märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise seadus § 5 lg 9 p 1). Pealegi - blogipidaja ei võlgne mingit impressumit, olete antud juhul asjast valesti aru saanud või viid jutu mujale. Muide nagu ei võlgne ka vastust Teie anonüümsele või mitteanonüümsele küsimusele, kas Teil oli hea argumentatsioon, ja ei võlgne ka blogipidaja.

 
At 15:06, Anonymous Anonüümne said...

Priit, tahad jätkuvalt väita, et argumendi väärtus ei ole argumendis endas (argumenteeritus) vaid selle väljaütlejas (tema isikus või organisatsioonis) Kui argumendi tõi välja erakond, kes pole piisavalt suur (kui suur peaks olema?), siis seda argumenti ei pea arvestama.
Kas see ongi sinu arusaam väitlusest ja argumentidest?
Kui nii, siis pole sinuga millegist rääkida.
Lähen saan enne kellegiks ja siis väidan mida iganes, minu isik muudab minu väite tõeseks argumendiks (sinu silmis).

 
At 15:14, Anonymous Anonüümne said...

Ärgem unustagem, et blogipidaja peab jätkuvalt anonüümseid kommentaare teretulnuteks, sest hoolimata korduvatest üleskutsetest pole anonüümikute postitusi kinni keeratud.

 
At 15:31, Blogger Priit Pullerits said...

Aitäh, 14:51, suurepärane selgitus, olge tuhandest tänatud! See anonüümikute jutt enda diskrimineerimisest on tõesti absurdne. Tõepoolest, ei ole võimalik diskrimineerida seda, keda ju ei eksisteeri.

15:06 teemast mööda sõnavõtu kohta ütleks vaid nii palju, et mitte "millegist", vaid millestki, ja mitte "kellegiks", vaid kellekski. Kuidas on võimalik diskuteerida inimesega (?), kes oma argumentatsiooni ei suuda korrektselt esitadagi? Jah, teie argumentatsiooni keeleline nõrkus näitab, et teie argumentatsioonil kui sellisel ei ole tõsiseltvõetavat väärtust.

 
At 16:13, Anonymous Anonüümne said...

Priit, et siis peale nime omamise peab ka keeleliselt õigesti kirjutama ja sellest piisab, et argumendist saaks fakt?
Või loeb faktidega põhjendatud seisukot siiski rohkem kui nime tuntus ja keeleliselt korrektne väljendusviis(õigekiri)?
Kas on tõesti nii, et unustad lause lõppu punkti panna ja argumentatsioon on null?
Vastata pole vaja, sain juba vastuse

 
At 16:20, Anonymous Anonüümne said...

Priit hästi valdad demagoogiat!
Sinult küsiti küsimus (loogilise argumenteerimisoskuse kohta), sa küll vastad, aga hiilid vastusest kõrvale, kasutades selleks tekstist leitud kirjaviga.
Sõnaga loogiga longab.

 
At 16:26, Anonymous Anonüümne said...

14:51-l on kõik segi nagu Kört-Pärtli särk.

"kas blogipidajal on õigus oma blogis käsitleda üksnes neid kommentaare, mis on allkirjastatud"
-- On küll, aga tal peab selleks olema mõjuv põhjus. Praegu seda põhjust ei näe (s.t. pakutud põhjendus ei ole veenev - lükkasin selle eelmises kommentaaris ümber).

"Kas pole veidi irooniline - diskrimineerida kedagi kelle olemasolust pole sa teadlik [..]"
-- Teie arvates olemasolu on seotud nimega, resp. selle teatavakstegemisega? Et kui ma Teile end ei tutvusta, siis mind ei ole teie jaoks olemas+ Huvitavad ontoloogilised vaated Teil. Või on tegemist puhtlabase ignorance-i ehk harimatusega?

Õiguskantsleri poole pöördumine on hoopis teine situatsioon, palun seda mitte blogis kommenteerimisega segi ajada. Haldusmenetluses on enese identifitseerimine on vajalik eelkõige selleks, et pöördujale saaks vastata - olete nõus? Anonüümsele kommentaatorile saab blogis väga hästi vastata, selleks ei ole mingit nime vaja. [Olen kindel, et õiguskantsler võtab vajadusel ka anonüümse asja menetlusse.]
12:58

 
At 16:31, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Blogikandes tehti ettepanek esitada küsimusi Tartu maratoni kohta ("Küsige [..] kõike, mida vaid teada tahate"). Küsimust ei pea argumenteerima. Jutt tasakaalustatusest (taskaalustatud küsimus - mis see on?) ja argumenteeritusest seetõttu ei pea põhjendusena paika, miks anonüümselt esitatud küsimusi erinevalt kohelda.
12:58

 
At 17:12, Anonymous Anonüümne said...

16:26 - Harimatusele viitamine on üleliigne ja ebaviisakas, näed tulebki tahtmine Teid juba ignoreerida, võib-olla on see diskrimineerida, sest kuidas sa siis suhtlusest välistad need inimesed, kes sinu harituses kahtlevad. ... Paraku viite jutu mujale ning ignoreerite teemat. Võib-olla astute sammu tagasi ja püüate siiski veenvamalt põhjendada, miks vabatahtliku blogipidajal on kohustus kommenteerijate ees - 1) millisest asjaolust tuleneb selline võlgnevus (sh teistele või ka endale midagi põhjendada) ja 2) milles üldse seisneb antud juhul diskrimineerimise sisuline kvalifikatsioon?

 
At 17:41, Anonymous Anonüümne said...

Tere!
Kas keegi julgeks maratonipäevaks ilma ennustada?

 
At 18:10, Anonymous Anonüümne said...

Mõni kraad külma ja kõva lumetuisk, lisaks sajab veel lund, tuult 10m/s lõunast. Täna tundub,et õnneks ei lähe sulale. Kuni Andeni on tuul vastu, sealt edasi, kuni Elvani tagantuul. Rada pehme ja peale 500 lagedal ka olematu pudru. Kergete sõitjate suur eelis.

 
At 18:28, Anonymous Anonüümne said...

Vabandust, ei jõua kõiki kommentaare lugeda. AGA ehk saaksite raadio eetris ära klaarida selle asja, et jooksumaratonis maratoni nime kasutamine on puhas ajade kokkulangemine (nagu ikka elus ette tuleb) ja mitte maratoni nime mõnitamine või devalveerimine. Tartu maraton on kaubamärk ning seega on minu arvates tal õigus nimetada kevadist jooksuüritust jooksumaratoniks nii nagu teistel üritustel on nimes sees sõna maraton. Sellega ei eksitata kedagi ning tõsistel maratonihuntidel on oma õiged maratonid ka olemas. TM-i raames täispika maratoni tegemine oleks mõttetu, sest see on liialt raske katsumus ja kes tahab maratoni joosta mingu Riiga (nii nagu minul plaanis-joosta Tartu jooksumaratonil ja siis nädala pärast õigel maratonil). Liiatigi on tulevikus Rakveres ööjooksu raames maratoni oodata ning hundid saavad oma kevadise maratonijooksu nälja kodumaal rahuldada. Ehk siis võtke asja rahulikult, ärge ajage pilli lõhki ning nautige spordiüritusi. Lauri, asjalik suusa och jooksuharrastaja Tallinnast.

 
At 19:37, Blogger dr Holden said...

Hää Lauri!

Olen sinuga nõus, kui Tartu Maratoni kaubamärki omava Klubi Tartu Maraton korraldatava maanterattaürituse nimeks saab Tartu Rattarallimaraton!

 
At 21:19, Anonymous Anonüümne said...

Tubli, Holden!

PS! Kui 100m sprindi oleks korraldanud Klubi Tartu Maraton, siis peaks seda ka maratoniks kutsuma.

 
At 00:46, Blogger Peeter said...

Huvitav, kas Kuku raadio ei plaani teha spetsiaalset rahvaspordi saadet. Teemasid ja kuulajaid peaks ju jaguma. Härra Pulleritsu ainult väga tihti saatejuhina kasutada ei saaks, arvamused liiga KTM-i ürituste poole kaldu.
See lõputu vaidlus jooksuürituse pikkuse kohta. Olen teinud nii neliküritust, kui jooksnud maratoni ja ei saa aru inimeste hirmust maratoni ees. Palju nendest kurtjatest on üldse proovinud maratoni joosta? Ei ole kuidagi raskem, kui näiteks suusamaraton. Või äkki ratturid kardavad, et praegu rattaalade poole kaldu olev üritus ei ole neile enam edukas?

 
At 01:44, Anonymous Anonüümne said...

Minu arvates oli see saade pigem isegi mitte kaldu KTM suunas. Üllatuslikult! Hästi teostatud isikupärase stiiliga laiadele hulkadele kuulatav ja arusaadav. Lihtne :). Tartu Jooksu"maratoni" puhul ei häiri mitte vale pikkus vaid vale nimi! Küsimus ei ole distantsi kartmises. Olen ise 6x maratoni jooksnud (mitte Tartu jooksu"maratoni") ja tunnen piinlikkust kui ühte minu kodumaal korraldatavat 23 km metsajooksu nimetatakse maratoniks...

 
At 08:28, Anonymous Anonüümne said...

See viimane "probleem" on kõigest ühe tohtrihärra personaalne filoloogiline suutmatus aru saada sõnade maratonijooks ja jooksumaraton(aka tantsu-või saunamaraton) sisulisest erinevusest :))

 
At 09:56, Anonymous Anonüümne said...

Pole õnneks aktuaalne teema :) Suusatav ärimees küsib: Miks ärajääva Tartu Maratoni puhul ei tagastada registreerinutele osalustasu või ei kandu registreerimine automaatselt järgmisse aastasse? Ürituse ärajäämine peaks olema korraldaja majanduslik risk ja suurem osa kulutusi tehakse ilmselt viimastel päevadel enne starti ja võistluspäeval. Vanas rahas osalustasust laekub vähemalt 5 miljonit EEK, kui palju sellest maratoni ärajäämisel näiteks lume puudumise tõttu oleks korraldajate kasum?

 
At 10:09, Anonymous Anonüümne said...

Korraldajatele ongi kasulikum kui maraton ära jääb. Vahel peab siiski toimuma, kui koguaeg ära jääb, siis väheneb registreerijate arv ja kasum.

 
At 10:14, Anonymous Anonüümne said...

suurem osa kulutusi tehakse ilmselt

Selles asi ongi et suurem osa kulutusi on varem ära tehtud ja mõne päeva jooksul ei saa neid enamalt ka enam tagasi keerata. Varemalt ärajäänud maratonidel on osa osalemistasust ikka kantud järgmisesse aastasse,vahel on olnud võimalus siis ka omi kasutuid stardimaterjale käia välja võtmas.
Juhendis on vastavad punktid olemas, varakult registreerumine on sinu risk.

 
At 10:15, Anonymous Anonüümne said...

to 10.09
Sellest on varemgi juttu olnud-maratoni ärajäämine on ka korraldajale majanduslikult kõige suurem õnnetus.

 
At 10:42, Anonymous Anonüümne said...

Peeter,
Ärge hullutage inimesi. 8)
Väidan, et 95% maratonidel osalejatest läheb starti ebapiisavad ettevalmistusega - mistõttu inimesed võtavad riski oma tervisele. (Korraldajad panevad küll fine print klausli sisse, et osalemine omal riisikol, kuid samas ärgitavad igasuguste promo- ja marketingivõtetega inimesi osalema.) Seetõttu õigem oleks küsida: kas olete proovinud maratoniks korralikult treenida, enne kui maratonipileti ostate?

 
At 10:44, Anonymous Anonüümne said...

P.S. Pullerits näiteks on aus - ütleb otse välja, et tema ettevalmistus ei ole jooksumaratoni läbimiseks piisav. (Aga Pullerits on üks suurema treeningu mahuga harrastustreenijaid üldse).

 
At 10:47, Anonymous Anonüümne said...

"varakult registreerumine on sinu risk."

Ütleksin nii, et keskmine Eesti harrastaja on nii loll, et selliseid kolmveerandaastaseid ettemakse laseb endale peale suruda. Tarbijakaitseamet võiks korralikus riigis siin vahele astuda ja tarbija huve rikkuva turumoonutuse kõrvaldamiseks midagi teha. (Liberastid muidugi väidavad selle peale, et tarbija hääletagu jalgadega.)

 
At 11:16, Anonymous Anonüümne said...

Eriti ei usu, et suur osa kulutusi tehakse korralduse poolt eelnevalt ära kui kui on ürituse ärajäämise kahtlus.
Kulud jaotaks ise pigem nii:
10% aastaringsed püsikulud ja üldine eelettevalmistus
5% raja eelhooldus
10% maratonieelsel nädalal kulutused
75% Maratoni toimumisel võistluse läbiviimisega seotud kulutused.

Kindlasti oleks korraldajate risk väiksem kui osalustasu ettemaks 100% tagastatakse või pigem järgmisse starti tasuta pääsme annaks.

 
At 11:21, Anonymous Anonüümne said...

@ 10:44
"P.S. Pullerits näiteks on aus - ütleb otse välja, et tema ettevalmistus ei ole jooksumaratoni läbimiseks piisav.". Ärme aja segi läbimist ja võistlemist. Ka Tartu suusamaratoni läbimine matkatempos ei eelda erilist spetsiaaltreeningut, sellega saab hakkama iga normaalse füüsilise vormiga suusatada oskav inimene ka eelneva olematu suusakilometraaži korral.

 
At 11:58, Anonymous Anonüümne said...

"P.S. Pullerits näiteks on aus - ütleb otse välja, et tema ettevalmistus ei ole jooksumaratoni läbimiseks piisav."

Minul ei ole ka elu läbimiseks piisavat ettevalmistust, aga läbin ikka.

 
At 12:07, Anonymous Anonüümne said...

Olen küsimusega sutsu hiljaks jäänud. Kas elektriautoga ka startida lubatakse? Tuleks Tartust Otepääle, seal oleks aku juba tühi ja siis lükkaks seda paaristõugetega Elvani välja mööda suusarada nii üksi kui pealtvaatajatega. Rada on lõpus plödi niikuinii ja pole vahet, kui keegi seal lõpus seda sutsu enam songib. Aga kui rajale ei lubata minna, siis võib lükata ka mööda otseteed asfaldil Elva, peaasi, et päev maratooranina kirja läheks. Elagu rahvasport!

 
At 12:32, Anonymous Anonüümne said...

11:21
Vabandust, ma ei pidanud silmas läbimist. Jooksumaratonidega ongi see probleem, et just läbitakse - algul jooksu moodi, siis aga - käies, roomates jne. Jooksuks võiks nimetada ikka tempot alla 6:00 km. Veel parem - 5:00 km.
Suusamaratonil 63 km läbi libistada võib-olla suudabki, aga ideaalsete tingimuste ja ohtra toitlustamise jm korral. Suusas ma ei näe probleemi kui keegi aeglaselt kulgeb.. Jooks on siiski teine asi.

10:44

 
At 12:38, Anonymous Anonüümne said...

Maratonide kontrollajad on nii absurdselt lõdvaks lastud, et heaks "läbimise" strateegiaks on vaheldumisi käia ja sörkida (nt 5 min sörki, 5 min kõndi). Holden on seda tehnikat nt kasutanud (kuigi vist ultraüritustel).

 
At 12:48, Blogger Tnu said...

Jooksu ja ratta tasakaalustamiseks oleks kõige õiglasem mõlema TM jooksuürituse (kevadine 23 km ja sügisene 42 km) nelik(viisik)üritusse sissetoomine.

 
At 14:05, Blogger dr Holden said...

See pole nüüd küll üldse enam selle postituse teema, mille all me oma maratonijuttu ajame, aga nii lõtva taktikat (5+5) pole ma küll kasutanud.
Oma esimese jooksumaratoni viimasel kolmandikul tegin endaga diili, et kui olen 6min jooksnud, saan minuti kõndida. Diil pidas, lõpetasin senise tehtud viie maratoni kiireima ajaga.
Olen ka kuulnud siit-sealt jutte, et a la see pole õige maratoni läbimine, kui vahepeal veidi kõndida. Maitse asi, rattas ja suusas tirrilaskmine pole tabu, jooksus veidi teise lihase kasutamine nagu oleks?

Aga siin veidi eespool olnud ühe hea kommentaari toetuseks võin öelda, et maratoni läbimine normaalselt treeninud inimesele on nagu väikesele lapsele heeringa söömine - niikaua kui ära proovinud pole, on alati vastuseks kindel EI TAHA!!! Peale esimest proovimist aga võib maitsma hakata...

 
At 14:09, Anonymous Anonüümne said...

eelmisega kahel-käel nõus.Hds

 
At 21:46, Blogger Lauri said...

Mina tahan hr. Pulleritsu raadiosaate eest kiita. Nagu lubatud, küsis blogilugejate küsimusi. Tahan tänada ka hr. Kelku kiirete ja ilusate vastuste eest. Isegi torkivamat tüüpi küsimused said vastatud.

Hr. Pulleritsule jõudu ka edaspidiseks.

 
At 04:38, Blogger Unknown said...

shijun 4.8 2
chanel no 5
michael kors outlet
timberland uk
ray bans
coach outlet store online
toms outlet
nike air max
coach outlet online
ghd
coach outlet online
louis vuitton handbags
abercrombie fitch
abercrombie fitch
louis vuitton
coach outlet
insanity workout
lululemon outlet
coach outlet online
hollister clothing store
p90x
ralph lauren outlet
louis vuitton
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
michael kors outlet
louis vuitton handbags
running warehouse
juicy couture handbags
michael kors handbags
polo ralph lauren
chanel outlet
ray ban wayfarer
tory burch outlet
michael kors
hollister outlet
michael kors
polo outlet
louis vuitton handbags
abercrombie

 
At 10:09, Blogger oakleyses said...

nike air max, ugg boots, oakley sunglasses, burberry outlet online, tory burch outlet, michael kors outlet, ugg boots, ray ban sunglasses, uggs on sale, replica watches, cheap oakley sunglasses, louis vuitton, louis vuitton outlet, louis vuitton, chanel handbags, jordan shoes, longchamp, longchamp outlet, michael kors outlet, michael kors outlet, louboutin, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, burberry, oakley sunglasses, nike air max, kate spade outlet, louboutin shoes, polo ralph lauren outlet, tiffany and co, tiffany jewelry, prada outlet, ugg boots, christian louboutin outlet, michael kors outlet, gucci outlet, replica watches, prada handbags, ugg boots, michael kors outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet, longchamp outlet, oakley sunglasses, louis vuitton, michael kors

 
At 10:14, Blogger oakleyses said...

north face, sac longchamp, louboutin pas cher, oakley pas cher, true religion jeans, michael kors, nike air max, lululemon, converse pas cher, coach outlet, ralph lauren uk, michael kors, sac guess, north face, nike roshe run, vans pas cher, hermes, hollister, timberland, coach purses, new balance pas cher, hogan, vanessa bruno, nike free, michael kors, true religion jeans, air jordan pas cher, air force, abercrombie and fitch, true religion outlet, coach factory outlet, ralph lauren pas cher, burberry, kate spade handbags, nike blazer, lacoste pas cher, mulberry, tn pas cher, nike free run uk, longchamp pas cher, ray ban pas cher, nike air max, hollister pas cher, michael kors, true religion jeans, nike air max, air max, nike roshe, coach outlet, ray ban uk

 
At 10:18, Blogger oakleyses said...

ralph lauren, longchamp, ray ban, mont blanc, herve leger, hollister, gucci, vans, birkin bag, nike roshe, iphone 6 cases, celine handbags, hollister, converse, timberland boots, valentino shoes, bottega veneta, abercrombie and fitch, jimmy choo shoes, ghd, north face outlet, nike air max, insanity workout, lululemon, beats by dre, louboutin, nfl jerseys, instyler, asics running shoes, babyliss, p90x workout, hollister, north face outlet, soccer shoes, oakley, baseball bats, reebok shoes, wedding dresses, giuseppe zanotti, nike air max, converse outlet, soccer jerseys, nike trainers, ferragamo shoes, mac cosmetics, mcm handbags, vans shoes, nike huarache, new balance, chi flat iron

 
At 10:22, Blogger oakleyses said...

coach outlet, supra shoes, ugg pas cher, toms shoes, canada goose, bottes ugg, barbour, moncler, canada goose, swarovski, pandora jewelry, pandora charms, canada goose outlet, juicy couture outlet, doudoune canada goose, louis vuitton, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose uk, moncler, michael kors outlet online, moncler outlet, canada goose, canada goose outlet, moncler, wedding dresses, louis vuitton, pandora charms, ugg boots uk, pandora jewelry, michael kors handbags, moncler, moncler, sac louis vuitton pas cher, louis vuitton, hollister, montre pas cher, barbour jackets, louis vuitton, doke gabbana outlet, canada goose, lancel, ugg,uggs,uggs canada, thomas sabo, moncler, links of london, michael kors outlet, juicy couture outlet, replica watches, karen millen, marc jacobs, moncler, swarovski crystal

 
At 00:16, Blogger amany said...


4- كل هذه تنظيف خزانات
تقدم لكم من خلال افضل المواد والادوات المستخدمة

 

Postita kommentaar

<< Esileht